1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Негативно искуство - Сетек

Дискусија во форумот 'Сетек' започната од Nick192, 20 Мај 2019.

 1. Avid

  Avid
  Guru

  4,158
  6,195
  21 Јануари 2009
  Зошто би знаел... на форумов само имаше тема со 50 страни со 200 различни негативни искуства со најразноразни производи.
  Ама лажат, платеници се на Анхоч тие!
   
  farkizz, spiritBreaker и на coNNectMKD им се допаѓа ова.
 2. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,253
  1,540
  5 oктомври 2007
  Машко
  Кога не би морало за ноторни глупости да се оди во дирекција и само таму, онда нема да ги ругаме.
  Второ, да те седнам у 2 саат, работен ден, и да стигнеме од Рекорд до Пинтија или до с.Лисиче за 10мин, а? Да пробаме... Можда со хеликоптер.

  Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
   
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
 3. coNNectMKD

  coNNectMKD
  Gaining Experience

  325
  255
  13 Март 2017
  Машко
  Многу глупо и неразумно размислување. Али темата не е за тоа, така да, се одјавувам да не го тупиме.
   
 4. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,253
  1,540
  5 oктомври 2007
  Машко
  Глупо е само твоето бранење, мерење на км од рекорд до пинтија, и одлуката на одредена фирма да се сели надвор од централно подрачје, а за сите можни глупости и барања одговорот да е "аааа тоа само во дирекција".

  Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
   
  На Daniel86 и coNNectMKD им се допаѓа ова.
 5. Aowek

  Aowek
  Gaining Experience

  498
  212
  14 Април 2012
  Машко
  Купив инвертер од Сетек летото имаше добар попуст плус 5 години гаранција, има некој проблем со надворешната единица премногу бучи се јавив на монтерот што ја местеше ми вика немам јас надлежност за тоа мое е да монтирам во Сетек сервис се јавувам запишаа се 3 недели ги чекам не се појавија, каде може да пријавам ваква ситуација. Прв пат од Сетек купив нешто веројатно и последен ако вака прават за секоја гаранција...
   
 6. smole

  smole
  Unstoppable

  3,073
  3,539
  18 Април 2007
  Државен пазарен инспекторат.
   
 7. Astraion

  Astraion
  Unstoppable

  1,638
  2,484
  24 ноември 2012
  Машко
  Ps • Ai • Id • Ae • Pr
  Не постои таков термин во нивниот речник.
  Со помин нека е.
   
 8. Aowek

  Aowek
  Gaining Experience

  498
  212
  14 Април 2012
  Машко
  Фала.
   
 9. julll

  julll
  Intern

  94
  39
  20 Август 2016
  Можеби не е во склоп на темата. Мене истиот проблем ми се случи со купена клима од Нептун. Ниту монтерот доаѓаше да види што е проблемот, ниту во нептун направија нешто. На крај најдов друг монтер, сам си го средив проблемот. Јас би ти препорачал да идеш директно во ДПИ.
   
 10. Astro

  Astro
  Guru

  6,250
  8,649
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Па пробуваат да направат. Ако им дозволиш, ќе си продолжат. Одма тужи ги у ДПИ маму....
   
  На Arabian му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Aowek

  Aowek
  Gaining Experience

  498
  212
  14 Април 2012
  Машко
  Не е климава некоја хај енд класа ама за 8 квадрати соба е измислена и онака он офф клима е за 2 мин загрева ама што ги е.. гаранција има
   
 12. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,126
  4,554
  4 ноември 2013
  Машко
  Одете славите малце бе, баталете ги сетек :D

  500_F_195745566_3JCA3UIjKOZ7vXtHniQSq7FxRG2Aaz6U.jpg
   
  На Speedster, MasteR_#0, Arabian и уште 9 други им се допаѓа ова.
 13. saxo98

  saxo98
  Intern

  2
  0
  24 ноември 2019
  овластен сервисер мора да имаат ако го најдеш побрзо ке си ја завршиш целата работа
   
 14. TheMarshal

  TheMarshal
  Gaining Experience

  330
  436
  3 Јануари 2019
  Машко
  Ако е Midea климата, постои овластен дилер (некаде во близина на Порше Македонија е). Доколку е ST клима, Setec им е овластен сервисер и највеојатно ќе стапиш во контакт со нив после празниците.

