1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од the_maker, 18 Септември 2014.

 1. Трајче Дрварчето

  Трајче Дрварчето
  Practice makes perfect

  763
  1,567
  3 ноември 2012
  Машко
  Кодош
  [​IMG]

  Време е да се обрни внимание на вистинските вредности, добра камера како моето омилено играче дома, добра батерија, квалитетен дисплеј... во последно се научиле бувни висока цена, а од перформанси ни П. Нека ги оправдаат малку тие високи цени, нека направат нешто да не е толку просечно и... мех.
  Гледам Хуавеј се движат во добра насока во тој поглед.

  Се извинувам за лошата слика, со Ајфон е сликано :)
   
  DonFrozex, Zippo и на Sharlovski им се допаѓа ова.
 2. DonFrozex

  DonFrozex
  On your way to fame

  818
  937
  9 Јуни 2011
  Машко
  На maki01 и marv им се допаѓа ова.
 3. mihovkris

  mihovkris
  Gaining Experience

  758
  476
  1 Јуни 2016
  Порачана пак батерија за ми 5 од тука (не, не верувам на капацитетот).
  Гледам има добар feedback, па ај да се пробаме.
  Не може да е полоша од таа од ebay што ја полнам 3 - 5 пати у денот.
   
 4. Tozo8

  Tozo8
  Gaining Experience

  32
  61
  3 Декември 2016
  Машко
  Најдов батерија во Алфа мобил. Ми рекоа 1600 денари со монтажа и 3 месеци гаранција. Време за набавка 2-5 работни денови. Ако не ти се чека порачај од Алфа мобил. :):):)
   
 5. Misko6000

  Misko6000
  On your way to fame

  707
  688
  5 Април 2015
  Машко
  Во прилог флагшип кој може да се одклучи со фотографија
  Face unlock easily defeated with photo in over 30 smartphone models
   
 6. alexandar11

  alexandar11
  Gaining Experience

  327
  170
  11 Јануари 2010
  Мене истото од Алфа, иста цена ама за 3-5 недели и се`уште ги нема да се јават.
   
 7. mihovkris

  mihovkris
  Gaining Experience

  758
  476
  1 Јуни 2016
  Јас порачав више. Ај да стигне па ќе видиме како ќе се покаже.
   
 8. DelphiUser

  DelphiUser
  On your way to fame

  584
  651
  2 Март 2011
  Машко
  На mdeni и Ficho им се допаѓа ова.
 9. marick14

  marick14
  Intern

  97
  34
  2 Март 2011
 10. mdeni

  mdeni
  Unstoppable

  3,139
  2,832
  24 Септември 2012
  Да видам да не верувам. Се ложевме на Ми Макс 3 дека ќе е со 710 процесор, ама ни го набутаа немиен у уста.

  Ми мириса на немиено пак, така да сигурно и овој пат ќе ни го набрцаат сосве салмонелосани јајца у грло. Такозвани тигри, овај 636 или 660.

  Башка 6500mah личи премногу еректабилно за да е вистинито. Сигурно и во тој оддел се спрема еден калабастер што ќе го имплементираат директно во грло.
   
  На Justice for All и Ficho им се допаѓа ова.
 11. bajramo

  bajramo
  Gaining Experience

  417
  267
  25 Јуни 2008
  Можеше сето ова да го искажеш со по културен речник?

  Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
   
  На moongose, DonFrozex, CBB_6 и уште 3 други им се допаѓа ова.
 12. mihovkris

  mihovkris
  Gaining Experience

  758
  476
  1 Јуни 2016
  Дечки, батеријава на телефонот се поду мааалце колку да го поткрене капачето.
  Имате претпоставка колку време би траела (чекам друга во меѓувреме) и дали би имало ризик?
   
 13. toshex

  toshex
  Unstoppable

  3,781
  3,640
  18 Септември 2013
  Машко
  Стално има ризик коа е подуена батеријата. Купи си од МК заменска батерија или пак извади ја подуената и не го користи телефонот. Се останато ти е на свој ризик.
   
