1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од the_maker, 18 Септември 2014.

 1. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,923
  27,631
  4 Септември 2008
  Каде дошол?
   
 2. The Geek Boy

  The Geek Boy
  Gaining Experience

  847
  330
  9 Август 2018
  Машко
  Уреду си е уредот, гледам и по фотките ми се свиѓаат ама да имаше корисни ствари (барем SD Card слот) ќе беше одличен избор, барем за мене.
  Вака освен тој уред од Xiaomi, кои други вадат одлични фотки со GCAM?
  За K20/K20 Pro веќе знам.
   
 3. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,923
  27,631
  4 Септември 2008
  Не го фалевме Mi 10, него Mi Note 10. Mi 10/Mi 10 Pro треба да имаат подобра главна камера од Mi Note 10, затоа што е истиот сензор, а имаат чипсет со далеку подобар ISP, но Mi 10 како комплет на камери, губи од Mi Note 10.

  Второ место после овие, Redmi K30 Pro Zoom.
   
  На Happy и The Geek Boy им се допаѓа ова.
 4. Rikimaru

  Rikimaru
  Practice makes perfect

  1,130
  1,475
  26 Март 2016
  Даскал
  Во Европа (италијански, шпански страни). Нас = Европа (Нато, ЕУ, итн.)
   
 5. GGTT1

  GGTT1
  Gaining Experience

  433
  343
  1 Февруари 2017
  Машко
  @psyside istiot dokument a51 4ram go otvara za 3sek a rn8p 6ram odma
  mozno e tolku da ima razlika?
   
 6. bajramo

  bajramo
  Gaining Experience

  472
  288
  25 Јуни 2008
  Можно е Америка да има повеќе жртви од корона во споредба со Кина?

  Можно е можно е

  Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
   
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,923
  27,631
  4 Септември 2008
  Exynos 9611 (10nm) vs Mediatek G90

  4X A73 vs 2X A76

  4X A53 vs 4XA55

  No contest е споредбата, G90 е безмалку брз како S845, хај енд процесор од 2018, големите јадра му се страшно брзи и пред се агилни, не дека се толку спори A73-ти, ама замисли ги како џип vs Porsche 911, додека да тргне и да се убрза џипот, поршето ќе го искине, и сеа на долг автопат ќе се приближи малце џипот, ама за средни и брзи дистанци (операции) ќе го попари 911-та, плус не се само јадра, трансфер на меморија, кешови, латенции....

  TLDR, да можно е, ако сакаш да бидеш сигурен стави го во performance мод Samsung-от, тргни ги сите апликации од позадина, и мавни рестарт па пробај пак.
   
  На The Geek Boy и GGTT1 им се допаѓа ова.
 8. GGTT1

  GGTT1
  Gaining Experience

  433
  343
  1 Февруари 2017
  Машко
  Замисли а Америка има појак здравствен систем
   
  На bajramo му/ѝ се допаѓа ова.
 9. GGTT1

  GGTT1
  Gaining Experience

  433
  343
  1 Февруари 2017
  Машко
  Заборавив да напишам ги зачистив за вториот пат да пробам ама пак исто рн8п отвора веднаш а а51 касни
   
 10. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,923
  27,631
  4 Септември 2008
  Уште со ресет, ако нема разлика тоа е тоа. Провери и да не е полн.
   
 11. Happy

  Happy
  On your way to fame

  1,245
  534
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Да си ми жив и здрав.

  " What is not broken , don't fix it "

  Сите јадат лубенеци зашто сум тролал по форумов да не се апдејтува телефон.

  Ontopic:

  Пробај го советот на Psy, ме чуди како сеуште нема бeкап опција ко windows restore на pc...

  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација

  Не е до системот до народот е. Во кина е социјализам и една нација. Америка е мултинационална со луге со различни идиоти. Најпознатите фаци и градови први донесоа.

  Изгледа многу плаќаа на пензии па да скратат.

