1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Негативно искуство - Сетек

Дискусија во форумот 'Сетек' започната од Nick192, 20 Мај 2019.

 1. BEST

  BEST
  Gaining Experience

  311
  279
  10 Јуни 2011
  Машко
  Фискалната ја чуваш? ако да, оди во дирекција во СЕТ, би требало да завршиш работа ем потенцирај го малиот (опиши како изгледа ако ништо друго) и ке го средат и него веројатно..
   
  DonFrozex, Sherminator, MadBuldog и на уште 1 им се допаѓа ова.
 2. damil

  damil
  On your way to fame

  602
  505
  2 Јануари 2015
  Машко
  Дирекцијата им е сега богу иза леџа.
   
  zipi123, flashgordon007 и на gOJDO им се допаѓа ова.
 3. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,554
  11,292
  23 Јануари 2008
  Манга
  20km подоле од таму...
   
  zipi123, RoninMK, angeld и на уште 1 им се допаѓа ова.
 4. 7n00dle7

  7n00dle7
  Gaining Experience

  555
  346
  26 Февруари 2012
  Машко
  Може инфо каде е тоа?
   
 5. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  2,959
  4,101
  28 oктомври 2008
  Setec Headquarters
   
  На TheMarshal му/ѝ се допаѓа ова.
 6. 7n00dle7

  7n00dle7
  Gaining Experience

  555
  346
  26 Февруари 2012
  Машко
  Е Ногу ти фала, ете научив денес нешто, не знаев дека е можно на мапс да се најдат!!!
  Абе колку е тоа богу иза леџа како мерна единица кога се само 5км од реонски центар Аеродром, 7км од плоштад...
   
  На Astro му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Astro

  Astro
  Guru

  6,100
  8,284
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  У п матер, каде забегале значи погнасна фирма немам видено во Македонија. Ова се оние магацинине во личиче кај што повремено престојуваа повеќето криминални компании во Скопје.

  Просто невероватно.
   
  olikomerc, Zippo, Jovan2389 и на уште 1 им се допаѓа ова.
 8. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,554
  11,292
  23 Јануари 2008
  Манга
  15 минути возење у просек од центар кога не е гужва
   
 9. moongose

  moongose
  Unstoppable

  1,813
  2,049
  19 Јули 2013
  Ако со од карпош или влае, така ќе ти изгледа. Ако си од лисиче, ќе ти биде баш иза леџа.
   
  На zipi123, TheMarshal, Sherminator и уште 3 други им се допаѓа ова.
 10. Ile bocev

  Ile bocev
  Gaining Experience

  240
  171
  15 ноември 2015
  Машко
  Кај девојка ми се значи блиску. Кога ќе одам накај неа се мислам да им фрлам едно чкорче па се да им отиде во воздух. Мангупи тешки.
   
  Последна промена: 24 Август 2019
 11. igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,095
  3,013
  2 Септември 2012
  Машко
  Деца не треба да си играат со кибрити. :)
   
  На StalkeR, Zippo, tupacan и уште 4 други им се допаѓа ова.
 12. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,554
  11,292
  23 Јануари 2008
  Манга
  Не се заебаај, опасни се. Страв и трепет... :)
   
  На igor_igor му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,294
  24,791
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  А извинете што се мешам, но само да прашам. Кој ви е филмот што хејтате без потреба? Ај за негативно искуство, ама ги се*ете за тоа кај им се канцелариите, малце многу е јас мислам...
  Па сите фирми се на такви локации (Попе компани беа во ценатар отидоа у Илинден, па ништо не пречи)...ама тоа е, Анхоч у куманово да отидоа ќе би беше супер потек, и ќе ги величевте. Не сум на ниедна страна само сметам дека претерувате со хејтање, ваљда неебица ве има фатено некоја :)
   
  На Speedy, Misko6000, boban984 и уште 8 други им се допаѓа ова.
 14. flashgordon007

  flashgordon007
  On your way to fame

  481
  517
  15 Септември 2012
  Машко
  Ќе се качиш на автобус 7 (од Карпош 3 со село Горно Лисиче - внимавај не е тоа онаа 7-ца од Карпош 3 до Лисиче) во правец на селото и последната станица на автобусот им е пред капија...
   
