1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од the_maker, 18 Септември 2014.

 1. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,154
  4,861
  8 Април 2011
  Машко
  Телеком нема Но @dejan_str има , ке ти спуштев на Цена и ке имаше микс 2с.
   
 2. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,751
  27,430
  4 Септември 2008
  11к е само уред и 20% попуст од членот
   
 3. moongose

  moongose
  Unstoppable

  2,255
  2,490
  19 Јули 2013
  Не можеш толку ниско да спуштиш, колку што јас можам да платам :)
  Ако мислиш на Хуавеито што го прати, да 11,9 е, ама Шаоми бараме. Плус прашање дали е можна поделба на сумата на повеќе уреди и доколку е дали членот би се нафатил за такво нешто. Ама со оглед дека немаат ништо интересно од Шаоми, нема зошто да правиме такви гимнастики.
   
 4. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,751
  27,430
  4 Септември 2008
  U11 е одличен телефон, HTC
   
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Avid

  Avid
  Guru

  4,469
  6,722
  21 Јануари 2009
  За телефони сигурно не сум. Нема полоша работа од тоа да си ентузијаст за телефони.
   
 6. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  Practice makes perfect

  738
  1,076
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
   
  Gumirano, mkgunner, DaVoRkNe и на уште 1 им се допаѓа ова.
 7. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,751
  27,430
  4 Септември 2008
  Да си трол/контраш е полошо :oh:
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Avid

  Avid
  Guru

  4,469
  6,722
  21 Јануари 2009
  kazi koi setinzi da gi staam za nightmode na mi 9t hhh
  "nz vidi prasaj nekoj na fortnite" ke ti e odgovorot koj ne moze da bide ponesoodveten
   
 9. Rukfash

  Rukfash
  Gaining Experience

  596
  363
  24 Јануари 2019
  Машко
  Не ме занима
  Дечки, колку вреде за Xiaomi redmi 6a да се плате? Демек ногу зачуван од пријател. 3500 ден вреде ли?
   
 10. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,175
  3,899
  5 Декември 2009
  Машко
  Касно гледам... Камерата знае да крашува по неколку пати во денот, особено кога ке сликаш, па ја минимизираш, пак стартуваш и сл. Исто така проблем прави и кога си поврзан со YouTube TV. Кога ке заврши песната и пред да почне нова, телефонот се заклучува, светнува на локскрин и почнува нова песна. :)
   
  На gremlin му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Rukfash

  Rukfash
  Gaining Experience

  596
  363
  24 Јануари 2019
  Машко
  Не ме занима
  Anyone?
   
 12. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,175
  3,899
  5 Декември 2009
  Машко
  Јас не би одел. Лошо искуство со 3 такви телефони, излегуваа дефект. Роднина, пријател, роднина ги користеа, сите три имаа дефект и завршија на сервиси.

  Sent from my Mi 9T using Tapatalk
   
 13. mnikolce

  mnikolce
  On your way to fame

  602
  531
  27 oктомври 2016
  Redmi 7a не вреди толку ни нов да го купуваш, 6а користен 2000, барај 3/32 GB комбинација, не се замарај со 2/16...

  Sent from my MI 4W using Tapatalk
   
  На Rukfash му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  3,061
  4,349
  28 oктомври 2008
  За 4К имаш Mi A1, па сега види дали се исплати
   
  На Rukfash му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Happy

  Happy
  On your way to fame

  1,195
  502
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Македонија не е фактор.

  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
 16. Avid

  Avid
  Guru

  4,469
  6,722
  21 Јануари 2009
  Не знам како ти тоа сфати дека мислев само на Македонија.
   
 17. masterwu

  masterwu
  Gaining Experience

  560
  391
  11 Февруари 2016
  Машко
  e
  Ми стигна денес нов мејл со нов купон од банггуд, на мејлот го имаа Ми А3 4/64 за 165 долари, но можно е кодов да работи и на други телефони како Редми Ноте 8 или 8Т, пробај: Coupon:BGA312M
   
  На moongose и mnikolce им се допаѓа ова.
 18. mkgunner

  mkgunner
  Gaining Experience

  246
  183
  29 oктомври 2008
  Машко
  ИТ сервисер
  Контакт телефон случајно да не имаш, на интернет ги нема

  Испратено од JSN-L21 преку IT.mk форум апликација
   
 19. mkdboy

  mkdboy
  Intern

  87
  18
  16 Септември 2010
  070 888 807
   
  На mkgunner му/ѝ се допаѓа ова.
 20. mkgunner

  mkgunner
  Gaining Experience

  246
  183
  29 oктомври 2008
  Машко
  ИТ сервисер
  На mkdboy му/ѝ се допаѓа ова.
 21. Happy

  Happy
  On your way to fame

  1,195
  502
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Бизнисмени со многу пари не гледаат карактеристики, земаат најнов самсунг и крај на прича.

  Ентузијасти се ситни зрнца од 5%.

  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
  На Скоти и mdeni им се допаѓа ова.
 22. Avid

  Avid
  Guru

  4,469
  6,722
  21 Јануари 2009
  Така е. Ентузијастиве што спамаат на сите страни за телефони цело време со детални видеа за глупости, немаат никакво влијание на купувањето телефони, кое пак нема никакво влијание на тоа да се продаваат 700 000 различни модели и да излагаат посебни брендови од брендови, од брендови.
   
 23. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,414
  1,873
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  Да бе сите гледаат видеа на MKBHD пред да купат телефон :) ... остај тоа, еве убав пример - другар си зема од оператор телефон коа го прашале кој модел он рекол некој со добра камера и оп му дале P30 Lite :))) целиот среќен си купил П30 телефон познат по топ камера, фала чао пријатно.
  Point being - пак тие видеа ги гледаат во поголем дел ентузијасти а не некој обичен корисник и најголемиот дел на корисници не се рабираат од телефони камери и спецификации туку ќе запамтат S10, P30, S20 и слично а после дали ќе добие лајт или или некој плус минус сеедно ...
   
  Krk198, Rukfash, Скоти и на уште 1 им се допаѓа ова.
 24. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,301
  952
  1 Јуни 2016
  Оф топик, али коа бев во А1 да зеам телефон сеа во Ноември, ми рекоа да си зеам Motorola One место Mi A3 пошо бил поевтин а перформансите биле скрос исти ..
   
  На gremlin му/ѝ се допаѓа ова.
 25. Avid

  Avid
  Guru

  4,469
  6,722
  21 Јануари 2009
  Веројатно си во право. Секогаш ја потценувам можноста на просечниот човек да не истражи троа пред да купи некој уред.
   
  На gremlin му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...