• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Најдобар евтин таблет?

  • Ја почнал/а темата
  • #26

toshex

Unbeatable
18 септември 2013
5,015
5,447
Мелмак
Земено! Таблетот (Kindle Fire HD 8 2020) е одличен! Откако се апдејтираше се до макс поврзав со компјутер и со Fire Toolbox ги тргнав recommended блоатверот и ставив NOVA LAUNCHER. Потоа ставив Google Play Services и инсталирав нормални Chrome, YouTube и Webtoon апликации. Ставив и Popcorn Time и сега таблетов е се што ми требаше.

Snappy е, респонзивен, има солиден екран, добри звучници (стерео) и делува ко да ќе има одличен battery life. На квалите делува стварно добро изработен и се осеќа као киндле читач само малку потежок и потопол одзади. Ми се свиѓа дека има униформен безел наоколу.

Еве неколку фотки од крајниот резултат:

Сосема нормален андроид таблет:

1610650473192.png
1610650509463.png

Еве стрип читање како изгледа на Webtoon на таблетот:

1610650550275.png

Еве јутуб и попкорн:

1610650606209.png

1610650644356.png

ПРЕЗАДОВОЛЕН сум од таблетчето и крајниот резултат после тргање на амазон скинот, и посебно за парите ова е страшно добро!
 
  • Ја почнал/а темата
  • #27

toshex

Unbeatable
18 септември 2013
5,015
5,447
Мелмак
Не знам дали е до темава ама сеа проверив од вчера до денес од 5 локации каде имаа црни таблети Kindle Fire HD 8 на лагер Анхоч сеа го немаат на ниту една повеќе на лагер (испродадено).

Белиот го имаат уште на 3 локации во земјата.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,120
Мислења
838,812
Членови
29,033
Најнов член
Newlearner
На врв Дно