• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

MI-STORE (МИ-СТОР) - Генерална дискусија, информации и искуства

Julian

Gaining Experience
20 август 2016
235
121
Сум ја посетил, едно пет шест пати, со дебитната, и тие по карго достава ми ги праќале телефоните до мојот град...

Sent from my MI 4W using Tapatalk
Не викам дека си крив. Ама сигурно некое правило им е. И јас пред некое време земав а71 за одредена сума. После една недела гледам за истите пари во нептун даваа и екстра бадс и др работи, ама само за онлајн нарачки. Спротивно на ова од ми сторе.
Бтв, никогаш немам користено Ми, не ми е целта да ги бранам.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #27

mnikolce

On your way to fame
27 октомври 2016
709
571
Како бе не пишува? Ја овде читам "Дојди од 7ми Април во Mi Store", кај мислеше да идеш у ми стор на фб?
А зошто ми праќаат реклама на мојот фб? Нека си напишат "дојди-влези" пред врата на дуќанот во гтц...

Sent from my MI 4W using Tapatalk
 
  • Ја почнал/а темата
  • #30

mnikolce

On your way to fame
27 октомври 2016
709
571
Значи у Битола покрај тоа што нема аеродром нема ни ми-сторе. Правда за Битола.


Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
У Битола нема ни затворен базен, нема ни пат а камоли жичара до Пелистер, затоа ситете се и заслужено ми-стор ви организирал да имате и попуст а ние да немаме... Живели и сречни били!

Sent from my MI 4W using Tapatalk
 

TylerMkD

Unbeatable
7 ноември 2014
2,566
4,269
TylerMkD's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 3700X
Motherboard
MSI B450 Tomahawk Max
Storage
Samsung 970 Pro NVMe 500GB + Samsung 850 Evo 120GB + EVO 860 250GB
PSU
Cooler Master Silent Pro M2 620W
RAM
Kingston HyperX Fury Black 2 x 16GB
Video card
Asus ROG Strix RTX 3080 O10G
Case
NZXT H500
Mouse
Razer Deathadder
Keyboard
Steelseries Apex M750
Audio
Sony WCH-700
Monitor
Dell U2414H
OS
Win 10 Pro

Какво повеќе инфо? Не разговараше со мене кога спомнав дека од Анхоч сум земал Redmi Note 3 Pro. Па тие биле неофицијални, за индија, за тазманија штојазнам. И на крај испадна дека се исто европски.

Он ја отвори Xiaomi темата, он прв ги донесе, па се здружи тука на форумов ама кога фати тендер од А1 го снема. Од кај него имам Redmi Note 2 Pro земено, кога барав батерија нова немал иако треба да има 5 год. па после скроз го снема. Последен пат бил на форумов пред 3 год.
Освен што ја почна темата скришно, со муабети дека Hi Store носи, не знае он кои се тие...беше ок човек :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,971
Мислења
853,798
Членови
29,613
Најнов член
mmx1990
На врв Дно