  Zippo, damil и на ARMac им се допаѓа ова.
 15. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,103
  3,077
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Можам да замислам колку ти е тешко и на тебе.
   
 16. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,294
  24,791
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Ич да не замислуваш и помалку да мудруваш, скапо ќе те кошта!
   
 17. ARMac

  ARMac
  Орган

  5,869
  6,471
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Ова ви е автобуската за тие што немаат кола. Автобусот е 7H (дали е Н, дали е Х незнам).

  На ЈСП сајтот го нема заведено како редовна линија ама мислам дека на саат-саат и пол трга од Сити Мол.

  BTW што толку се вознемиривте за тоа дека го преместиле? И сервисот им е сега таму или не.
   
 18. Astro

  Astro
  Guru

  6,100
  8,284
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Еј ај, да го тргнеме хејтот на страна. Да си една од двете главни ИТ фирми во држава, би отишол УПМ да отвориш дирекција?
   
  Zippo, damil и на Banjifiko им се допаѓа ова.
 19. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,294
  24,791
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Кава врска има тоа дали е водечка во ИТ или не е? Имаш продавници на секој чекор? Имаш!
  Колку пати годишно имаш потреба да идеш у дирекција?

  Впрочем и Сара фешн е една од водечките копмпании во земјава од нејзината област па дирекција и фабрика им е у трубарево,
  Пекабеско е една од водечките компании во месната индустија па дирекција и фабрика им е во Кадино. Стварно не гледам каде е проблемот?
  Алфа телевизија знаеш каде се наоѓа така? Па на никој не му е проблем да иде до Алфа телевизија за да подигне кило кафе ако добие кај драга вучиќ (ова е само објаснување сликовито)
   
  На StalkeR, BEST, Astro и уште 3 други им се допаѓа ова.
 20. steelseries

  steelseries
  Gaining Experience

  658
  389
  20 Декември 2015
  Машко
  Негативно искуство со Анхоч


  Прашав за Попуст на сума од 26400 денари, два продукти.

  Добив 610 денари попуст!!!
  Heartbroken.
   
 21. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,675
  3,003
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  Дури срцепарателно е искуствово
   
  На StalkeR, itstheigyg, Astro и уште 2 други им се допаѓа ова.
 22. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  2,959
  4,101
  28 oктомври 2008
  Прво, ова е тема за Сетек.
  Второ, ова се смета за негативно искуство затоа што немаат пракса како другите да ги дигнат цените, па да дадат фиктивен попуст, и на крај исто да дојде?
  Мене ми се срцка и едните и другите. ;)
   
  На damil и spiritBreaker им се допаѓа ова.
 23. steelseries

  steelseries
  Gaining Experience

  658
  389
  20 Декември 2015
  Машко
  Шо се воспали ко точак на удолница?

  Сфаќаш сарказам? Како и да е повеќето глупости се пишат на темава.
   
  На Banjifiko му/ѝ се допаѓа ова.
 24. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  2,959
  4,101
  28 oктомври 2008
  Имаш право дека се повеќе глупости се пишуваат на темава... затоа можеби и тешко се распознава тонот на постот. My bad. :)
   
  На steelseries му/ѝ се допаѓа ова.
 25. BEST

  BEST
  Gaining Experience

  311
  279
  10 Јуни 2011
  Машко
  И ја кога би имал јака компанија, Дирекција би ми била уште подалеку од ова!
  Не мислите валда секој незадоволен клиент да ми се нацрта во канцеларии кај што у принцип се води книговодство???
   

Сподели

Вчитување...