• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Која видео стриминг платформа користите?

[email protected]

Gaining Experience
3 јуни 2009
698
83
Се знае ли кога точно треба да биде достапен во 2022 година HBO Max?

Знам дека ќе биде замена за HBO GO.
 

Маша

Practice makes perfect
24 април 2007
703
1.876
Dopesick ја изгледав викендов на Hulu. Добро сработена е од сите аспекти (y) Инспирирана од овој случај.

 

CloudConnected

Gaining Experience
18 февруари 2016
52
52
Ја користам апликацијата Stremio за гледање на сите можни филмови и серии кои се достапни преку торент, бесплатно.
 

mviktors

Practice makes perfect
25 октомври 2012
1.016
1.447
mviktors's setup  
Processor & Cooler
Intel i7 6700K & Noctua NH-D15
Motherboard
ASUS MAXIMUS VIII HERO
Storage
1TB 970 Evo + Samsung SSD 500gb + WD10EZEX 1TB
PSU
CM Vanguard 750W
RAM
2x8GB Kingston HyperX Predator
Video card
EVGA GeForce RTX 3070 Ti FTW3 ULTRA
Case
CM Storm Scout 2
Mouse
Logitech G305
Keyboard
A4Tech B120 Bloody
Audio
JBL LSR305 & HyperX Cloud Pro
Monitor
LG 27GL850 & Dell U2412M
OS
Win 10 x64

dekomote

Скептик
11 ноември 2014
1.836
4.246
Скопје
dekomote's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 9 5900x + be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
MSI MAG X570 Tomahawk
Storage
Samsung NVME 970 Evo Plus 500, Synology DS 411+II
PSU
EVGA Supernova G3 650W
RAM
2x8GB HyperX Fury RGB 3200 CL16
Video card
Gigabyte RTX 3070 Gaming OC
Case
be quiet! Silent Base 802
Mouse
Logitech MX Master 3
Keyboard
Мало е полето за набројување
Audio
Presonus Eris 3.5
Monitor
Dell S2721DGF 165Hz HDR
OS
KDE Neon

mviktors

Practice makes perfect
25 октомври 2012
1.016
1.447
mviktors's setup  
Processor & Cooler
Intel i7 6700K & Noctua NH-D15
Motherboard
ASUS MAXIMUS VIII HERO
Storage
1TB 970 Evo + Samsung SSD 500gb + WD10EZEX 1TB
PSU
CM Vanguard 750W
RAM
2x8GB Kingston HyperX Predator
Video card
EVGA GeForce RTX 3070 Ti FTW3 ULTRA
Case
CM Storm Scout 2
Mouse
Logitech G305
Keyboard
A4Tech B120 Bloody
Audio
JBL LSR305 & HyperX Cloud Pro
Monitor
LG 27GL850 & Dell U2412M
OS
Win 10 x64

coNNectMKD

On your way to fame
13 март 2017
659
628
Skopje
Буквално од нивната веб страна е исечокот :)
HBO Max


Погледнете го атачментот 109422
Ваљда ова е одговорот.

Да да ок, али викаат регистрација до 31ви а сепак на веб стои иста цена 5.99. Тоа ме интересираше да не има посебен линк за регистрација ама гледам истиот е.
 

stormce

Intern
8 февруари 2018
89
44
Да да ок, али викаат регистрација до 31ви а сепак на веб стои иста цена 5.99. Тоа ме интересираше да не има посебен линк за регистрација ама гледам истиот е.
Сега го отворам линот си стои 4.66 euro, на HBO Go e 5.99
 

coNNectMKD

On your way to fame
13 март 2017
659
628
Skopje
Не се разбираме изгледа. Да, на линкот тука си стои 4.66. Но кога идеш да се „претплатиш“, те носи тука, и тука е 5,99.

Прашањето ми беше дека пишува регистрација до 31ви Март, мислев има негде друг линк со таа цена.
 

mviktors

Practice makes perfect
25 октомври 2012
1.016
1.447
mviktors's setup  
Processor & Cooler
Intel i7 6700K & Noctua NH-D15
Motherboard
ASUS MAXIMUS VIII HERO
Storage
1TB 970 Evo + Samsung SSD 500gb + WD10EZEX 1TB
PSU
CM Vanguard 750W
RAM
2x8GB Kingston HyperX Predator
Video card
EVGA GeForce RTX 3070 Ti FTW3 ULTRA
Case
CM Storm Scout 2
Mouse
Logitech G305
Keyboard
A4Tech B120 Bloody
Audio
JBL LSR305 & HyperX Cloud Pro
Monitor
LG 27GL850 & Dell U2412M
OS
Win 10 x64
Не се разбираме изгледа. Да, на линкот тука си стои 4.66. Но кога идеш да се „претплатиш“, те носи тука, и тука е 5,99.

