• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Netflix Family

lynx

Unstoppable
4 септември 2008
3.628
3.468
Јас си купив преку страницава Хулу, одсекогаш они биле најдобар стриминг сервис за мојот вкус.
 

pipelin

Practice makes perfect
8 мај 2010
1.628
1.348
aleksandar.mk
pipelin's setup  
OS
Windows 11
Не кажувајте на фаталити, ќе дојде со бичкијата... ;)
Избришете кеш доколку се најавувате од лаптоп. Не знам до кога ќе трае овој акаунт
[email protected]
Mcolts22
 

Enquito

Practice makes perfect
8 август 2017
1.919
1.163
Ајде луѓе навалете на Турските сервиси, во последниот месец вредноста на Турската лира се намали двојно од 0.11 на 0.065 евра за една лира, така да Нетфликс премиум (55лири) и Хбокс Гејм Пасс премиум(45лири) ви се под 3еура. Не се знае овој пад на вредноста до каде ќе оди и зошто се случува, но добро е да се искористи и да се фаќа сеир на Турците.
 

krema

Epic
24 јуни 2009
13.299
12.860
youtu.be
во последниот месец вредноста на Турската лира се намали двојно
Чинам дека кратко ќе трае, ердоган наредил инспекции на турскиот гувернер со сомнеж дека прават турски дубари за пари т.е. намерна вештачка инфлација.
 
Последна промена:

LambertGolden

Intern
4 декември 2019
90
40
Ајде луѓе навалете на Турските сервиси, во последниот месец вредноста на Турската лира се намали двојно од 0.11 на 0.065 евра за една лира, така да Нетфликс премиум (55лири) и Хбокс Гејм Пасс премиум(45лири) ви се под 3еура. Не се знае овој пад на вредноста до каде ќе оди и зошто се случува, но добро е да се искористи и да се фаќа сеир на Турците.
Со кој ВПН се конектирате во Турција?
 

123456

Practice makes perfect
12 април 2013
1.654
1.229
Naselba Dracevo, Kisela Voda, Macedonia
со турски гифт код пробал некој да активира?
кај мене не сака дава грешка пробај покасно

ок средив проблем со впн беше
убацив 75тл претплата трае до
1638344880736.png
а ме кошташе само
1638344980667.png
 
Последна промена:

123456

Practice makes perfect
12 април 2013
1.654
1.229
Naselba Dracevo, Kisela Voda, Macedonia

Potop

Gaining Experience
26 декември 2013
280
334
Последна промена:

tupacan

Unstoppable
10 септември 2007
1.667
2.233
Претпоставувам дека регион/локација на акаунтот мора да ви е Турција за ова да работи.

Дали по активирање имате проблем за користење без VPN?
Доколку не, дали контентот е турски и покрај тоа што се уклучувате од МК?
 

123456

Practice makes perfect
12 април 2013
1.654
1.229
Naselba Dracevo, Kisela Voda, Macedonia
Претпоставувам дека регион/локација на акаунтот мора да ви е Турција за ова да работи.

Дали по активирање имате проблем за користење без VPN?
Доколку не, дали контентот е турски и покрај тоа што се уклучувате од МК?

1.Нема регион тука, одма одиш на плакање
2.Нема проблем
3. Не е турски
 

Enquito

Practice makes perfect
8 август 2017
1.919
1.163
Како мислиш нема регион? Не треба Netflix акаунтот да е во лири за да се активираат gift картичките?
Не автоматски ти се мења валута кога ќе види различен регион, пример јас плаќав во евра, но кога ставив впн ми претвори во лири.
 

Potop

Gaining Experience
26 декември 2013
280
334
Како мислиш нема регион? Не треба Netflix акаунтот да е во лири за да се активираат gift картичките?

Јас со впн направив гмаил акаунт.
Па на нетфликс се најавив со тој маил и кај плаќање место со картица пошто не ја прифати отидов на гифт и внесов пин од претходно купениот гифт. Погоре од пријателот имаш линк каде да купиш и тоа е тоа.
Впн ти треба само за активирање и толку :)


Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
 

LambertGolden

Intern
4 декември 2019
90
40
Експрес ти е бесплатен една недела
Не се снаоѓам зашо ми бара картичка и за ТРИАЛ за после да ме чарџне, како и да е триалот е само една недела а после тоа пак ќе ми треба впн за да реактивирам нетфлих, ако има некој пиратски ВПН кој врши работа за нетфликсов пуштете линк во ПП.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.664
Мислења
889.237
Членови
31.504
Огласи
35
Најнов член
formula-1
На врв Дно