1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Која игра ја плешаш во моментов?

Дискусија во форумот 'Игри' започната од prichina, 16 Април 2013.

 1. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,369
  7,349
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Со син ми, кумашинот и синот негов играме Fortnite во карантин. На децава им е се супер, победивме 2 пати и сето тоа.

  Како побогу се мења женско/машко? И дали има некој скин гага или мора да се плати. Малиов сака тоа бананата да биде, а јас рачунам колку паштети и леб има дома :D
   
  DennyMK, Luca Toni и на krashot им се допаѓа ова.
 2. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,560
  25,680
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Инсталирав кантер 1.6 вчера се пукавме и ја избршав денес доста и е . Не сум за тоа јас
   
  На DennyMK и Ragnar им се допаѓа ова.
 3. krashot

  krashot
  Gaining Experience

  152
  65
  21 Април 2013
  Машко
  Video Editor
  Max Payne 3
   
  На Avid и Luca Toni им се допаѓа ова.
 4. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  Practice makes perfect

  724
  1,064
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
  Повторно назад на дота! Преку 10 саати на ден гејмање. Карантинов мора да се издржи некако .
  АДД Steam Community :: 7empest
   
  Deksa, mkiptv и на Rikimaru им се допаѓа ова.
 5. Rikimaru

  Rikimaru
  On your way to fame

  822
  745
  26 Март 2016
  Даскал
  Steam Community :: Bubbles

  Додај ме нов пач има. Си ја дадов младоста и пак сум нуб. Ќе мастерирав инструмент во толку саати. chrome_5MSOuZOIgk.jpg
   
  На Deksa и DennyMK им се допаѓа ова.
 6. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  914
  619
  11 ноември 2015
  Машко
  Јас ја спуштив COD: Warzone Xbox, па може да се споиме. До душа не ми е пуштена сеуште и незнам како изгледа, ама по нет гледам дека е добра. :)
   
 7. Rikimaru

  Rikimaru
  On your way to fame

  822
  745
  26 Март 2016
  Даскал
  Лујџе мојте да бапните маус тастатура на тие плејстејшените xboxовите?
   
 8. boro1

  boro1
  Practice makes perfect

  1,629
  1,294
  13 Август 2009
  Машко
  Дап, работaт перфектно маус и тастатура и на xbox и на ps4.
   
 9. Rikimaru

  Rikimaru
  On your way to fame

  822
  745
  26 Март 2016
  Даскал
  Генерално кога ќе ми се паднат во тимот конзолаши на Warzone, умираат како пси. xD. И јас сум скептичен за ФПС и џојстик xD.
   
  На Transporter444 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. zipi123

  zipi123
  Gaining Experience

  509
  470
  14 Јануари 2016
  Машко
  Steta sto moze samo 3ca vo squad da se igraat :/
  Plunder modot e VRV!!
  nick:zipi#21601
   
 11. CykaBlyat

  CykaBlyat
  Gaining Experience

  308
  145
  22 oктомври 2016
  Машко
  Спиење
  1680x1050 се на најниско 100-120 FPS,сакам поќе ама немит.

  Plunder интересно е а за BR не мие толку.
   
  Изменето од модератор: 18 Март 2020
 12. Todor91

  Todor91
  On your way to fame

  775
  625
  8 Јануари 2008
  Машко
  Metro Exodus
   
  JellyfitzDMT, MasteR_#0, Luca Toni и на уште 1 им се допаѓа ова.
 13. Alucard

  Alucard
  Шериф

  1,829
  1,661
  22 oктомври 2012
  Машко
  Супер е направена, ама колку повеќе видеа гледам на YouTube, толку повеќе ми се гледа како некако многу брза и динамична, луѓето ми се блендаат со околината, и слично :)

  Не се менува, тоа се неколку default-ни скинови, што се доделуваат рандом, скинови и други работи се купуваат, понекогаш има гага, ама обично е поврзано со некој настан, инаку можеш да купиш Battle Pass (тој за 9,99 што е), со што фактички купуваш 1.000 V-Bucks, од кои 950 трошиш за Battle Pass-от, а 50 ти остануваат, и како играш, така накачуваш левели, и освојуваш тоа што се нуди за секој левел кога ќе го достигнеш тој левел, кадешто на одредени левели имаш скинови, додатоци и V-Bucks, и ако ги завршиш сите 100 левели до крајот на сезоната, ќе заработиш 1.500 V-Bucks, и на тој начин ќе можеш да го купиш и Battle Pass-от во наредната сезона, и ќе ти останат 600 V-Bucks со коишто можеш да си купиш други работи, или да си ги чуваш и да собереш повеќе во текот на сезоните, па да купиш некои поскапи работи :)
   
