1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од the_maker, 18 Септември 2014.

 1. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,154
  4,861
  8 Април 2011
  Машко
  Шаоми имаат прекрасни слушалки но соленки се кај нас иначе ептен квалитетни се.
   
 2. Naked Gun

  Naked Gun
  Intern

  6
  3
  11 Јануари 2018
  Машко
  Здрав. Дали и како може да се избришат other files i app data од телефонот ?
  App data знам дека се апликациите, но немам 6 гига, туку само 500 мб. Од каде 6 гига појма немам
  84332802_2154725051297221_4559596405953396736_n.png
   
  На ljupco.bitola му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Propeller

  Propeller
  Intern

  30
  12
  5 Февруари 2015
  Машко
  Од Али го земав и ми дојде комплет со европски полнач и силиконска маска за редми ноте 8.
  Овдека ги крадат маските кои се од Шаоми и ти ги продаваат после.

  Слушалки во никој нема, како ниту заштитно стакло.
   
 4. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,488
  1,805
  5 oктомври 2007
  Машко
  Маски силиконски има и кај нас. И Вип и Телеком, и Анхоч. За нив знам со сигурност.

  Sent from my TELEFON using Tapatalk
   
  На Rikimaru му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Happy

  Happy
  On your way to fame

  1,195
  502
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Хаваи сакав да пишам. Huawei доаѓаат слушалици , шаоми и ле еко не.

  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
 6. Brendog

  Brendog
  Intern

  46
  36
  18 Септември 2016
  Машко
  Презентација за Поко Х2 во 7:30h по нашки. Најверојатно ќе биде ребрендирање на к30.
   
 7. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,751
  27,430
  4 Септември 2008
  Заврши ерата на тој телефон, K сериите го направија useless.
   
 8. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  1,181
  1,181
  2 Март 2011
  Машко
  К сериите немаат банд20, Поко има?
   
 9. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,751
  27,430
  4 Септември 2008
  Nobody cares.
   
  На Happy и mnikolce им се допаѓа ова.
 10. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,414
  1,873
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  Не е ова F2 туку X2 и е само ребранд на К30 ... не знам зошто толку многу маркетинг као којзнае што направиле и плус е само за индиски пазар.

  Не би очекувал F2 оваа година, К серијата го направија тоа невозможно а ребранд нема да им помине глобално ...
   
  На Happy му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Mr Bean ^.-

  Mr Bean ^.-
  Intern

  62
  25
  2 oктомври 2017
  Машко
  Има ли опција да се намали вибрацијата кога доаѓа нотификација од Инстаграм?
  На другите апликации е послаба т.е на месенџер.
   
 12. Astro

  Astro
  Guru

  6,645
  9,321
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
 13. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,154
  4,861
  8 Април 2011
  Машко
  Што мислење имаш за к30 про? Според тоа што читав ке биде бестбај евер.
   
 14. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,175
  3,899
  5 Декември 2009
  Машко
  Mi 9T, едвај после 2 месеци..
  [​IMG]

  Sent from my Mi 9T using Tapatalk
   
  На mnikolce му/ѝ се допаѓа ова.
 15. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  1,181
  1,181
  2 Март 2011
  Машко
 16. ljupco.bitola

  ljupco.bitola
  Intern

  19
  3
  10 ноември 2009
  здраво. ми истекува договор на А1 предлог за шаоми телефон до 15 000 па надоле.. позз

  Испратено од Redmi 5 Plus преку IT.mk форум апликација
   
 17. gamon

  gamon
  On your way to fame

  506
  507
  15 Септември 2014
  bekrija
  Сум купувал жаомије од сите продавачи тука, мобеликс, сет, анхоч, ледиком, кајмејкерот, сторот нивни онлајн, секаде, ако моделот доаѓал со маска и протектор секогаш го имало. Не е добро да генерализираш и податоци од ракав, и во кафаните дрога во сокот ставаат....
   
  gocetan, #samurai#, Sly25 и на уште 1 им се допаѓа ова.
 18. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  3,061
  4,349
  28 oктомври 2008
  Сите Xiaomi телефони што сум ги зел биле неотпакувани, со целофанче. Како тогаш ги украле маските и слушалките, стварно не знам...
  Испратено од Mi A1 преку IT.mk форум апликација
   
 19. The Geek Boy

  The Geek Boy
  Gaining Experience

  797
  315
  9 Август 2018
  Машко
  Mi A3 64GB од Ледиком за 10,000д.
  AMOLED екран ама 720p
  Redmi Note 8 Pro, 12,900д. не е AMOLED, 1080p HDR, појак процесор и 4,500mAh батерија наместо 4,000 кај Mi A3. Од Ледиком цена.
   
  На ljupco.bitola и Rukfash им се допаѓа ова.
 20. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,488
  1,805
  5 oктомври 2007
  Машко
  Мислам човекот бараше од А1 да земе.

  Sent from my TELEFON using Tapatalk
   
  На ivan88 му/ѝ се допаѓа ова.
 21. mnikolce

  mnikolce
  On your way to fame

  602
  531
  27 oктомври 2016
  Прашај дали уште го даваат Mi Mix 2S и дали ќе може да ти го понудат без доплати и сл...

  Sent from my MI 6 using Tapatalk
   
  На ljupco.bitola и dejan_str им се допаѓа ова.
 22. Brendog

  Brendog
  Intern

  46
  36
  18 Септември 2016
  Машко
  Еве зошто новиот поко ја нема 865ката.
  Тлдр: Пари.
   
 23. mkdboy

  mkdboy
  Intern

  87
  18
  16 Септември 2010
  znae nekoj zasto hiaomi mi a3 e 10.000 vo ledikom a vo drugive prodavnici kako setwec i anhoc 12.000? ima nekoja razlika ili ne?
   
 24. gamon

  gamon
  On your way to fame

  506
  507
  15 Септември 2014
  bekrija
  не им се тазе, седени по магацини
   
 25. mkdboy

  mkdboy
  Intern

  87
  18
  16 Септември 2010
  mnogu smesno
   

Сподели

Вчитување...