1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Која игра ја плешаш во моментов?

Дискусија во форумот 'Игри' започната од prichina, 16 Април 2013.

 1. xCorbe

  xCorbe
  Gaining Experience

  182
  137
  1 Мај 2014
  Машко
  Можи да xCorbe#1751606

  Sent from my moto g(6) using Tapatalk
   
 2. Arabian

  Arabian
  Gaining Experience

  593
  336
  5 ноември 2013
  Машко
 3. borcep

  borcep
  Practice makes perfect

  860
  1,425
  12 Септември 2013
  Машко
  Дискорд или без com's? Повремено играм со онлајн пријатели BF3, 5 а последно и Warzone.
   
 4. Rikimaru

  Rikimaru
  On your way to fame

  821
  745
  26 Март 2016
  Даскал
  Ти @xCorbe на плејстејшн немаш мака со мерење? xD. Ај за СИТЕ други игри ќе разберам. Ама не мом се уште FPS на џојстик да замислам, како со врзани раце кошарка да играш.
   
 5. xCorbe

  xCorbe
  Gaining Experience

  182
  137
  1 Мај 2014
  Машко
  абе долго време играв на ПЦ ко се префрлив имав малце мака ама полека полека се навикнуваш иначе и бф5 ја пукам на 4ка

  Sent from my moto g(6) using Tapatalk
   
 6. Derof

  Derof
  Intern

  105
  47
  16 Јануари 2016
  Машко
  Како ја тера кај вас warzone?
   
 7. Rikimaru

  Rikimaru
  On your way to fame

  821
  745
  26 Март 2016
  Даскал
  1440p се ultra. RTX off бидејќи немам RTX карта ми вади околу 70 до 80 фрејма.
   
 8. Valsorim

  Valsorim
  Intern

  13
  10
  6 Декември 2016
  Машко
  На krashot и Luca Toni им се допаѓа ова.
 9. PC_GAMER

  PC_GAMER
  Gaining Experience

  176
  99
  16 Јуни 2017
  Машко
  Crysis 1 и Half Life 2

  Crysis.jpg
  Half Life 2.jpg
   
  На Gaston, 1s3ct0wN, Tomashevski.Aleksandar и уште 7 други им се допаѓа ова.
 10. Arabian

  Arabian
  Gaining Experience

  593
  336
  5 ноември 2013
  Машко
  На 1080p супер. 80+ фпс. Многу моќна игрица. Препорачувам
   
 11. Aowek

  Aowek
  Gaining Experience

  517
  222
  14 Април 2012
  Машко
  Ќе ве аднам и јас
   
 12. Arabian

  Arabian
  Gaining Experience

  593
  336
  5 ноември 2013
  Машко
  Јас мислам дeка сум Arabian123 , кога ке се приберам дома ке проверам
   
 13. Derof

  Derof
  Intern

  105
  47
  16 Јануари 2016
  Машко
  Gtx 1060 i5 6500 ме отепува фпс дропс се на low
   
 14. Daniel86

  Daniel86
  Guru

  2,754
  7,192
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
  Прибери се дома и учи мајмун еден, не игрици да ми играш. :D уште па и мене ме тера да играм ццц бРезобразлук :D
   
  На CBB_6 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Arabian

  Arabian
  Gaining Experience

  593
  336
  5 ноември 2013
  Машко
  Ајде те чекаме вечер, нр ми паламуди :D
   
 16. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,118
  3,784
  5 Декември 2009
  Машко
  Не знаев што да играм, па пц_гамер ме потсети на добрата стара Красис. :)
  Capture.PNG
   
  На Luca Toni и krashot им се допаѓа ова.
 17. Avid

  Avid
  Guru

  4,295
  6,388
  21 Јануари 2009
  И, гејмавте Warzone, добра е?
  Мене ме викаше другар ама 100 гиги немав да си дозволам месецов АМА БЛАГОДАРЕНИЕ НА ТЕЛЕКОМ НАЈНАЈВЕСАКАМ го зголемија лимитот па ја ставив сега да се симнува, ќе плешаме утре.
  Интересни беа COD игрите, имаше фри викенди пред неколку години на Стим, јако се пуцаше.
  Ама тогаш бев млад... ај ќе видиме утре.
  @Alucard ?
   
  boro1, Alucard, Weeaboo и на уште 1 им се допаѓа ова.
 18. omegaRED

  omegaRED
  Unstoppable

  2,302
  2,702
  13 Септември 2011
  Машко
  Проект менаџер
  Па интересна е... Не сум играл онлајн пуцачини од CS и UT времето. Ама ова е добро. Проаѓа. Веројатно ако играш и со добар тим, уште поинтересно е. Јас засега (вчера и денес) само соло plunder.
   
  На boro1 и Avid им се допаѓа ова.
 19. GGTT1

  GGTT1
  Gaining Experience

  407
  312
  1 Февруари 2017
  Машко
 20. zipi123

  zipi123
  Gaining Experience

  509
  470
  14 Јануари 2016
  Машко
  cod warzone, opasno igrishte! preporaka
   
  На boro1 му/ѝ се допаѓа ова.
 21. Arabian

  Arabian
  Gaining Experience

  593
  336
  5 ноември 2013
  Машко
  Дајте никови кој играме COD да се додадеме да направеме по една
   
 22. Transporter444

  Transporter444
  Gaining Experience

  83
  118
  11 Јуни 2016
  Машко
  ФИНКИ
  CoD Warzone, 2 дена нон-стоп, бомба е играта !
  Иначе околу 80-90 ФПС на 1080p со сеттингс се на макс
  освен текстури,шадоус и партиклс на нормал со
  1060 3GB оверклок +105/+750 core/mem
  5820К оверклок 4.2GHz
  16GB RAM

  add Transporter#21971
   
 23. Rikimaru

  Rikimaru
  On your way to fame

  821
  745
  26 Март 2016
  Даскал
  Ја откорнав играње Warzone И battlepass-от го купив
   
  На boro1 му/ѝ се допаѓа ова.
 24. omegaRED

  omegaRED
  Unstoppable

  2,302
  2,702
  13 Септември 2011
  Машко
  Проект менаџер
  omegaRED#2807891

  Sent from my SM-N960F using Tapatalk
   
  Изменето од модератор: 21 Март 2020
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
 25. mkiptv

  mkiptv
  Gaining Experience

  549
  343
  28 ноември 2014
  Машко
  Project Cars 2, WRC 8, GTA V.
  #СедиДома !
   
  На Transporter444 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...