  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
  Изменето од модератор: 5 Април 2020
  На DelphiUser и GGTT1 им се допаѓа ова.
 12. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,923
  27,631
  4 Септември 2008
 13. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,465
  1,952
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  На The Geek Boy му/ѝ се допаѓа ова.
 14. GGTT1

  GGTT1
  Gaining Experience

  433
  343
  1 Февруари 2017
  Машко
 15. The Geek Boy

  The Geek Boy
  Gaining Experience

  847
  330
  9 Август 2018
  Машко
  На gremlin му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Rikimaru

  Rikimaru
  Practice makes perfect

  1,130
  1,475
  26 Март 2016
  Даскал
  hahaha се изнасмеав. Ме потсети на оние рекламите Samsung што ги праеше против IPhone.

  https://www.youtube.com/watch?v=63ZOPiBnAxM
  View: https://www.youtube.com/watch?v=63ZOPiBnAxM
   
  На gremlin му/ѝ се допаѓа ова.
 17. StalkeR

  StalkeR
  Unbeatable

  4,209
  4,046
  5 Декември 2009
  Машко
 18. Tomekk

  Tomekk
  Gaining Experience

  129
  105
  4 Декември 2009
  Одамна е тоа, екранот од Xiaomi 9T и 9T pro може да се оверклокува до 75Hz.
   
  На StalkeR му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Goran995

  Goran995
  On your way to fame

  350
  542
  16 ноември 2019
  Машко
  ИТ
  И на мене ова ми сметаше страшно, ама сабајле пуштиле апдејт на АОД апликацијата (на Глобал софтвер сум) и конечно го средија ова срање! За Вибер барем, Ватсап не користам.

  Оваа критика не ја разбирам, посебно ако двете мрежи ти биле со различно име.
  Ова е безбедносна одлика и така треба да е по дизајн (треба да е опционално ова што го збориш, да не е default).

  Замисли ако си закачен дома на вифи кое му веруваш, излегуваш во град на кафе, си сурфаш закачен на вифито од кафичот и некој седнува до тебе со пуштен хотспот и телефонот ти се префрла на неговото вифи... Некој што знае како и сака - ќе ти направи ршум.
   
  Последна промена: 7 Април 2020
  На NikolovskiM му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Иванчо

  Иванчо
  Gaining Experience

  341
  445
  22 Мај 2013
  Машко
  Веб-администратор,
  се надевам средија и за нотификациите и за инстаграм... кога имаш две познати мрежи ( ви-фи) со исто име, колку што паметам барем, кај хуавеи и кај самсунг се префрлуваа самите на појаката мрежа ...овдека кај шаоми остануваше до последно кај послабата мрежа без да се префрли на појакиот сигнал кој веќе е познат
   
 21. Goran995

  Goran995
  On your way to fame

  350
  542
  16 ноември 2019
  Машко
  ИТ
  И за Инстаграм средија. Покрај иконка на АОД - сега се пали и екранот со тие ефектите од страна (Edge lighting).
   
 22. Иванчо

  Иванчо
  Gaining Experience

  341
  445
  22 Мај 2013
  Машко
  Веб-администратор,
  ФУЦК :silentsry::silentsry::silentsry::silentsry:
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 23. Goran995

  Goran995
  On your way to fame

  350
  542
  16 ноември 2019
  Машко
  ИТ
  Astro - Post #737

  Астро фотографии од Ми Ноте 10 (со постар build на GCam).
   
  На gremlin, The Geek Boy, NikolovskiM и уште 2 други им се допаѓа ова.
 24. NikolovskiM

  NikolovskiM
  Gaining Experience

  63
  107
  20 Април 2019
  Про или обична верзија ? На линкот видов дека пишуе Note 10 Pro..
   
 25. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,923
  27,631
  4 Септември 2008
  Иста камера
   
  На Goran995 и NikolovskiM им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...