1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од the_maker, 18 Септември 2014.

 1. mkdboy

  mkdboy
  Intern

  79
  15
  16 Септември 2010
  Ishop vogjorce ima prodavnica
   
  На mkgunner му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Happy

  Happy
  Gaining Experience

  1,077
  440
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  POCO is reportedly working on three phones for this year, iffy photos of Pocophone F2 Lite leak

  POCO is now an independent brand

  vivo’s iQOO to debut in India as an independent brand in March

  Комплетен хаос, секоја фирма има суб брендови и само исфрлаат рандом телефони.

  Човек што следи телефони да се збуни.

  Samsung со s10 lite и note10 lite.

  Redmi се посебен бренд со k30 малце подобрен redmi note 8 pro....

  K30pro < К20pro....

  Збеснаа....

  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
  Последна промена: 21 Јануари 2020
  Gecas12, gremlin и на TATA_MATA им се допаѓа ова.
 3. Avid

  Avid
  Guru

  4,275
  6,370
  21 Јануари 2009
  Не се они криви, ентузијастите ко вас се криви.
   
 4. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  1,145
  1,145
  2 Март 2011
  Машко
  Nokia рецепт, проверено работи.
   
 5. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  1,145
  1,145
  2 Март 2011
  Машко
  ТИ бе не си ентузијаст?
   
 6. GGTT1

  GGTT1
  Gaining Experience

  403
  311
  1 Февруари 2017
  Машко
  Земен ми ноте 8 про 13990 ден од мобиком за ЕУ пазар
  Благодарност за советите @psyside
  @marv


  20200116_213504.jpg
   
  gremlin, psyside и на DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 7. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,319
  1,773
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  Да бе не има милиарда па ние станавме целна група :) ...
   
 8. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,365
  27,058
  4 Септември 2008
  Кхм.... :D
   
 9. moongose

  moongose
  Unstoppable

  2,113
  2,371
  19 Јули 2013
  За околу 8000 денари, што може да се најде најдобро од Xiaomi? Мобилара, нет, продавница, од било каде.
  Може да е и на старо, но не постаро од 6 месеци.
   
 10. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  381
  307
  9 Јули 2018
  Машко
  Да најдиш Поко Ф1 користен за 9-10к е супер
   
 11. antikmkd

  antikmkd
  Intern

  16
  0
  3 Јули 2016
  Машко
  дечки, препорачајте полнач со добра/реална ампеража :), би се користел за Xiaomi и Huawei(без FastCharging) ми рикнаа и двата полначи.
   
 12. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,365
  27,058
  4 Септември 2008
  Многу незгоден ценовен ранг. Не може ли да иде до 10-11?
   
 13. moongose

  moongose
  Unstoppable

  2,113
  2,371
  19 Јули 2013
  Веројатно може да се оптегне и до 10, ама па да не испадне 12-13.
   
 14. masterwu

  masterwu
  Gaining Experience

  556
  404
  11 Февруари 2016
  Машко
  За 8300 денари јас нарачав Редми Ноте 8 од банггуд. Стигна за 18 дена, без царина/данок стигна до дома.
   
  На mnikolce му/ѝ се допаѓа ова.
 15. moongose

  moongose
  Unstoppable

  2,113
  2,371
  19 Јули 2013
  Која верзија, 3/32 или 4/64? Тоа му доаѓа 145-6 долари?
   
 16. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,365
  27,058
  4 Септември 2008
  Итно ти е или можеш да чекаш? ако можеш, почекај го RN8T да падне на 10, или порачај од надвор ова - со надеш дека ќе поминеш на царина, ако не ти се порачува, почекај го RN8T, или RN7P.

  Eдит грешен линк - еве
   
 17. moongose

  moongose
  Unstoppable

  2,113
  2,371
  19 Јули 2013
  Не е ништо итно.
  Ама па овој во старт е 205 долари - 12000, со данок може да дојде скоро до 14000.
  По слободна процена, кога RN8Т би бил 10000 и каде?
   
 18. masterwu

  masterwu
  Gaining Experience

  556
  404
  11 Февруари 2016
  Машко
  4/64 145 долари плус 6 долари за шипинг и осигурање нивно. Само што понудата беше со промо код, не знам дали моментално имаат активна промоција. Пред некоја недела имаше и за 8Т верзијата за 155 долари некаде. Исто 4/64 моделот.
   
  На moongose му/ѝ се допаѓа ова.
 19. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,365
  27,058
  4 Септември 2008
  1 месец. Ако не отвори тема за на старо, нешто како Poco, Mi 8, A50, Redmi Note 8 Pro, (тешко дека некој ќе продава) Redmi Note 7 Pro итн.

  Го едитирав линкот, 180 долари е.
   
  На moongose му/ѝ се допаѓа ова.
 20. moongose

  moongose
  Unstoppable

  2,113
  2,371
  19 Јули 2013
  A ова CN vs Global ROM, треба да го земам во обѕир? Хардверски има разлика или само ромот е. На CN верзијата може да се стави европска или каква и да е покирилична?
   
 21. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,365
  27,058
  4 Септември 2008
  Те тегнав у продавам, мислам дека одлична понуда имаш таму.

  Makedonski Telekom
   
 22. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,150
  4,860
  8 Април 2011
  Машко
  Шо е ова немаштија у државава! Никој не дава 15к за шаоми ми микс 2с! Аре нов е,аре купете го море ! Жими ензероно не го таквите сега.
  Има најава за ми 10? Кога ке излезе?
   
  На GGTT1 и psyside им се допаѓа ова.
 23. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,365
  27,058
  4 Септември 2008
  За 1 месец, не знам зошто го продаваш Mix 2s. Чувај си го.
   
 24. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,150
  4,860
  8 Април 2011
  Машко
  Ке купувам нов монитор
   
 25. moongose

  moongose
  Unstoppable

  2,113
  2,371
  19 Јули 2013
  25K бараат таму :) Башка телеком немаат ништо интересно од Xiaomi.
   

Сподели

Вчитување...