1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од the_maker, 18 Септември 2014.

 1. MartinK_2

  MartinK_2
  Intern

  45
  4
  8 Декември 2011
  Машко
  Redmi Note 8T или Mi A3...?
  Note 8T има NFC и подобра резолуција, Mi A3 Амолед и чист Андроид.
  Која сток камера е подобра, и дали има за Note 8T GCam...?
  Батерија...?
   
 2. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,378
  3,699
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Zemen e Mi 9T Pro 128gb.
  Fala vi za preporakite.
  IMG_20200128_170124.jpg
   
  На borcep, Taurus, Nomad и уште 13 други им се допаѓа ова.
 3. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,147
  4,856
  8 Април 2011
  Машко
  Повторно набавив mi mix 2s пошто продолжував деловни договори :) можно е и уште еден плус да набавам деновиве. Прекрасен смартфон, еден веке продадов за 14к. За парите нема подобро, дизајнот е перфекција.
   
  На shooter, GGTT1, Ace Lud и уште 3 други им се допаѓа ова.
 4. Happy

  Happy
  Gaining Experience

  1,040
  415
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
 5. Happy

  Happy
  Gaining Experience

  1,040
  415
  21 Јуни 2010
  Wellness советник

  Прикачени датотеки:

  Последна промена: 29 Јануари 2020
 6. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,980
  26,681
  4 Септември 2008
  Креаторот на Ultracam :cool:

  Screenshot_2.jpg
   
  На gremlin му/ѝ се допаѓа ова.
 7. BadGirl007

  BadGirl007
  Intern

  109
  28
  3 oктомври 2018
  Женско
  Screenshot_2020-01-29-17-28-18-707_com.android.settings.jpg Не ми работи notification light на Редми Ноте 8. Вчера го купив.
   
 8. Иванчо

  Иванчо
  Gaining Experience

  312
  398
  22 Мај 2013
  Машко
  Веб-администратор,
  Ако може прати ми линк кај има во Лерин продавница
   
 9. GGTT1

  GGTT1
  Gaining Experience

  382
  292
  1 Февруари 2017
  Машко
  Euronics - ΔΙΚΤΥΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΩΝ
  Na vlezot po stariot pat pred semaforite 200metri od leva strana
   
 10. Martin Arsov

  Martin Arsov
  Gaining Experience

  125
  78
  17 oктомври 2016
  Машко
 11. maki01

  maki01
  Gaining Experience

  64
  50
  2 Август 2017
  Машко
  Да не го имаш 8Т. На 8Т нема лед нотификации.

  Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
   
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,174
  829
  1 Јуни 2016
  Ќе ја нема ни опцијата така тогаш.
   
  На Gecas12 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. BadGirl007

  BadGirl007
  Intern

  109
  28
  3 oктомври 2018
  Женско
  Не :(
   
 14. Badass Lawyer

  Badass Lawyer
  Intern

  3
  0
  10 Јануари 2020
  Имам Xiaomi Redmi note 5 ALL dual Camera и многу е слаб звукот кога разговарам ? Попуштено е до крај и пак е многу слабо. Дали има некој сличен проблем и дали знаете решение ?
   
 15. Avid

  Avid
  Guru

  4,158
  6,192
  21 Јануари 2009
  На старо ти е купен? :)
   
 16. Badass Lawyer

  Badass Lawyer
  Intern

  3
  0
  10 Јануари 2020
  Не од hi store, официјалната продавница.
   
 17. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,378
  3,699
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  На звучничето му треба промена со друго...
   
 18. TATA_MATA

  TATA_MATA
  Practice makes perfect

  1,593
  1,809
  25 Март 2013
  Машко
  Ако звучникот не ти крчи туку само е слаб, најверојатно е масло на Xiaomi. Тоа е нивни начин да ти кажат дека си заборавил на нив и ти треба нов телефон. Истиот проблем го имам и јас за друг телефон.

  Проблемот можеш да го побараш на xda-developers има модули кои го појачуваат ама може ќе треба да го рутираш телефонот.
   
 19. Badass Lawyer

  Badass Lawyer
  Intern

  3
  0
  10 Јануари 2020
  Не крчи, само слабо се слуша, на спикер се слуша убаво без проблем а звучникот за музика е перфектен .. уште е под гаранција ќе го носам кај нив..па ќе видимее
   
 20. ljupco.bitola

  ljupco.bitola
  Intern

  12
  1
  10 ноември 2009
  Redmi 5 plus кој Ром користите .и кој пружа најдобри перформанси. Screenshot_2020-02-01-09-13-13-726_com.android.settings.jpeg Screenshot_2020-02-01-09-12-55-091_com.android.settings.jpeg

  Испратено од Redmi 5 Plus преку IT.mk форум апликација
   
  На mnikolce му/ѝ се допаѓа ова.
 21. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,147
  4,856
  8 Април 2011
  Машко
  Mi mix2s
  Screenshot_2020-02-01-17-22-12-307_com.android.updater.jpg
  И микс 2с доби андроид 10, машала.
   
  Последна промена: 1 Февруари 2020
  На Ace Lud и psyside им се допаѓа ова.
 22. alexandar11

  alexandar11
  Gaining Experience

  352
  177
  11 Јануари 2010
  Овие од Вип или Анхоч, Нептун дали во кутија е се комплет?
  Слушалки, маска...
  Гледам на Али дека со кутија иде и ова.
   
 23. Nethervor

  Nethervor
  Gaining Experience

  75
  100
  19 Јули 2013
  Машко
  Од Нептун купив Ми А1, од Сетек Ноте 3 про, од Технополис Бугарија, Ми9Т про.

  Никаде немаше слушалки вклучено.

  Од Сетек Ноте 3 про немаше ни полнач, само кабел.

  Маска само во Ми 9Т про добив.

  Заборавив, и Поко Ф1 од Нептун имам земено, немаше слушалки, имаше силиконска маска.

  Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
   
  На alexandar11 му/ѝ се допаѓа ова.
 24. Happy

  Happy
  Gaining Experience

  1,040
  415
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Xiaomi како бренд не вклучуваат слушалки.

  Самсумг, Xiaomi, Iphone, Blackview, LG, asus идат со слушалки.

  За другите брендови незнам.

  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
  На alexandar11 и mnikolce им се допаѓа ова.
 25. mnikolce

  mnikolce
  Gaining Experience

  522
  477
  27 oктомври 2016
  Шубо го кажа ова...

  Sent from my MI 6 using Tapatalk
   
  На Daniel86, DonFrozex, bandrej и уште 5 други им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...