1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од the_maker, 18 Септември 2014.

 1. flashgordon007

  flashgordon007
  On your way to fame

  621
  634
  15 Септември 2012
  Машко
  Јас незнам каде е, ама ако одиш таму, земи 3-4 апарати и за мене. Гледај само да не те фатат.
   
 2. gorkas

  gorkas
  Intern

  7
  8
  5 Август 2017
  Машко
  Браво фраеру, ти ли беше секретарката што ме упати а не знаеше каде е?
   
 3. Happy

  Happy
  Gaining Experience

  1,081
  441
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  1. AMOLED = IPS зависи од квалитетот.

  2. 9T е поиздржлив пошто има водоотпорност. Пробано ми падна у шоља.

  3. Глеј го видеото од јутуб на jerry rig за К20про.

  +1 за 9Т

  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
  На The Geek Boy му/ѝ се допаѓа ова.
 4. despotovikj

  despotovikj
  On your way to fame

  1,047
  507
  7 Март 2014
  Машко
  Дали го има негде Xiaomi K30 да се види низ Скопје ?
   
 5. Goran995

  Goran995
  Gaining Experience

  296
  477
  16 ноември 2019
  Машко
  ИТ
  @psyside

  Вчера дома нешто по полу-темна просторија тестирав. Со сток камера, Гкам и Гкам night (Ultra 2.2.1 верзија).
  Се водев по твојот guide, како и по овој, малку изменет:

  Will gcam ports be available for Mi Note 10 (CC9Pro)? : Xiaomi

  Некако многу noise има во Night Sight, ќе забележиш на црниот стол/прекривачот на креветот.
  На кој сервис да им направам upload на сликите?
   
 6. tonii29

  tonii29
  Intern

  6
  1
  4 oктомври 2018
  Машко
 7. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,478
  1,090
  8 Декември 2009
  Беше ли да прашаш кај Џеват, од швицарска ги носи, ептен се фалат од нив?
   
  tonii29, G4M3R, Avid и на уште 1 им се допаѓа ова.
 8. Avid

  Avid
  Guru

  4,296
  6,389
  21 Јануари 2009
  Jas najdov kaj Cevat celaMkD ja barav i samo kajnego najdov
   
  На G4M3R му/ѝ се допаѓа ова.
 9. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,424
  27,108
  4 Септември 2008
  Кој црн стол и кој прекривач? ако не си ги аплоадирал до сега, стави на imgbb

  Ако го пратеше линкот од форумов т.е. водичот, ќе забележеше дека во темата се нагласува за детали/оштрина/фоукс на сметка на шум. Да има повеќе шум, но има и многу повеќе детали. Ќе постирам и една друга алтернативна верзија малце покасно.
   
  На Goran995 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Goran995

  Goran995
  Gaining Experience

  296
  477
  16 ноември 2019
  Машко
  ИТ
  Happy, drifter и на farkizz им се допаѓа ова.
 11. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,424
  27,108
  4 Септември 2008
  Да, повеќе шум има на Ultracam ама и повеќе детали, види ја столицата. Може да пробаш со сетинзите во lib patcher да си поиграш, или стави Ultracam најновате верзија па ќе ти кажам што да смениш.
   
  На Goran995 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. TATA_MATA

  TATA_MATA
  Practice makes perfect

  1,653
  1,912
  25 Март 2013
  Машко
  @Goran995 инсталирај од овој девелопер за Mi Note 10.
  Urnyx's 7.2.010 v2.3 со црвено ти е препорачана верзија. Пробај со таа прво.
  Ако сакаш да експериментираш инсталирај GCam_7.3.018_Urnyx05-v1.1.apk
   
  На Goran995 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,424
  27,108
  4 Септември 2008
  Urnуx користи агресивно пеглање на шум, може да се твика али не е баш лесно. Ќе пробам сега да видам до каде стои работата со неговите портови.

  Исто така порано фокусот беше многу лош.
   
 14. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,152
  4,860
  8 Април 2011
  Машко
  Исто и мене ми се дешаваше со ултра кам, предхоодно со со постара гкам на андроид 9 немаше таков проблем.
   
 15. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,424
  27,108
  4 Септември 2008
  Не знам што е проблем, горната слика со Ultracam ја праи масакар стокот, гледајте под масата горе сликата, како и во самиот PC итн.
   
 16. Goran995

  Goran995
  Gaining Experience

  296
  477
  16 ноември 2019
  Машко
  ИТ
  Да да, се слагам, нема споредба. Онака искоментирав што забележав, чисто за разликата.
   
  На psyside му/ѝ се допаѓа ова.
 17. The Geek Boy

  The Geek Boy
  Gaining Experience

  728
  286
  9 Август 2018
  Машко
  Дечки за Mi A2 Lite кој е последниот апдејт? Дали е Јануарскиот Печ?
  Кога ќе има Android 10?
   
 18. CBB_6

  CBB_6
  On your way to fame

  139
  507
  9 Декември 2016
  Машко
  Не прелагаа, изглеа нема да има 10-ка за А2 lite.
  Да, последен апдејт е јануарскиот печ, но иако беше најавено заклучно со 2020-та премин на Андроид 10 за овој Android One уред, ништо од тоа и после три месеци.
  Имаш во темава наназад конверзација меѓу А2 lite корисници и сапорт службата која вели дека од 10-ка за сега нема ништо.
   
 19. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,119
  3,784
  5 Декември 2009
  Машко
  Ми 9т,со фабрички Андроид 10. Пак имам проблем со блутут, поточно со Galaxy Watch. Не ми стасуваат нотификации никакви а поврзани се двата уреди.....
  Некој да има проблем, или решение за ова? :)

  Sent from my Mi 9T using Tapatalk
   
 20. Gecas12

  Gecas12
  Intern

  13
  10
  27 Септември 2019
  Машко
  Xiaomi Mi A2 Lite starts receiving Android 10
   
  На The Geek Boy му/ѝ се допаѓа ова.
 21. The Geek Boy

  The Geek Boy
  Gaining Experience

  728
  286
  9 Август 2018
  Машко
 22. mnikolce

  mnikolce
  Gaining Experience

  544
  496
  27 oктомври 2016
  И јас чекам така прво некој "да се истрча" па ако има проблем да си седам мадро...

  Sent from my MI 6 using Tapatalk
   
  На Misko6000 и Gecas12 им се допаѓа ова.
 23. dule_

  dule_
  Gaining Experience

  196
  104
  7 Март 2015
  Која гугл камера кориcтите на Mi 6?

  Sent from my MI 6 using Tapatalk
   
 24. mnikolce

  mnikolce
  Gaining Experience

  544
  496
  27 oктомври 2016
  Оваа по препорака на @psyside: Google Camera Port: UltraM8 apks
  [​IMG]

  Sent from my MI 6 using Tapatalk
   
  На dule_ му/ѝ се допаѓа ова.
 25. CBB_6

  CBB_6
  On your way to fame

  139
  507
  9 Декември 2016
  Машко
  Шо да апдејтираме, читајте коментарите под постот, сите шо апдејтираа си ги испобрикнаа телефоните. Катастрофа.
   
  На The Geek Boy и mnikolce им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...