• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

Oktar

Epic
23 октомври 2012
4,143
12,721
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8700k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS
Спецификацијава е лудница, на хартија изгледа топ (исто и на монитор, ама морав да испринтам за видам дека баш на хартија е топ), ама ке видиме во реални сценарија.

П.С. Ироничен сум, пошто ништо не разбрав од ова китајскиов. Овака според некои кључни зборчиња... незнам дали е телефон и лаптоп со ЏиПиеС.
 

the_maker

Unbeatable
14 август 2014
3,866
5,935
UNIVERSE
www.miui.mk
Спецификацијава е лудница, на хартија изгледа топ (исто и на монитор, ама морав да испринтам за видам дека баш на хартија е топ), ама ке видиме во реални сценарија.

П.С. Ироничен сум, пошто ништо не разбрав од ова китајскиов. Овака според некои кључни зборчиња... незнам дали е телефон и лаптоп со ЏиПиеС.
Ахаха, тоа "трендовското" е на Англиски напишано.
Мене ми дрмаше многу раката неможев да го допреведам

Sent from my MI 5
 

the_maker

Unbeatable
14 август 2014
3,866
5,935
UNIVERSE
www.miui.mk
Ја има да.. Од оваа недела со Редми Про ќе одат за продажба. Се чека пошто нема никаква, нит рудиментална, поддршка за Гугл Плеј уште.

Sent from my MI 5
 

Harrabed

Practice makes perfect
22 април 2013
1,370
1,430
Одлично, Како што добро разбрав капаците од страна нема да им бидат пластични. Телото ќе им биде целосно метално
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
28,049
29,073
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
nese sporeduva so iphon nisto drugarce. ako neznaesso e dobro prasaj so e skapo
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,224
16,749
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows

the_maker

Unbeatable
14 август 2014
3,866
5,935
UNIVERSE
www.miui.mk
Нашите сервери детектираа тенденциозно и злосторничко однесување. Ќе мораме да ви го блокираме акаунтот на 30 дена.
За повеќе информации јавете се на +400 1000 5678Sent from my MI 5
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,224
16,749
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Нашите сервери детектираа тенденциозно и злосторничко однесување. Ќе мораме да ви го блокираме акаунтот на 30 дена.
За повеќе информации јавете се на +400 1000 5678Sent from my MI 5
Ај, ај...Ќе те начекам пак на некоја журка или во некое кафанче...
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,224
16,749
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Задњи пут ми кидна, ме остаи сам со 3 пијани и издрогирани студентки, ама ќе ти вратам за тоа да знаеш...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,035
Мислења
854,891
Членови
29,643
Најнов член
Ecka99
На врв Дно