  На Avid и ARMac им се допаѓа ова.
 14. krashot

  krashot
  Gaining Experience

  152
  65
  21 Април 2013
  Машко
  Video Editor
  Дај кажете некоја пуцачина како Max Payne 3 :D
   
 15. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  Practice makes perfect

  724
  1,064
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
 16. krashot

  krashot
  Gaining Experience

  152
  65
  21 Април 2013
  Машко
  Video Editor
  CoD Warzone, добра!! MEGAKRASH#21555
   
 17. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,369
  7,349
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Данке, сега ми е јасно. Искрено да би играл повеќе би платил 9.99$ меѓутоа после 3-4 партии ни здосадува. Гледам дека ми ги „отклучува“ работите од оваа сезона, претпоставувам ако платам ретроактивно ќе ги даде (меѓу кои и глупата банана). Може да платам само за него.
   
 18. Alucard

  Alucard
  Шериф

  1,829
  1,661
  22 oктомври 2012
  Машко
  Да, да, баш така, како ги поминуваш левелите, така ги отклучува и работите за секој левел, а ги добиваш само оние работи кај коишто пишува free, меѓутоа и да го купиш Battle Pass-от на 100-ти левел, ќе ги добиеш сите работи што ти следуваат за секој левел што си го отклучил :)
   
  На ARMac му/ѝ се допаѓа ова.
 19. filipkir

  filipkir
  Practice makes perfect

  1,060
  1,361
  17 Јуни 2009
  Машко
  Досадно ми е дома па решив по долго време пак да ја играм игрицава :)
  Доста уникатна игрица, кој досега ја нема играно му препорачувам да ја проба. Нема да се покае ;)
  [​IMG]
   
  Anungunrama, Avid и на boksata им се допаѓа ова.
 20. krashot

  krashot
  Gaining Experience

  152
  65
  21 Април 2013
  Машко
  Video Editor
  ? Некој?
   
 21. Rikimaru

  Rikimaru
  On your way to fame

  822
  745
  26 Март 2016
  Даскал
  Ако един критериум ти е пуцачина во 3то лице имаш еден тон за избор такви. Ама ако под како Max Payne зборуваш за приказна, муд, амбиент, осветлување, графика, оружја итн. наведи па да видиме шо има.
   
 22. pecko95

  pecko95
  Gaining Experience

  103
  73
  5 Април 2018
  Машко
  Добро има ли некој друг проблем со CoD: Warzone ? Многу често ми крашнува (Server Disconnected) ми прави. Исто така, кога играм со другари што се на PS, ја сум на PC, последниве 2-3 дена има огромен packet loss и latency. Што е проблемот со играва..? Има голем потенцијал, ама очигледно ист начин на работа практикуваат како што направија и со multiplayer-от, поради вакви глупи багови цела игра е срање... ама затоа кога функционира како што треба е предобра... за жал ретко..
   
 23. Rikimaru

  Rikimaru
  On your way to fame

  822
  745
  26 Март 2016
  Даскал
  Јас досега апсолутно никаков проблем сум немал. Играм по 8 саати дневно веќе 4 дена. Провери си ја конекцијата.
   
 24. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,118
  3,784
  5 Декември 2009
  Машко
  Ја баталив Crysis 3. Имав проблем со енкодингот на бувите, ми даваше некои хиероглифи, па ја избришав.
  Од неќна си почнав на ново со Euro Truck Simulator 2, додека пак сега се симиња COD Warzone.
   
 25. IcePick

  IcePick
  Gaining Experience

  293
  244
  19 ноември 2013
  Машко
  Јас имам проблем и со Multiplayer и со Warzone секој втор update ја оправа наредниот пак истиот проблем, пробав многу работи неможам да најдам решение.
   
  На pecko95 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...