1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Решено Недостапност на IT.mk и форумот

Дискусија во форумот 'IT.mk известувања' започната од D, 28 oктомври 2019.

Тагови:
  1. smole

smole
    Unstoppable

2,995
    3,385
    18 Април 2007
    Нексио платиле хакери да ја напаѓаат конкуренцијата, пошто они не ни имаат сајт :)

На Astro, gOJDO, StalkeR и уште 11 други им се допаѓа ова.
  2. Tajson

Tajson
    On your way to fame

576
    743
    25 Февруари 2016
    Машко
    Јас сум највеќе оштетен:oops: со вчерашниот пад на форумот некој огласи враит присма кулер за 1000 ден. тамна му пишувам пп и оп врти поинтот 5 минути у место не прака порака. Рефреш на страната и напраив и си е.а мајката. Пробав преку мобилен да пристапам исто и баталив. Денес го нема кулерот повеќе :(.
    Ама ај вие да сте живи и здрави, и форумов да функционира, за другото “м'скин гајле“ :).

п.с. со една пп го бутнав ссд и раидот на форумот , не купувам повеќе ништо, ќе нема што да читам сабајлечки со кафе.

Necromancer, Rukfash, fuzzjaw и на уште 1 им се допаѓа ова.
  3. DaVoRkNe

DaVoRkNe
    Unstoppable

3,610
    3,747
    1 Септември 2011
    Машко
    Пси со новиот Ајфон го бутна форумот,не му давајте веќе Иос на човекот пепел ке напраи

Испратено од Mi A3 преку IT.mk форум апликација

Astro, xenon, psyside и на уште 1 им се допаѓа ова.
  4. draganamon

draganamon
    Gaining Experience

320
    452
    24 Јануари 2016
    Машко
    Freelancer
    Можеби не е поврзано, но од вчера емаил нотификациите од темите кој ги следам ми стасуваат во Спам фолдер.

5. dejan_str

dejan_str
    Unbeatable

7,955
    4,662
    8 Април 2011
    Машко
    Понекогаш го добивам ова при отварање на нечиј пост.Но ретко се дешава.
    Screenshot_20191029-183239.png

6. krema

krema
    Professor

9,276
    9,008
    24 Јуни 2009
    Машко
    Неколку пати денес ми се случува.

Screenshot from 2019-10-29 22-44-09.png

@D
    И на калчо не му давајте повеќе да поправа дискови, пуздер се стори форумот. :D

@Fatal1ty_
    Sorry мораФ :)

7. D

D
    Администратор

3,239
    1,657
    31 Март 2007
    Да, ова се намерни рестарти и тестови за да ги стабилизираме работите од вчера - штом Cloudflare го кешира сајтот нема да се појавува ова, ке се појавува верзијата и кога има downtime.

На krema му/ѝ се допаѓа ова.
  8. lynx

lynx
    Unstoppable

3,341
    3,005
    4 Септември 2008
    Цело време вака се случува за дел од секунда додека се лоадира, тоа се случува при одење на било кои линкови, рефреш и сл. На Фајрфокс се случува и на повеќе уреди е истото, со други прелистувачи немам пробано.

Untitled.png

На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Fatal1ty_

Fatal1ty_
    Großmeister

21,389
    25,021
    28 Февруари 2008
    Машко
    Experienced Web Developer
    Дечки исчистете прелистувачи, кај мене не прави никави проблеми.

10. gOJDO

gOJDO
    Epic

8,988
    12,345
    23 Јануари 2008
    Манга
    Не си играјте играчки со животите на луѓето. Ваљда не сакате да читате по портали и фејсбуци: „Хакер си го одзеде животот со кабел од маус поради недостапност на it.com.mk"

Како да го направам тоа, а да ми останат букмарци и историја со адресите од порничите со педерите?

На D, iface, smole и уште 2 други им се допаѓа ова.
  11. Avid

Avid
    Unbeatable

3,788
    5,544
    21 Јануари 2009
    Исчистен е и тоа што го кажа @lynx пак се дешава на Фајрфокс.
    Плус и кога пишувам некое мислење и стискам испрати мислење ме носи под мислењето а у меѓувреме прави некое тресење од 1 секунда како брзо скролање горе-долу 3-4 пати. Ќе се обидам да снимам.

12. lynx

lynx
    Unstoppable

3,341
    3,005
    4 Септември 2008
    Значи ова со Фајрфокс продолжува да се случува, исчистено се и не се решава. Истиот проблем се случува и со насловната страница, проверете си го кеширањето.

Сподели

Вчитување...