1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Најдобра банка во МК за странски приливи?

Дискусија во форумот 'Е-Бизнис' започната од AnetaMK, 20 Декември 2016.

 1. Zippo

  Zippo
  On your way to fame

  762
  681
  22 oктомври 2014
  Data Analyst
  Додај ја твојата дневница во просекот да го дигнеш малку.
   
 2. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,282
  3,389
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Добро...
  Просечна дневница 6500-7000 денари.
   
 3. Speedster

  Speedster
  Gaining Experience

  380
  399
  1 Јануари 2016
  Машко
  Абе паметно играат банките . 30 ден х 100 000 до 300 000 корисници = 3 000 000 или 9 000 000 ден . Како што рековте нас не не осиромашуваат ама дефинитивно они се збогатуваат .
   
  Последна промена: 10 ноември 2019
  DrMTR, despotovikj и на Pane24 им се допаѓа ова.
 4. dddragan

  dddragan
  Gaining Experience

  208
  210
  12 Август 2014
  Машко
  upload_2019-11-10_21-9-10.png

  извор
   
 5. despotovikj

  despotovikj
  Gaining Experience

  1,022
  499
  7 Март 2014
  Машко
  Ова во секоја поголема компанија го има.. пр вип наплатува 59 за секоја нова линија или обнова на договор со промена на тарифа па ти рачунај 800.000 корисници × 59 денари :) Од ништо секако

  Испратено од SM-G960F преку IT.mk форум апликација
   
  На Speedster му/ѝ се допаѓа ова.
 6. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,281
  6,393
  27 Март 2014
  Банка Белизе.. Шта речи..
   
  На Speedster му/ѝ се допаѓа ова.
 7. krema

  krema
  Professor

  9,492
  9,188
  24 Јуни 2009
  Машко
  Банките живеат од провизии и камати, не да ги бранам но тоа е суровата вистина.
   
  На olikomerc и Speedster им се допаѓа ова.
 8. Bravo

  Bravo
  Gaining Experience

  195
  311
  12 Декември 2015
  Машко
  На таа пара, излакирај го паркетот не се заебавај.
  Испратено од VTR-L09 преку IT.mk форум апликација
   
 9. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,282
  3,389
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Прво да се купе куќа со 1000 квадрати двор па потоа ке го мислам и паркетот :p
   

Сподели

Вчитување...