• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Лаптоп

  • Ја почнал/а темата
  • #26

XGeorge27

Intern
13 декември 2018
30
22
www.youtube.com
Да се надоврзам на темава.. бидејќи во скоро време ги дознав laptop.mk, има ли некој искуство со нив, некој да зел лаптоп од таму? Гледам локација им е Визбегово, а и поголем избор на лаптопи со попристојни цени има во однос на останативе продавници.
Нови се другар зимаше од таму нема никаов проблем :)
 

krashot

Gaining Experience
21 април 2013
178
101
Bitol, Bitola, Macedonia
krashot's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 3600
Motherboard
Gigabyte B450M-K
Storage
240 SSD 1TB HDD
RAM
16 GB
Video card
Gigabyte 1060 3GB
Mouse
Redragon M711 Cobra
Monitor
Benq 24"
OS
Windows 10 Pro
Што мислите за овај лаптоп? Ќе се користи за light video editing и photoshop..
Слободно споделете некој друг лаптопи до таа цена..
 
Последна промена:

krashot

Gaining Experience
21 април 2013
178
101
Bitol, Bitola, Macedonia
krashot's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 3600
Motherboard
Gigabyte B450M-K
Storage
240 SSD 1TB HDD
RAM
16 GB
Video card
Gigabyte 1060 3GB
Mouse
Redragon M711 Cobra
Monitor
Benq 24"
OS
Windows 10 Pro
Линкот не ти чини.
Средив. Од друга страна само е линкот, цената е иначе 36990 на лаптоп.мк

 
Последна промена:

krashot

Gaining Experience
21 април 2013
178
101
Bitol, Bitola, Macedonia
krashot's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 3600
Motherboard
Gigabyte B450M-K
Storage
240 SSD 1TB HDD
RAM
16 GB
Video card
Gigabyte 1060 3GB
Mouse
Redragon M711 Cobra
Monitor
Benq 24"
OS
Windows 10 Pro
Што мислите за овај лаптоп? Ќе се користи за light video editing и photoshop..
Слободно споделете некој друг лаптопи до таа цена..
Некој?
 

district12

Intern
7 февруари 2021
8
3
Тука пишува за рамот дека е залемен, што значи нема да можеш да правиш апгрејд во иднина. Со оглед на тоа што графичката карта зема од рам меморијата, 8 гига не се доволни. Останатото е во ред. Сепак, прашај си ги за сигурни спецификации.
Мислењето е автоматски споено:

Ова веќе доаѓа предвид. Перформансите за таа цена се одлични, за квалитетот не би можел да потврдам бидејќи не сум имал искуство.
 
Последна промена:

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,390
8,682
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Нема слот сигурно. Има место за 2.5 SSD ама на еден што го отварав го немаше SATA кабелот што иде од диск во плоча :p

1617907331904.png
 

krashot

Gaining Experience
21 април 2013
178
101
Bitol, Bitola, Macedonia
krashot's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 3600
Motherboard
Gigabyte B450M-K
Storage
240 SSD 1TB HDD
RAM
16 GB
Video card
Gigabyte 1060 3GB
Mouse
Redragon M711 Cobra
Monitor
Benq 24"
OS
Windows 10 Pro
Кој од овие 2?
 
  • Ја почнал/а темата
  • #35

XGeorge27

Intern
13 декември 2018
30
22
www.youtube.com
Кој од овие 2?
Во Сетек имаш со 16GB истата цена земи го тој :)
 

krashot

Gaining Experience
21 април 2013
178
101
Bitol, Bitola, Macedonia
krashot's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 3600
Motherboard
Gigabyte B450M-K
Storage
240 SSD 1TB HDD
RAM
16 GB
Video card
Gigabyte 1060 3GB
Mouse
Redragon M711 Cobra
Monitor
Benq 24"
OS
Windows 10 Pro

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,565
Мислења
846,631
Членови
29,351
Најнов член
Catcatcat
На врв Дно