 14. mdeni

  mdeni
  Unstoppable

  3,139
  2,832
  24 Септември 2012
  Можев, ама не заслужиле.

  Се иживљаваат со нас.
   
  На Rukfash и olikomerc им се допаѓа ова.
 15. mihovkris

  mihovkris
  Gaining Experience

  758
  476
  1 Јуни 2016
  Нема во мк тоа е проблемот. Ми5 е телефонот.
   
 16. toshex

  toshex
  Unstoppable

  3,781
  3,640
  18 Септември 2013
  Машко
  Членот @Tozo8 имаше пишано дека има во неговиот коментар погоре:

  Без работна рака може и поевтино е, исто така прашај си по други мобилари и продавници. Ако стварно нема пак ќе кажам, таа батерија е најдобро да се отстрани и прописно да се ослободиш од неа (има јутуб видеа за како безбедно да се фрлаат батерии). Секако можеш и право во контењер кај нас не се казнува за тоа.
   
 17. mihovkris

  mihovkris
  Gaining Experience

  758
  476
  1 Јуни 2016
  Е затоа реков нема. Може да прашам утре.
   
 18. mdeni

  mdeni
  Unstoppable

  3,139
  2,832
  24 Септември 2012
  Они нека кажат дали ќе ја вратат саглам серијата Mi5s Plus со Mi8s Plus, а не 87 потполно исти телефони да вадат!
   
 19. DelphiUser

  DelphiUser
  On your way to fame

  584
  651
  2 Март 2011
  Машко
 20. mnikolce

  mnikolce
  Gaining Experience

  435
  367
  27 oктомври 2016
  Денес промовиран, прв со Redmi лого:
  Redmi Note 7
  48 MP camera, Sony IMX586 sensor, секундарна 5 MP
  Селфи 13 MP, капка ноч :)
  Snapdragon 660;
  6.3” LCD Full HD+ screen-to-body 84%
  4,000 mAh[​IMG]

  Sent from my MI 4W using Tapatalk
   
  На maki01, ТАТА_МАТА, SiPy` и уште 2 други им се допаѓа ова.
 21. DelphiUser

  DelphiUser
  On your way to fame

  584
  651
  2 Март 2011
  Машко
  Изгледа дека ќе има најголем на пазарот 1/2 сензор што треба да продуцира одлични слики.
  уште поважно е дека со овој телефон Redmi се дистанцира од Mi како посебен бренд.
  150$ за 3/32 и 200$ за 6/64 во Кина.
   
  На mnikolce му/ѝ се допаѓа ова.
 22. maki01

  maki01
  Intern

  51
  40
  2 Август 2017
  Машко
  Самсунг е камерата, не е сони.

  Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
   
  На mnikolce му/ѝ се допаѓа ова.
 23. Трајче Дрварчето

  Трајче Дрварчето
  Practice makes perfect

  763
  1,567
  3 ноември 2012
  Машко
  Кодош
  И јас некаде прочитав дека Самсунг е сензорот, ама на повеќе места прочитав дека е Сони :)
   
 24. mnikolce

  mnikolce
  Gaining Experience

  435
  367
  27 oктомври 2016
  Во право сте, на англискиот форум стои дека е Самсунг камера, јас од првообјавените информации на гсмарена препишував :)

  Sent from my MI 4W using Tapatalk
  [​IMG]
   
  Последна промена: 10 Јануари 2019
  На maki01 му/ѝ се допаѓа ова.
 25. Enquito

  Enquito
  On your way to fame

  956
  584
  8 Август 2017
  Машко
  Опа 1000 јуани, ја погодија магичната граница, само нели скоро презентираа еден друг модел од Ми серијата, Плеј или нешто така со медиатек чипсет по таа цена? Си ја рушат сопствената марка со толку модели во буџет рангот.
   

Сподели

Вчитување...