Прашањето ми беше дека пишува регистрација до 31ви Март, мислев има негде друг линк со таа цена.
HBO Max стартува со работа на 8 март со регуларна цена од 7 евра, од 8 - 31 март ако се регистрираш месечната претплата ќе ти биде 4,66 евра. Додека да дојде 8 март може да продолжиш да гледаш HBO GO за истата цена - 5,99 како и досега.
 

stormce

Intern
8 февруари 2018
89
44
Не се разбираме изгледа. Да, на линкот тука си стои 4.66. Но кога идеш да се „претплатиш“, те носи тука, и тука е 5,99.

Прашањето ми беше дека пишува регистрација до 31ви Март, мислев има негде друг линк со таа цена.
Да првично така те разбрав па мислев да не си отворил по грешка на HBO Go, а да не си приметил
HBO Max стартува со работа на 8 март со регуларна цена од 7 евра, од 8 - 31 март ако се регистрираш месечната претплата ќе ти биде 4,66 евра. Додека да дојде 8 март може да продолжиш да гледаш HBO GO за истата цена - 5,99 како и досега.
Да, а после изгледа ќе ги мигрираат претплатите и сите постоечки ќе добијат попуст на 4.66.
Само ме интересира дали за сите држави ќе биде истата содржина, или ќе има ограничување на содржината според тоа од која држава се пристапува
 

Enquito

Practice makes perfect
8 август 2017
1.919
1.163
Да првично така те разбрав па мислев да не си отворил по грешка на HBO Go, а да не си приметил

Да, а после изгледа ќе ги мигрираат претплатите и сите постоечки ќе добијат попуст на 4.66.
Само ме интересира дали за сите држави ќе биде истата содржина, или ќе има ограничување на содржината според тоа од која држава се пристапува
Најверојатно ќе има, ако Дизни почне кај нас и Универзал, Виаком, Парамоунт со нивниот сервис ќе немаат право за емитување во МК. Нивниот локален контент ќе си остане како и Ворнер студијата, ова важи само за 3рд Парти контентот што им е.
 

kirev

Unbeatable
31 мај 2010
5.796
4.082
Има и некој друг локализиран сервис што пишува цени во евра? Барем да има фуснота колку е во денари пошто и онака не може никако во евра да се плати.
 

Trtka

Gaining Сало
11 април 2018
285
341
Амазон фор шуре , пошо не ми се гледаат ајрон шит и слични глупости.
 

acekorg

Gaining Experience
5 октомври 2010
205
293
Дечки, ова Amazon Prime нема ли unsubscribe опција? Не е можно толку да се ретарди и на таа пара да го кријат unsubscribe копчето.

Кликнав Try free trial, разгледав содржина, се разочарав и сакав одма да го прекинам ама ниеден опишан начин не работи.
Се изнервирав и го избришав payment method па сега за месец дена нема да има како да наплатат пошто друго чаре не гледам.

Најдов едно Unsubscribe копче у Help ама кога ќе го кликнам вика There is no Prime membership дрн дрн… ама има Prime membership.

Од мене ли најде тој Безос да краде… Имал некој ваков проблем? :D
 

kirev

Unbeatable
31 мај 2010
5.796
4.082
Дечки, ова Amazon Prime нема ли unsubscribe опција? Не е можно толку да се ретарди и на таа пара да го кријат unsubscribe копчето.

Кликнав Try free trial, разгледав содржина, се разочарав и сакав одма да го прекинам ама ниеден опишан начин не работи.
Се изнервирав и го избришав payment method па сега за месец дена нема да има како да наплатат пошто друго чаре не гледам.

Најдов едно Unsubscribe копче у Help ама кога ќе го кликнам вика There is no Prime membership дрн дрн… ама има Prime membership.

Од мене ли најде тој Безос да краде… Имал некој ваков проблем? :D
 

Enquito

Practice makes perfect
8 август 2017
1.919
1.163
Дали со Прајм следува и претплата на Prime Reading и Amazon First Reads преку Kindle апликацијата?
 

mkd

Gaining Experience
5 јуни 2007
275
125
Јас пред 1-2 денови го исклучив Trial-от. Оди во твојот профил, имаше една опција "Edit membership" (или слично), па таму имаше опција да се прекине членството.

Дечки, ова Amazon Prime нема ли unsubscribe опција? Не е можно толку да се ретарди и на таа пара да го кријат unsubscribe копчето.

Кликнав Try free trial, разгледав содржина, се разочарав и сакав одма да го прекинам ама ниеден опишан начин не работи.
Се изнервирав и го избришав payment method па сега за месец дена нема да има како да наплатат пошто друго чаре не гледам.

Најдов едно Unsubscribe копче у Help ама кога ќе го кликнам вика There is no Prime membership дрн дрн… ама има Prime membership.

Од мене ли најде тој Безос да краде… Имал некој ваков проблем? :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Avid

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.664
Мислења
889.235
Членови
31.504
Огласи
35
Најнов член
formula-1
На врв Дно