Најнови - квалитетни производи во нашите продавници

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од psyside, 5 Декември 2013.

 1. worker_x

  worker_x
  Gaining Experience

  239
  253
  17 Март 2010
  Машко
  Колку што знам јас Асрок беше формиран од Асус за low cost модели, дури и логото им беше(е) слично. Но тоа незначи дека Асрок е неквалитетен. Низ раце ми поминале многу компјутери со Асрок плочи кои работат и денес.
   
  На PC_GAMER и tomi им се допаѓа ова.
 2. dangthe

  dangthe
  Practice makes perfect

  1,051
  1,254
  5 Септември 2008
  Машко
  Или не знаеш да читаш или не знам што е проблемот. У секој случај, блок на ликчиња ко тебе. Цмок :kiss:
   
 3. Enquito

  Enquito
  Gaining Experience

  662
  403
  8 Август 2017
  Машко
  Да де како конкуренција за Фокскон, сега се самостојни, и јас имам видено многу такви, пошто од оние правените куќара што ги продаваа АМЦ и остала багра се Асрок и Фокскон ставаа матични. И јасно ми е тоа, дека за некој што сака да му работи само системот, ќе ја купи најефтината З 370 матична како таа од предходниот линк и готово, ама да избереш Асрок пред Асус, па и донекаде и Гигабајт тоа не ми е јасно.
   
 4. kjosmofon

  kjosmofon
  Баниран/a

  3,813
  5,755
  7 oктомври 2011
  kalfa
  брату да го напишеш следново на ит форум????

  Асрок се исплаќа ако најдеш некоја З70 за околу 100евра, пошто тоа ѓубре е најефтино, али за 10К да купеш Асрок, МСИ, Гигабајт, НЗХТ матична треба да ти фали нешто, кога за нешто ситно можеш да си купеш Асус Приме А серија или П серија, али озбилно Асроооок :D:D:D:D:D:D:D:D најшит бренд што постои на пазарот, што никој озбилно не го есапи. Еве Асрок што вреди за парите
  ASRockK H81M-VG4 R3.0 - Mainboards - computeruniverse
  ASROCK Z370 PRO4 ATX Intel Z370 DDR4 - Mainboards - computeruniverse
  За 80€ топ си е.


  Сега најди од најаките плочи кои пвм ги користат, кој чипсет, кој тип на калеми и кондезатори и спореди го со тие од најслабите асрок.
   
  На SiPy` му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Enquito

  Enquito
  Gaining Experience

  662
  403
  8 Август 2017
  Машко
  Најозбилно не сфаќам зошто Асрок се избира пред Асус, Гигабајт, МСИ. Како влегува Асрок во равенката, зошто?
   
 6. kjosmofon

  kjosmofon
  Баниран/a

  3,813
  5,755
  7 oктомври 2011
  kalfa
  одговорот тие во постот погоре последните редови
   
 7. tomi

  tomi
  Guru

  3,596
  3,532
  16 Април 2007
  Машко
  Невработен
  Asus e sopstvenik na Pegatron a Pegatron go kupil Asrock :D
   
 8. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,289
  3,031
  11 Декември 2008
  Машко
  EIZO монитори во Анхоч! плус 5 годишна гаранција. Оh yeah :cool:
  Anhoch PC Market Online
   
  На Krkac, Draynor, tastatura и уште 17 други им се допаѓа ова.
 9. Molec

  Molec
  Unstoppable

  1,335
  2,021
  18 Мај 2011
  Машко
  Све ме занима
  [​IMG]
   
  psyside, Draynor и на borcep им се допаѓа ова.
 10. gOJDO

  gOJDO
  Guru

  6,881
  7,924
  23 Јануари 2008
  Манга
  Wow...ваков хејт, фенбоизам и непознавање одамна немам видено на форумов...
   
  Последна промена: 24 Февруари 2018
  gocetan, martin17, tomi и на уште 1 им се допаѓа ова.
 11. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,289
  3,031
  11 Декември 2008
  Машко
  На ARMac, dangthe, PC_GAMER и уште 3 други им се допаѓа ова.
 12. SiPy`

  SiPy`
  Unstoppable

  1,919
  3,201
  23 Јуни 2015
  Машко
  Касиерка без лак
  И по некое куќаре NZXT.
   
