1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Мобилари во Македонија - искуства и мислења

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од NERD., 12 Февруари 2015.

1. it_boy

it_boy
    Gaining Experience

297
    267
    9 Јули 2018
    Машко
    IP11 моментално на лагер немаа,па нарачав али незнам кога ќе пристигне затоа прашувам

2. TexasUS

TexasUS
    Gaining Experience

223
    133
    25 Февруари 2017
    Машко
    Вака сега, бидејќи навистина претходно сум немал никакво искуство со мобилариве, заинтересиран сум да земам А70 или новиот А51 од Мобеликс. Ме интересира кај Самсунг моделите доколку некој знае точно што значат ознаките за моделите, кои се за европски пазар кои за Кина итн итн. Пример еве за А70 се SM-A705F/DS, SM-A705FN/DS, кај А51 SM-A515F/DS, SM-A515F/DSN, SM-A515FN/DS која е разликата и кој модел е за наш пазар. Како е со плаќање само со кеш ли работат, фискална, гаранција? На што друго особено да внимавам, секој совет, tips & tricks се добредојдени.

Ви благодарам однапред. :)

3. bxxxn

bxxxn
    Practice makes perfect

1,068
    1,177
    11 Март 2011
    N - NFC
    DS - Dual Sim

Останатите спецификации се исти

Galaxy A70 (SM-A705FN/DS) vs Galaxy A70 (SM-A705F/DS)

На TexasUS му/ѝ се допаѓа ова.
  4. zelenko

zelenko
    Gaining Experience

191
    164
    3 Април 2009
    Препорака за мобеликс. Купив онеплус 7 про кај нив, после 3 дена се појавија линии на екранот. Мислев дека ќе инсистираат да го оставам телефонот на сервис па ќе треба да се убедуваме ама момците излегоа коректни, го заменија без збор.

Sent from my GM1910 using Tapatalk

DaVoRkNe, StalkeR, Avid и на уште 1 им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...