  Edit: http://ekoenergis.mk - се официјални застапници за Мидеа. Еве ти и број +389 (0)2 2600 660. Можеби они ќе можат да ти помогнат.
   
 15. MacRazor

  MacRazor
  Intern

  84
  27
  15 ноември 2017
  Машко
  Зарем сеуште има некој, кои купува КЛИМИ од Сетек, Нептун, Техномаркет?! За молотов сте, таман иде нова година!!!
   
  На zlate_mkd му/ѝ се допаѓа ова.
 16. julll

  julll
  Intern

  94
  39
  20 Август 2016
  Ние што не сме од Скопје од каде да купуваме? Остај тоа што не доаѓаат монтери од наш град, уште Скопје фали да ги молам монтерите.
   
 17. Avid

  Avid
  Guru

  4,158
  6,195
  21 Јануари 2009
  О пресветол, од каде се купуваат клими?
   
  Excalibur, incontempt, zipi123 и на уште 1 им се допаѓа ова.
 18. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,379
  3,701
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  СИ има специјализирани продавници само за клими со нивни монтери.
  Како на пример klimi.mk и т.н
   
  На 1s3ct0wN му/ѝ се допаѓа ова.
 19. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,195
  7,112
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Аха и они ОДМА доаѓаат.

  Дај пане не заебавај месец ипол чекав LCLH клима да добијат, па да дојдат да монтираат (многу гужва имале душички). И платена и се.
   
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
 20. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,372
  3,085
  4 Септември 2008
  Пане како у Мариово да живее, а не на планета Земја.
   
 21. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,112
  596
  12 Април 2017
  Машко
  На farkizz, CBB_6, Avid и уште 3 други им се допаѓа ова.
 22. Aowek

  Aowek
  Gaining Experience

  498
  212
  14 Април 2012
  Машко
  Немам што да го барам јас лично, фирма е која што треба да се грижи за ова
  Ст е климата од 10 декември е пријавен овој дефект т 2 пати се јавив да проверам и 1 да пријавам, дигаа раменици на телефон ќе биде.
   
 23. MacRazor

  MacRazor
  Intern

  84
  27
  15 ноември 2017
  Машко
  А ST клима ли е "виксер" еден ти?!
   
 24. Aowek

  Aowek
  Gaining Experience

  498
  212
  14 Април 2012
  Машко
  Апдејт, доаѓа сервисер уствари тоа бил друг монтер на клими од друга фирма која монтира клими за сетек и ја гледа климата,и ми вика аа ова е фабричка мана на компресорот некој лимче фаќа негде ја не можам ова да го праам. Викни сервис од сетек ми вика а вие што сте го прашувам па ми вика нешо као сервис сум јас ама не сум ќе си доат они ќе ти ја напраат или на лице место или во сервис али се чека месец дена да знаеш мн работа има. Пријавувам до државен пазарен инспекторат во пон па ќе видиме што ке се деси.
   
 25. damil

  damil
  On your way to fame

  704
  691
  2 Јануари 2015
  Машко
  Сиромавиот стално дупло плаќа.

  Очајни се СТ како бренд, не знам зошто си се решил за таква клима, а и Сет не е продавница за клими, него за бела техника, очајна и полуочајна.од сервисот не ни очекувам дека ќе реагираат на време и ќе го средат.

  За жал сите поефтини брендови на клими кај нас немаат свој сервис него пуштаат мајсторчиња за фрижидери најчесто. Исто важи и за Грее и за Вивакс.

  Затоа клима од познат бренд и со свој сервис, и така не ја купуваш секоја година, него еднаш у 10 - 15 години.
   

Сподели

Вчитување...