1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Payoneer картичка

Дискусија во форумот 'Е-Бизнис' започната од MarkoHF, 22 Јули 2013.

 1. artweb

  artweb
  Gaining Experience

  1,034
  434
  5 Март 2012
  Машко
  невработен
  И јас помислив на истото. :)
   
  На Ragnar му/ѝ се допаѓа ова.
 2. dino

  dino
  Gaining Experience

  365
  74
  5 Јули 2009
  Јас извадив денес пари ... накверојатно проблем со картичката имале тие што неможеле да извадат пари

  Sent from my SM-G930F using Tapatalk
   
  На Ragnar и artweb им се допаѓа ова.
 3. tupacan

  tupacan
  Practice makes perfect

  1,396
  1,711
  10 Септември 2007
  Машко
  За да престане да работи картицата од Payoneer, треба да престанат да работат сите MasterCard картици, што е веројатноста е скоро нула.
   
 4. Ragnar

  Ragnar
  Gaining Experience

  508
  495
  9 Декември 2015
  Машко
  ^
  Не е баш така. Може да блокираат мк јузери ако сакаат.
   
  На tupacan му/ѝ се допаѓа ова.
 5. MartinJack3d

  MartinJack3d
  Gaining Experience

  70
  57
  21 oктомври 2016
  Машко
  WordPress Developer
  Нема никаков проблем со картичката , фалс аларм само..
   
  На artweb му/ѝ се допаѓа ова.
 6. tupacan

  tupacan
  Practice makes perfect

  1,396
  1,711
  10 Септември 2007
  Машко
  Сакав да кажам дека нашите банки не можат да ги блокираат Payoneer картиците. Инаку секако дека Payoneer може да блокира јузер.
   
  На artweb и Ragnar им се допаѓа ова.
 7. MartinJack3d

  MartinJack3d
  Gaining Experience

  70
  57
  21 oктомври 2016
  Машко
  WordPress Developer
  Колку сте чекале највеќе за Payment Under Review ? Јас прв пат заглавувам во 3ти ден, до сега само во ист ден одма ми ги прифаќале и после 2 дена легнувале на картичка.
   
 8. HocusPocus

  HocusPocus
  On your way to fame

  924
  527
  3 Јули 2007
  3-4 дена, на сомнителни трансакции чекаат прво да се прокнижат парите па тогаш ти одобруваат.
   
 9. MartinJack3d

  MartinJack3d
  Gaining Experience

  70
  57
  21 oктомври 2016
  Машко
  WordPress Developer
  Проблемот е што не се работи за никаква сомнителна трансакција, особено кога и праќачот е долго време член на Payoneer.
   
 10. HocusPocus

  HocusPocus
  On your way to fame

  924
  527
  3 Јули 2007
  Ти има платено со картичка или со пари од акаунтот? И дали ти има испраќано и претходно истиот?
   
 11. MartinJack3d

  MartinJack3d
  Gaining Experience

  70
  57
  21 oктомври 2016
  Машко
  WordPress Developer
  Секогаш со картичка, не со пари од акаунтот. Претходно да, многу пати.
   
 12. HocusPocus

  HocusPocus
  On your way to fame

  924
  527
  3 Јули 2007
  Можеби е платил со друга картичка што претходно не е плаќал со неа. Ми се има десено. 3-4 дена траеше.
   
 13. MartinJack3d

  MartinJack3d
  Gaining Experience

  70
  57
  21 oктомври 2016
  Машко
  WordPress Developer
  Ќе си почекам ајде, 3 ден ова го контактирав и тимот на Пејонир, ми рекоа ќе биде за неколку дена...
   
 14. D3N1EL

  D3N1EL
  Practice makes perfect

  2,750
  1,268
  10 Август 2010
  Машко
  Пиши им на live четот, и дека ти е итно и ти требаат парите. Мене ми имаат искочено во пресрет и ми ги пуштија парите во истиот момент.
   
 15. CokeZone

  CokeZone
  Intern

  52
  28
  27 Декември 2015
  На другарче му се деси да чека една недела, некако бавни се кога станува збор од картица на узер.
   
 16. Futurelakimens

  Futurelakimens
  Gaining Experience

  556
  243
  12 Април 2017
  Машко
  Јас пред неколку часа подигнав пари од Пејонир картичка
   
 17. VerGer

  VerGer
  Gaining Experience

  369
  314
  9 ноември 2016
  Машко
  ИТ
  може и од негова страна да е застој, се дешава на поголеми суми да нивната банка им бара конфирмација и они да држат статус на плаќањето блокиран.
   
 18. MartinJack3d

  MartinJack3d
  Gaining Experience

  70
  57
  21 oктомври 2016
  Машко
  WordPress Developer
  3 ден веќе им пишувам, тоа е тоа не знаат ни они, викаат почекајте уште неколку работни дена... А им кажувам дека ми требаат итно..
   
 19. Afukat

  Afukat
  Intern

  1
  0
  24 Јануари 2019
  Машко
  И мене ме интересира ова доколку некој има искуство со префрлање на средствата од акаунтот на пејонир на банкарска сметка тука во мк со тоа што и би ги пријавил средствата во ујп да си платам данок. Ако може помош
   
 20. ileste

  ileste
  Gaining Experience

  1,241
  304
  26 Јануари 2012
  Da ve zamolam aj nekoj so sigurnost da mi kazi kolku se proviziite koga ke vadis od bankomat kolku payonerr zema kolku za konverzijata i dali ima i ako ima kolku se proviziite so payonerr da plajkas
   
 21. Futurelakimens

  Futurelakimens
  Gaining Experience

  556
  243
  12 Април 2017
  Машко
  хаха, шансата не е 0, кога сакаат може да ја блокираат Македонија.
  Имам картичка од друго место која беше блокирана истиот ден кога ми стигна и ми ги вратија партие кои ми беа платени за неа.
   
 22. Uber-

  Uber-
  Intern

  10
  7
  23 Август 2017
  Машко
  Во полето за вебсајт и полето под него која е твојата конекција за дадениот вебсајт - што да напишам? Немам свој личен сајт... Помош?
   

  Прикачени датотеки:

  • pyner.jpg
   pyner.jpg
   Големина:
   39.1 KB
   Прегледи:
   47
 23. tupacan

  tupacan
  Practice makes perfect

  1,396
  1,711
  10 Септември 2007
  Машко
  Сакаш да кажеш дека нашите банки можат да ги блокираат само картиците од Payoneer?
   
 24. Futurelakimens

  Futurelakimens
  Gaining Experience

  556
  243
  12 Април 2017
  Машко
  Не нашите банки, туку Пејонир може да ја блокира Македонија.
   
 25. tupacan

  tupacan
  Practice makes perfect

  1,396
  1,711
  10 Септември 2007
  Машко
   

Сподели

Вчитување...