  Nikola7650, borcep, STEFF и на уште 1 им се допаѓа ова.
 13. STEFF

  STEFF
  Unstoppable

  1,938
  2,665
  4 Јули 2013
  Амд картиве пред да стигнат во продавница испарија? :crazy::oh:
   
  Banjifiko, ivan88, goce03 и на уште 1 им се допаѓа ова.
 14. AlexanderMK

  AlexanderMK
  Practice makes perfect

  1,084
  1,665
  19 Мај 2011
  Машко
  AMD Ryzen 5 2400G во Анхоч со цена од 9,875 ден.
  [​IMG]
   
  На PC_GAMER, Nikola Sone, Tozo8 и уште 8 други им се допаѓа ова.
 15. Futurelakimens

  Futurelakimens
  Gaining Experience

  196
  87
  12 Април 2017
  Машко
  ASRock се дефинитивно квалитетни матични, имам една на сокет 462 со АМД Семпрон 2800+, првата ја удри гром, а оваа е околу 6-7 години сигурно.
   
 16. Futurelakimens

  Futurelakimens
  Gaining Experience

  196
  87
  12 Април 2017
  Машко
  За тебе значи само Асус прават добри матични? Колку матични ти пуштаат за еден коментар?(И јас сакам)
   
 17. Banjifiko

  Banjifiko
  Unstoppable

  2,715
  3,398
  28 oктомври 2008
  Мора да им се даде прознание на Анхоч за напорот што го прават во последно време да ја прошират гамата на производи со квалиетни брендови:
  EVGA напојувањe 700W EVGA 700 B1 80+ Bronze - 5,590 ден.

  evga.jpg
  Само да не останат на еден модел...
   
  На Jovan2389, ivan88, PC_GAMER и уште 13 други им се допаѓа ова.
 18. krema

  krema
  Professor

  6,552
  6,126
  24 Јуни 2009
  Машко
  EVGA
  Мераци :)

  p.s. Благодарение на копачите почнаа да нудат квалитетни PSU.
   
  На STEFF му/ѝ се допаѓа ова.
 19. dangthe

  dangthe
  Practice makes perfect

  1,051
  1,254
  5 Септември 2008
  Машко
  ТООООО, преку таквоето од Gigabyte
   
  На Nikola Sone му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Software

  Software
  Gaining Experience

  497
  226
  15 Август 2007
  Машко
  Сетек во последниот флаер во конфигурација го ставиле Zen 2400G а на сајтот го нема само cpu. Чудноо

  EDIT> конфигурацијава ја закачиле со најефтината плоча која нема оверклок и втора утка е спората рам меморија која работи на 2133.

  Screenshot_1.png
   
  Последна промена: 17 Март 2018
 21. SiPy`

  SiPy`
  Unstoppable

  1,919
  3,201
  23 Јуни 2015
  Машко
  Касиерка без лак
  Буџет конфигурација, не е лоша цената. Барем рамот ќе можеш да го клокнеш.
   
  На artweb му/ѝ се допаѓа ова.
 22. AlexanderMK

  AlexanderMK
  Practice makes perfect

  1,084
  1,665
  19 Мај 2011
  Машко
  ЕДЕН ОД НАЈДОБРИТЕ СВЕТСКИ БРЕНДОВИ ЗА КОМПЈУТЕРСКA ГАЛАНТЕРИЈА LOGITECH ОД ДЕНЕС ДОСТАПЕН ВО НЕКСИО КАКО ОВЛАСТЕН ДИСТРИБУТЕР!!!
  Вршиме испорака во сите градови.

  Да не има некој ценовник од нексио ?


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  Nikola Sone, JovanKrstevski1 и на toshex им се допаѓа ова.
 23. toshex

  toshex
  Unstoppable

  2,874
  2,380
  18 Септември 2013
  Машко
  Овие нексио ја претераа со ценовниците жими се. И после зошто луѓе купуваат од DD-Store - пошо бар ставаат цени на работите (шо ги зимаат од нексио).
   
  На Oktar и StalkeR им се допаѓа ова.
 24. masterwu

  masterwu
  Gaining Experience

  507
  341
  11 Февруари 2016
  Машко
  Си имаат една мејл листа и само таму ги праќаат кога ќе им дувне...

  Абе аман, нека закачат на OneDrive/GDrive/било каде некој фолдер ако не можат на веб страна да хостираат, и нека направат пин на постот на ФБ со линкот до фолдерот. Да работеа со продажба на пиперки, ќе сфатев, немаат капацитет, ама со хардвер...
   
  На Krkac, RagingDemon, Boldozer и уште 5 други им се допаѓа ова.
 25. BESKO

  BESKO
  Gaining Experience

  84
  133
  9 Јуни 2015
  Машко
  Бидете стрпливи уште малце , негде за месец дена ке почнат да направат како онлине шоп , и ке имаме све точни информации таму
   
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...