1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Најнови - квалитетни производи во нашите продавници

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од psyside, 5 Декември 2013.

 1. dangthe

  dangthe
  Practice makes perfect

  1,090
  1,366
  5 Септември 2008
  Машко
  ASUS TUF 3-RX5700XT за 31к во Сет. Во моментов излистана само во главен магацин.
   
  На dejan_str и omegaRED им се допаѓа ова.
 2. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  2,953
  4,190
  28 oктомври 2008
  Додатни држачи за графички во Анхоч (GPU sag fix)

  Untitled.jpg
   
  На Anungunrama, PC_GAMER, gremlin и уште 3 други им се допаѓа ова.
 3. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  2,953
  4,190
  28 oктомври 2008
  Те ме пак...
  Мислам дека е ова најефтиното SSD од 1TB што може да се најде во продавнициве
  SSD 2.5" Gigabyte 1TB SATA3 550/500 MB/s - 7,190 ден.
   
  На MasteR_#0, zirkach, igor_igor и уште 2 други им се допаѓа ова.
 4. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,015
  3,644
  5 Декември 2009
  Машко
  Не е за овде, но да не отворам нова тема... Кој може во МК да донесе TUF производи? Поточно, кулер/рам/ссд?
   
 5. Vlad944

  Vlad944
  Gaining Experience

  193
  406
  3 Март 2015
  Машко
  Една поефтина плоча Х570 пристигна во Анхоч.Вреди за парите?
   
  На nik0la_ му/ѝ се допаѓа ова.
 6. toplel

  toplel
  On your way to fame

  565
  605
  18 Август 2016
  Машко
  Не. Најлош VRM има од сите "low-end" X570-ки, рака под рака со MSI Gaming Edge и заедно на рециклирање. Thermal throttling имаат со температури над 105 степени.

  За X570, ништо под X570 Aorus Elite не барај. Идеално во тој сегмент е ASUS X570-P што мислам дека е околу 14к кај нас. АМД испаднаа класични копуци што не пуштија B550 плочи паралелно со другите ствари. Интел да го направеа истото, пола од форумов ќе урлаше до сега.
   
  MadBuldog, PC_GAMER и на Vlad944 им се допаѓа ова.
 7. flashgordon007

  flashgordon007
  On your way to fame

  576
  604
  15 Септември 2012
  Машко
  Не си испитал работата до крај... Ова е за нијанса поевтино Детали за производот - SSD OSCOO 960GB, по најефтина цена само во продавниците на ПроМедиа а имаат и други помали дискови
   
  На Banjifiko му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  2,953
  4,190
  28 oктомври 2008
 9. flashgordon007

  flashgordon007
  On your way to fame

  576
  604
  15 Септември 2012
  Машко
  Да не му фали нешто повеќе :)
   
 10. Enquito

  Enquito
  On your way to fame

  1,034
  627
  8 Август 2017
  Машко
  Па го направија со Б360 плочите.
   
 11. MasteR_#0

  MasteR_#0
  Unstoppable

  2,705
  2,309
  14 Декември 2010
  Машко
  Картите по себе не се некоја новина ама брзо пристигнаа: 1660 Super во Анхоч.
   
 12. Sonic.01

  Sonic.01
  Gaining Experience

  120
  251
  5 Јули 2016
  Setec прашај ги, они држат нешто од Asus TUF, јес да не знам дали би се нафатиле да направат посебна нарачка.
   
 13. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,015
  3,644
  5 Декември 2009
  Машко
  Прашав таму, рекоа само глувци некои можеле да донесат... :)

  Sent from my Mi 9T using Tapatalk
   
 14. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  2,953
  4,190
  28 oктомври 2008
  Notebook-ови со најновите i5-10210u и i7-10510u процесори и кај нас:

  notebooks.jpg
  Убавки и малку соленки...:)
   
  На SiPy`, MasteR_#0, TATA_MATA и уште 2 други им се допаѓа ова.
 15. MasteR_#0

  MasteR_#0
  Unstoppable

  2,705
  2,309
  14 Декември 2010
  Машко
  Нови модели на RX 5700/XT, 570 и 590 во Анхоч, а дел од веќе достапните модели на одредени карти сега имаат 2 год. гаранција наместо 1.

  Capture.PNG
   
  На Luca Toni, PC_GAMER, Vlad944 и уште 3 други им се допаѓа ова.
 16. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  2,953
  4,190
  28 oктомври 2008
 17. Tozo8

  Tozo8
  Gaining Experience

  41
  92
  3 Декември 2016
  Машко
  На farkizz му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Astro

  Astro
  Guru

  6,161
  8,543
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Фааак, факво едно ми треба да ми ги замени 3-ве монитори што се пред мене. :(
   
  На Zippo му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Molec

  Molec
  Unstoppable

  1,343
  2,158
  18 Мај 2011
  Машко
  Све ме занима
  Ќе шинеш врат на ова.
   
 20. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  1,103
  1,698
  13 Јануари 2014
  Машко
  На тема монитори, Анхоч исто така донеле и два модели од Samsung Space серијата (32" 4K и 27" QHD), наменети за корисници кои немаат многу простор на бирото.

  Anhoch PC Market Online - Monitor 32" LS32R750UEUXEN Samsung Space VA Panel, 4K UHD 3840 x 2160, HDMI, miniDP, 4ms,Clamp Stand

  Anhoch PC Market Online - Monitor 27" LS27R750QEUXEN Samsung Space VA Panel, WQHD 2560x1440, HDMI,miniDP,4ms,144Hz,Clamp Stand
   
 21. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,715
  26,335
  4 Септември 2008
  Кој е најдобар буџет монитор, 4k60 IPS?
   
  На Molec му/ѝ се допаѓа ова.
 22. Vlad944

  Vlad944
  Gaining Experience

  193
  406
  3 Март 2015
  Машко
  На borcep му/ѝ се допаѓа ова.
 23. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,134
  7,036
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
 24. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,015
  3,644
  5 Декември 2009
  Машко
  Да, имаше пред некое време некој пишано по форумов дека Нексио почнале да носат. Јас користам Riotoro Onyx 750W напојување и сум доста задоволен. Го користам во пц а преку 20 се ставени во ригови скоро 2 години.
   
 25. steelseries

  steelseries
  On your way to fame

  829
  528
  20 Декември 2015
  Машко
  G2 напојувањата се најновите, seasonic производител, според ретки ривјуа, имаат одлични спецификации и компоненти, и braided cables....

  850w 6500 денарос == багатела
   

Сподели

Вчитување...