1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

OpenVPN(Debian server ) + (MikroTik hAPlite klient)

Дискусија во форумот 'VPN и VLAN' започната од vlatko175, 30 Април 2015.

 1. vlatko175

  vlatko175
  Gaining Experience

  286
  106
  15 Јули 2008
  Mi treba da se stredi slednovo :

  OpenVPN na (Debian server ) klient da bide (MikroTik hAPlite)
  dali moze nekoj da mi zavrshi rabota, - (sekako bi platil za ulsugata i za izgubenoto vreme).
  Bi trebalo da se konektiraat pogolem broj na klienti, po moznost so user i pass odelno za sekogo. no ako nemoze neka ide i samo so dodavanje na serv.key i .......
   
 2. vlatko175

  vlatko175
  Gaining Experience

  286
  106
  15 Јули 2008

Сподели

Вчитување...