1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Која игра ја плешаш во моментов?

Дискусија во форумот 'Игри' започната од prichina, 16 Април 2013.

 1. Anungunrama

  Anungunrama
  Gaining Experience

  63
  56
  5 Февруари 2019
  Машко
  Никад нема да има пост-апокалиптична игра боље од Сталкер :) Освен двојката :)
   
  На CBB_6 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Arkturus

  Arkturus
  Gaining Experience

  281
  228
  17 Јануари 2013
  Машко
  Outer Worlds
   
  На Jovan2389 и farkizz им се допаѓа ова.
 3. Tobey

  Tobey
  Intern

  177
  40
  23 Април 2017
  Некој да ми прати торент во порака за ФМ 2020 :) не можам да најдам никаде
   
 4. The_EvilLord

  The_EvilLord
  Gaining Experience

  154
  83
  26 oктомври 2019
  Машко
  уште не е кракната и јас ја чекам

  Испратено од Redmi 7 преку IT.mk форум апликација
   
 5. JellyfitzDMT

  JellyfitzDMT
  Intern

  56
  24
  19 Февруари 2020
  Машко
  Немој да ја купувате, ги жалам парите.
   
 6. The_EvilLord

  The_EvilLord
  Gaining Experience

  154
  83
  26 oктомври 2019
  Машко
  лоша е?

  Испратено од Redmi 7 преку IT.mk форум апликација
   
 7. JellyfitzDMT

  JellyfitzDMT
  Intern

  56
  24
  19 Февруари 2020
  Машко
  Полоша од 2019, а не ни нуди ништо ново. Од 2005 играм, никогаш ми се нема смачено од некоја ФМ верзија како 20ката.
   
 8. Rikimaru

  Rikimaru
  On your way to fame

  821
  745
  26 Март 2016
  Даскал
  zipi123, xCorbe и на The_EvilLord им се допаѓа ова.
 9. xCorbe

  xCorbe
  Gaining Experience

  182
  137
  1 Мај 2014
  Машко
 10. Rikimaru

  Rikimaru
  On your way to fame

  821
  745
  26 Март 2016
  Даскал
  90 ебани гига е. чекам да се спушти. Во меѓувреме читам типс за модот ама многу има. Инаку покана не ми стигна.
   
  Последна промена: 15 Март 2020
 11. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,369
  7,349
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Division 2: Warlords of New York.

  Мех, медиокритет. Нема ништо ново, 5-6 нови мисии некои нови механики со поени кој не го разгледав убаво (со тоа саатот на крај). Можда сега нуди повеќе енд-гејм контент ама пак е тоа тоа. Црвени, виолетови луѓенца со по еден жолт тек-тук и на крај појак жолт.

  Освен ако тимот не ти е тотални ретардоси сигурно завршуваш мисија. Нема нови механики, би било убаво на пример да имаше повеќе фази во boss fight-от ама нема, тоа е тоа. Најинтересна (и најтешка) мисија останува онаа старата кај што треба да ги онеспособиш четирите ракети а те рокаат од сите страни.
   
  На Aowek и Luca Toni им се допаѓа ова.
 12. xCorbe

  xCorbe
  Gaining Experience

  182
  137
  1 Мај 2014
  Машко
  инвајт во игра пошто на пс4 сум треба да ја стартниш ваљда

  Sent from my moto g(6) using Tapatalk
   
 13. Weeaboo

  Weeaboo
  Intern

  64
  38
  23 Февруари 2020
  Машко
  Programming
  Предлог за single player игра со максимум 30-тина сати што е ептен добра?
   
 14. G4M3R

  G4M3R
  On your way to fame

  556
  519
  26 Јуни 2012
  Машко
  Black Mesa? Накај 13-14h е. Или пак кажи жанр па да препорачаме.
   
  На Luca Toni му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Weeaboo

  Weeaboo
  Intern

  64
  38
  23 Февруари 2020
  Машко
  Programming
  Секаков жанр може, само да има добра приказна, она што се веле на г'з да паднеш :) Black Mesa, поточно Half-Life 1 е имам изиграно на времето.

  Што имам изиграно: Mass Effect, Dishonored, Far Cry 3, Witcher 3, Metro (освем последната).

  Гледам доста NieR Automata е фалат, но ептен лош PC порт бил. Некој мислење да каже за оваа?
   
  На Deksa му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Deksa

  Deksa
  Gaining Experience

  442
  299
  9 Февруари 2012
  Машко
  ЛОЛ! Одамна не сум сретнал ОСВЕМ :)

  Sent from my SM-G965F using Tapatalk
   
  На Jovan2389 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. G4M3R

  G4M3R
  On your way to fame

  556
  519
  26 Јуни 2012
  Машко
  За Black Mesa, препорачувам наново да ја изиграш. Има доста измени(на подобро), плус последната мапа е друго ниво. Преработена е целата игра од 0.
  Nier ја имам свртено на PC, но без gamepad не би препорачал да ја играш. На почетокот пробав со тастатура и маус, воопшто не одеше на таква игра. Други проблеми немаше ништо. Инаку не е портирана, официјално е пуштена и за PC.
   
  На Weeaboo му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Arabian

  Arabian
  Gaining Experience

  593
  336
  5 ноември 2013
  Машко
  82.3GB e не лажи :D, ја симнувам и јас кога ке биде инсталирана ајде да направиме една партија
   
  На Rikimaru му/ѝ се допаѓа ова.
 19. xhktw

  xhktw
  Practice makes perfect

  1,194
  1,204
  2 Август 2009
  Разгледај ја Yakuza 0.
   
 20. Avid

  Avid
  Guru

  4,295
  6,388
  21 Јануари 2009
  Пробај срч и ќе видиш дека е почест отколку што мислиш.
  Но има проблем, м е блиску до н на тастатурата и можат да се извадат...
   
 21. TheMarshal

  TheMarshal
  On your way to fame

  431
  610
  3 Јануари 2019
  Машко
  Mass Effect има повеќе делови. Ако си ја играл само првата, би ти преопрачал да ги изиграш и двојката и тројката. Andromeda не ја ни сметам за добра игра, досадна е.
   
 22. krashot

  krashot
  Gaining Experience

  152
  65
  21 Април 2013
  Машко
  Video Editor
  Sniper Elite 4, Metro Exodus и Crash Bandicoot Trilogy :D
   
 23. boro1

  boro1
  Practice makes perfect

  1,629
  1,294
  13 Август 2009
  Машко
  Forza Horizon 4 , COD: Warzone, GTA V Online
   
 24. Rikimaru

  Rikimaru
  On your way to fame

  821
  745
  26 Март 2016
  Даскал
  На Arabian му/ѝ се допаѓа ова.
 25. boro1

  boro1
  Practice makes perfect

  1,629
  1,294
  13 Август 2009
  Машко

Сподели

Вчитување...