1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Решено Недостапност на IT.mk и форумот

Дискусија во форумот 'IT.mk известувања' започната од D, 28 oктомври 2019.

Тагови:
 1. smole

  smole
  Unstoppable

  3,078
  3,554
  18 Април 2007
  Нексио платиле хакери да ја напаѓаат конкуренцијата, пошто они не ни имаат сајт :)
   
  На Astro, gOJDO, StalkeR и уште 11 други им се допаѓа ова.
 2. Tajson

  Tajson
  On your way to fame

  603
  780
  25 Февруари 2016
  Машко
  Јас сум највеќе оштетен:oops: со вчерашниот пад на форумот некој огласи враит присма кулер за 1000 ден. тамна му пишувам пп и оп врти поинтот 5 минути у место не прака порака. Рефреш на страната и напраив и си е.а мајката. Пробав преку мобилен да пристапам исто и баталив. Денес го нема кулерот повеќе :(.
  Ама ај вие да сте живи и здрави, и форумов да функционира, за другото “м'скин гајле“ :).

  п.с. со една пп го бутнав ссд и раидот на форумот , не купувам повеќе ништо, ќе нема што да читам сабајлечки со кафе.
   
  Necromancer, Rukfash, fuzzjaw и на уште 1 им се допаѓа ова.
 3. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,814
  3,979
  1 Септември 2011
  Машко
  Пси со новиот Ајфон го бутна форумот,не му давајте веќе Иос на човекот пепел ке напраи

  Испратено од Mi A3 преку IT.mk форум апликација
   
  Astro, xenon, psyside и на уште 1 им се допаѓа ова.
 4. draganamon

  draganamon
  Gaining Experience

  339
  464
  24 Јануари 2016
  Машко
  Freelancer
  Можеби не е поврзано, но од вчера емаил нотификациите од темите кој ги следам ми стасуваат во Спам фолдер.
   
 5. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,149
  4,859
  8 Април 2011
  Машко
  Понекогаш го добивам ова при отварање на нечиј пост.Но ретко се дешава.
  Screenshot_20191029-183239.png
   
 6. krema

  krema
  Professor

  10,048
  9,676
  24 Јуни 2009
  Машко
  Неколку пати денес ми се случува.

  Screenshot from 2019-10-29 22-44-09.png

  @D
  И на калчо не му давајте повеќе да поправа дискови, пуздер се стори форумот. :D

  @Fatal1ty_
  Sorry мораФ :)
   
 7. D

  D
  Администратор

  3,247
  1,705
  31 Март 2007
  Да, ова се намерни рестарти и тестови за да ги стабилизираме работите од вчера - штом Cloudflare го кешира сајтот нема да се појавува ова, ке се појавува верзијата и кога има downtime.
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 8. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,372
  3,086
  4 Септември 2008
  Цело време вака се случува за дел од секунда додека се лоадира, тоа се случува при одење на било кои линкови, рефреш и сл. На Фајрфокс се случува и на повеќе уреди е истото, со други прелистувачи немам пробано.

  Untitled.png
   
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,517
  25,591
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Дечки исчистете прелистувачи, кај мене не прави никави проблеми.
   
 10. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,455
  13,616
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Не си играјте играчки со животите на луѓето. Ваљда не сакате да читате по портали и фејсбуци: „Хакер си го одзеде животот со кабел од маус поради недостапност на it.com.mk"

  Како да го направам тоа, а да ми останат букмарци и историја со адресите од порничите со педерите?
   
  На D, iface, smole и уште 2 други им се допаѓа ова.
 11. Avid

  Avid
  Guru

  4,188
  6,240
  21 Јануари 2009
  Исчистен е и тоа што го кажа @lynx пак се дешава на Фајрфокс.
  Плус и кога пишувам некое мислење и стискам испрати мислење ме носи под мислењето а у меѓувреме прави некое тресење од 1 секунда како брзо скролање горе-долу 3-4 пати. Ќе се обидам да снимам.
   
 12. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,372
  3,086
  4 Септември 2008
  Значи ова со Фајрфокс продолжува да се случува, исчистено се и не се решава. Истиот проблем се случува и со насловната страница, проверете си го кеширањето.
   
 13. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,193
  859
  1 Јуни 2016
  Дечки, пак има проблем?
  Од вчера пола аватари не ги глеам, по 2 - 3 минути чекам да лоадира за да одговорам, нотификациите ако не ги отворам сам, со hover не се отвара.
   
  1s3ct0wN, MasteR_#0 и на DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 14. Gaston

  Gaston
  Unstoppable

  1,395
  2,489
  9 Февруари 2011
  Да не си на Т-Хоме? Ја сум на Телекабел и се е ок. На мобилен кога сум на 4Г (Т-Хоме) заебава форумов у задње време.
   
 15. niagacrp

  niagacrp
  Intern

  7
  2
  2 Април 2018
  Машко
  И кај мене слично се случува фирефокс или мс експлорер на web страна или youtube. јас сум на т-хоме карпош
   
 16. MasteR_#0

  MasteR_#0
  Unstoppable

  2,708
  2,316
  14 Декември 2010
  Машко
  Исто и кај мене веќе неколку дена, на Телеком сум, на други страни немам проблеми.
   
 17. Goran995

  Goran995
  Gaining Experience

  256
  400
  16 ноември 2019
  Машко
  ИТ
  Не е се ОК на Телекабел. Не е ОК и на 4Г на Телеком и А1.
   
 18. Astraion

  Astraion
  Unstoppable

  1,642
  2,489
  24 ноември 2012
  Машко
  Ps • Ai • Id • Ae • Pr
  Кај мене веќе два дена истото го прави форумов. Телекабел оптика во Струмица, мислам дека одат преку Телеком. (адресата ми е телекомска 62.162.*)
   
 19. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,193
  859
  1 Јуни 2016
  Не е ок ниту од телеком (на работа моментално, 100/100 нет) ниту пак дома (100/3 нет) ниту на А1 4G

  [​IMG]
  [​IMG]
   
 20. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,201
  7,124
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Го сј*бавте форумот со сликите ви викав јас :D:D:D
   
  На Oktar, CBB_6, Avid и уште 5 други им се допаѓа ова.
 21. architect

  architect
  Unstoppable

  1,938
  2,317
  27 ноември 2008
  Машко
  Архитект
  форумов веќе пар денови е тешко достапен или воопшто не се отвара.
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 22. krema

  krema
  Professor

  10,048
  9,676
  24 Јуни 2009
  Машко
  Уште има проблеми.
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 23. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,814
  3,979
  1 Септември 2011
  Машко
  wtf?

  Untitled.jpg
   
  На Krk198 му/ѝ се допаѓа ова.
 24. Gaston

  Gaston
  Unstoppable

  1,395
  2,489
  9 Февруари 2011
  На Sharlovski, Oktar, ARMac и уште 3 други им се допаѓа ова.
 25. krema

  krema
  Professor

  10,048
  9,676
  24 Јуни 2009
  Машко
  Не ни можам да ставам „Ми се допаѓа“

  [​IMG]
   
  На DaVoRkNe и Gaston им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...