Nvidia - Генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Графички картички, звучни картички и монитори' започната од psyside, 18 oктомври 2013.

 1. ileste

  ileste
  Gaining Experience

  1,252
  304
  26 Јануари 2012
  Problem e VRM sekcijata da se izlade ja mislam site si imaat maka cak i najskapite modeli, a ne eftinive modeli.
   
 2. gamer-eddie

  gamer-eddie
  On your way to fame

  581
  923
  22 Април 2007
  Машко
  profesionalen ebi-veter
  На srle89 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. srle89

  srle89
  Intern

  66
  48
  20 Март 2013
  Машко
  На gamer-eddie му/ѝ се допаѓа ова.
 4. dino

  dino
  Intern

  245
  49
  5 Јули 2009
 5. Fredy

  Fredy
  Practice makes perfect

  535
  1,413
  12 oктомври 2014
  Машко
  Не ја лапај,може е прљава и ќе ти излезе некој херпес па ке се скинеш од смеење тек тогаш :)
   
  Krkac, Astro, Војвода и на уште 1 им се допаѓа ова.
 6. dino

  dino
  Intern

  245
  49
  5 Јули 2009
  Препорачај друга ... чиста

  Sent from my SM-G930F using Tapatalk
   
 7. MasteR_#0

  MasteR_#0
  Unstoppable

  2,588
  2,105
  14 Декември 2010
  Машко
  За ~1к плус имаш 1050 Ti варијанти, не се исплати да зимаш 1050 по таа цена.

  Инаку ок карта е 1050 за нови-понови игри на medium на 1080p и секако за сите e-sport/постари ама кнап се 2GB меморија. 1050 Ti не само што е осетно побрза туку има и +2GB меморија така да што и да играш или колку и да ти се небитни сетинзите пробај да земеш 1050 Ti, ќе се исплати.
   
  Krkac, srle89 и на goce03 им се допаѓа ова.
 8. dino

  dino
  Intern

  245
  49
  5 Јули 2009
  Ја издвоив оваа заради тоа што ја имаат на лагер. Им стигнува нова пратка во четврток-петок така ми кажаа ама се било резервирано, ќе видам ако остане нешто од мајнериве ќе земам Тi

  Sent from my SM-G930F using Tapatalk
   
 9. MasteR_#0

  MasteR_#0
  Unstoppable

  2,588
  2,105
  14 Декември 2010
  Машко
  1050 Ti треба полесно да можеш да резервираш или начекаш на лагер, мајнерите обично зимаат 1060 од Nvidia карти, освен ако не се променило нешто во меѓувреме :D
   
 10. dino

  dino
  Intern

  245
  49
  5 Јули 2009
  имаат на лагер од утре, ама добив понуда од форумџија, 1 месец користена за 1.500 поефтина од анхоч
   
 11. srle89

  srle89
  Intern

  66
  48
  20 Март 2013
  Машко
  Послушај го Мастер. Јас користам 1050 Ti и сум презадоволен, најдобрата буџет картица што можеш да ја купиш, воопшто нема да згрешиш.
   
  На Krkac, Psycore, Nightingale и уште 2 други им се допаѓа ова.
 12. gamer-eddie

  gamer-eddie
  On your way to fame

  581
  923
  22 Април 2007
  Машко
  profesionalen ebi-veter
 13. dino

  dino
  Intern

  245
  49
  5 Јули 2009
  Земав 1050 Ti

  Sent from my SM-G930F using Tapatalk
   
  Psycore, crazzyy84 и на Nightingale им се допаѓа ова.
 14. srle89

  srle89
  Intern

  66
  48
  20 Март 2013
  Машко
  Со здравје да се служиш. :)
   
  На dino му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Astro

  Astro
  Unbeatable

  4,690
  5,862
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Пиши како ќе биде за гејминг, се мислам дали да ода на 1050Ти или на 1060
   
 16. dino

  dino
  Intern

  245
  49
  5 Јули 2009
  Не гејмам јас многу, кажи ако имаш желба која игра да ја тестирам?

  Sent from my SM-G930F using Tapatalk
   
 17. Astro

  Astro
  Unbeatable

  4,690
  5,862
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  И јас не гејмам многу. Онака, понекогаш. Сега имам GTX 960 4Gb и се што играм оди скоро на максимум: GTA5, WoT, WoWs, Fallout 4, Mass Effect.
  Сакам да пробам некој понов наслов како Mass Effect Andromeda, некоја Survival игра понова ако има. Она што ме разочарува е што не гледам нови симулации. Порано играв се што е симулација, од возење, летање, пловење до подморничење :p Сега веќе не гледам никакви нови симулации.
   
 18. dino

  dino
  Intern

  245
  49
  5 Јули 2009
  Ѕирни го видеово -

  Јас чат пат некоја фифа или дота ќе изиграм
  View: https://www.youtube.com/watch?v=lXEfpTaaA5g
   
 19. Astro

  Astro
  Unbeatable

  4,690
  5,862
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Го видов видеото, го има погоре, од таму ми дојде инспирацијата за прашањето према тебе :)

  Гледам 1060 скоро дупло перформанси има од 1050 ама ме интересира 1050Ti како котира.
   
 20. dino

  dino
  Intern

  245
  49
  5 Јули 2009
  Скоро дупло фпс има а за графиката за нијанса е подобра барем така јас гледам :)

  Sent from my SM-G930F using Tapatalk
   
 21. srle89

  srle89
  Intern

  66
  48
  20 Март 2013
  Машко
  Јас сум кејжуал гејмер и 1050 Ti ми е супер за лајт гејминг, моментално терам се на хај или ултра хај сетингс (Witcher 3, Overwatch, Mass Effect, итн).

  1060-ката е исто така супер графичка, вади во просек 30% подобри перформанси од 1050 Ti.

  Се зависи од твоите потреби и буџетот со кој располагаш. :)
   
 22. Psycore

  Psycore
  Gaining Experience

  213
  145
  12 ноември 2013
  Колку FPS просечно вадиш на Witcher 3 и ако може screenshot од сетинзи.
   
 23. SiPy`

  SiPy`
  Unstoppable

  1,433
  2,343
  23 Јуни 2015
  Машко
  Касиерка без лак
  Ќе те прелаже бе, каде тие фпс на тие сетинзи.
   
  На Fredy и Psycore им се допаѓа ова.
 24. srle89

  srle89
  Intern

  66
  48
  20 Март 2013
  Машко
  На работа сум, кога ќе дојдам дома ќе направам скриншот.
   
 25. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  7,184
  10,499
  2 Август 2012
  Машко
  X-Plane 11 е многу захтевна симулација. Симни демо. Реално моделирани временски услови како волуметриска магла, видливост, ноќно осветување .
   
  На Costigan_Jr и Astro им се допаѓа ова.

Сподели