1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од the_maker, 18 Септември 2014.

 1. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  1,145
  1,145
  2 Март 2011
  Машко
  Многу е лошо што вака се експонираат, кај и да е ќе попијат и они еден бан.
   
  На Happy му/ѝ се допаѓа ова.
 2. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,319
  1,773
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  Нема врска тоа, хуавеи не ги банираа дека имаа добри телефони туку ради други причини ...
   
 3. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  1,145
  1,145
  2 Март 2011
  Машко
  која друга причина?
   
 4. GGTT1

  GGTT1
  Gaining Experience

  403
  311
  1 Февруари 2017
  Машко
  Ledikom
   
  На xhktw и bakigvg им се допаѓа ова.
 5. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,319
  1,773
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  Комуникациска мрежа, шпионажа ... ги банираа како компанија а не телефоните ...
   
 6. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  1,145
  1,145
  2 Март 2011
  Машко
  Зар веруваш во тоа?
   
 7. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,319
  1,773
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  Не е битно во што верувам јас, ако си видел како функционира телеком опремата од базна па се до билинг системот ќе ти стане јасно.
  Инаку јас верувам лично дека и американците и кинезите ги сакаат нашите податоци сега само делат територија кој со што ќе располага во иднина. Телефоните се небитни.
   
 8. Sutko

  Sutko
  Intern

  5
  0
  4 oктомври 2017
  Ве молам препорака за телефон xiaomi се разбира, до 12000денари,битно ми е да има добри камери. Фала ви
   
 9. xhktw

  xhktw
  Practice makes perfect

  1,180
  1,198
  2 Август 2009
  Јас од Ледиком го земав само што ги донесоа што се вика, немам никаков проблем со телефонот. Прашај само пред да го зимаш дали им се европска варијанта.
   
  На bakigvg му/ѝ се допаѓа ова.
 10. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,365
  27,059
  4 Септември 2008
  Xiaomi Redmi Note 8 Pro | Ledikom

  Xiaomi Redmi Note 8 | Ledikom - ако е само за камера овој е подобар избор за парите (со GCAM е одличен)
   
  DaVoRkNe, DelphiUser и на mnikolce им се допаѓа ова.
 11. Sutko

  Sutko
  Intern

  5
  0
  4 oктомври 2017
 12. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,365
  27,059
  4 Септември 2008
  За кој уред збориш за Pro? ако да можеш да земеш обичен, ако е приоритет камера а перформансите не.
   
 13. Sutko

  Sutko
  Intern

  5
  0
  4 oктомври 2017
  За xiaomi redmi note 8.
   
 14. GGTT1

  GGTT1
  Gaining Experience

  403
  311
  1 Февруари 2017
  Машко
  Во што е всушност разликата помеѓу
  Redmi note 8t i redmi note 8?
   
 15. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,365
  27,059
  4 Септември 2008
  Чипсет у главно и камера.
   
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,458
  3,825
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Mene ne mi treba vekje mikroskop :D
  Mozam mi 9t pro da go koristam za taa namena. IMG_20200217_235305.jpg IMG_20200217_234445.jpg
   
  На Daniel86, The Geek Boy, Ace Lud и уште 2 други им се допаѓа ова.
 17. Propeller

  Propeller
  Intern

  28
  11
  5 Февруари 2015
  Машко
  Да не ги помеша со РН 8 про?

  РН8 и РН8t се скроз идентични освен што вториов е наменет за европски пазар и има НФЦ и бенд 20.
   
  На GGTT1 и psyside им се допаѓа ова.
 18. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,365
  27,059
  4 Септември 2008
  Да, бидејќи одговарав на мој цитиран пост во кој беа линкани RN8P + RN8......
   
  На Krk198 и GGTT1 им се допаѓа ова.
 19. Sutko

  Sutko
  Intern

  5
  0
  4 oктомври 2017
  Добри камери има РН8т??? Гледам скоро секаде е околу 12500 4-64.
  МИ А 3 читам има добра камера,но ме мачи неговата резолуција 720 . Твое мислење .
   
 20. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  1,145
  1,145
  2 Март 2011
  Машко
  Ниеден ајфонџија не се пожалил од 720п ;)
   
  На Sutko му/ѝ се допаѓа ова.
 21. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,246
  894
  1 Јуни 2016
  Јас преминав од А7 2018 екран на Ми А3. Не можам да се пожалам.
  На почеток на некои апликации беа забележливи пикселите, ама веќе навикнав.
   
  На Sutko му/ѝ се допаѓа ова.
 22. DonFrozex

  DonFrozex
  Practice makes perfect

  938
  1,130
  9 Јуни 2011
  Машко
  @psyside сугестија за најбоља Гкам за Ми Ноте 10?
  Гледам од тука и тука што има, но би сакал да слушнам и твое мислење...

  Оваа и Ултракам некако ми ги фаќа око...
   
 23. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,365
  27,059
  4 Септември 2008
  Google Camera Port: UltraM8 apks

  1.1.8
   
  mnikolce, gremlin и на DonFrozex им се допаѓа ова.
 24. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,150
  4,860
  8 Април 2011
  Машко
  Дали mi note 10 pro вади подобри слики од нон про верзијата? Пошто гледам има една леќа плус про верзијата на 108мп семзорот.
   
 25. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,365
  27,059
  4 Септември 2008
  Не.
   
  На TATA_MATA, DaVoRkNe, gremlin и уште 2 други им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...