1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Која игра ја плешаш во моментов?

Дискусија во форумот 'Игри' започната од prichina, 16 Април 2013.

 1. vladimir171

  vladimir171
  Gaining Experience

  356
  180
  15 ноември 2007
  Машко
  Јас 5 ката и New Dawn ги изиграв на xbox така да немав можности за играње со резолуции и сетинзи но приказната на Far cry 5 ми беше малку разочарувачка дури не ги доиграв сите споредни мисии :)
   
  На Psychobilly и pecko95 им се допаѓа ова.
 2. pecko95

  pecko95
  Gaining Experience

  96
  68
  5 Април 2018
  Машко
  Исто... почна многу интересно, но после 3-4 саати играње и чистење на една од зоните, се откажав, премногу е репетитивно без некакви разлики... FC 3 досега, најдобра што сум играл, ке ја пробам и 4ката
   
  На Jovan2389 и Psychobilly им се допаѓа ова.
 3. Gappo

  Gappo
  Gaining Experience

  75
  92
  20 Јануари 2016
  Машко
  Со многу open-world игри во последно време е вака. Пренатрупани се со filler ствари, ти се смачува додека ја завршиш.

  Ама, Far Cry 5 ја играв на малце поразличен начин и мислам дека ради тоа многу повеќе ја уживав отколку што нормално би. Исклучив скоро се од HUD-от - crosshair, мапа, компас, разни индикатори и икони. Без сите оиве ствари насекаде по екранот станува многу по-immersive и најјако ми беше шо без мапа и летачки икони шо ми покажуваат кај треба да одам, си одев кај сакам. Буквално ја играв истражувачки, ќе влезев во кола и возев кај ми изгледаше најинтересно без да отварам мапа. Кога ќе наидев случајно на некоја мисија ја прифаќав. Не знаев ни дали играм main mission или side mission или шо и да е, не пратев колку collectibles сум собрал, дали сум расчистил све во областа, едноставно си праев "go with the flow". Многу поразлично искуство беше и од тогаш го практикувам и во други игри.

  Препорачувам.
   
  На MadBuldog, Draynor, Psychobilly и уште 6 други им се допаѓа ова.
 4. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,178
  832
  1 Јуни 2016
  Бидејќи досадно на работа .. Tom and Jerry in fists of furry.
   
  На Vlecka, Draynor, CyberMen и уште 2 други им се допаѓа ова.
 5. Gjurc1n0t

  Gjurc1n0t
  Gaining Experience

  20
  57
  17 Април 2019
  Машко
  На PC ја играм

  Испратено од CLT-L09 преку IT.mk форум апликација
   
 6. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  898
  611
  11 ноември 2015
  Машко
  На Psychobilly му/ѝ се допаѓа ова.
 7. mkgunner

  mkgunner
  Gaining Experience

  150
  72
  29 oктомври 2008
  Машко
  ИТ сервисер
  На SmartGuru и Ragnar им се допаѓа ова.
 8. Gjurc1n0t

  Gjurc1n0t
  Gaining Experience

  20
  57
  17 Април 2019
  Машко
 9. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  898
  611
  11 ноември 2015
  Машко
 10. Gappo

  Gappo
  Gaining Experience

  75
  92
  20 Јануари 2016
  Машко
  Unravel Two на Origin. Многу интересна за со партнер, а и за сам. Релаксирачка е.
   
  На Jovan2389 и Ragnar им се допаѓа ова.
 11. Arkturus

  Arkturus
  Gaining Experience

  273
  221
  17 Јануари 2013
  Машко
 12. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,577
  3,515
  11 Декември 2008
  Машко
  Предлог за некои тркачки?
   
 13. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  1,158
  1,780
  13 Јануари 2014
  Машко
  Forza Horizon 4 или Need for Speed Heat

  Sent from my SM-G975F using Tapatalk
   
  На Draynor и olikomerc им се допаѓа ова.
 14. Rukfash

  Rukfash
  Gaining Experience

  527
  313
  24 Јануари 2019
  Машко
  Не ме занима
  Flatout 4
   
  На olikomerc му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Torlakian

  Torlakian
  Gaining Experience

  118
  86
  21 oктомври 2014
  Машко
  Braid (2008), да виду што е толко галама за овуј игру!

  [​IMG]
   
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Avid

  Avid
  Guru

  4,160
  6,197
  21 Јануари 2009
  Претешка е :D
   
 17. Gappo

  Gappo
  Gaining Experience

  75
  92
  20 Јануари 2016
  Машко
  Ако ти е ок шо нема тркање и ти се вози низ психоделични стази со енергична музика Save 60% on Distance on Steam
   
 18. Ragnar

  Ragnar
  On your way to fame

  835
  893
  9 Декември 2015
  Машко
  Ако си за ретро забава една од најдобрите :) Horizon Turbo Chase.
  [​IMG]
   
  olikomerc, IcePick, Rukfash и на уште 1 им се допаѓа ова.
 19. Gappo

  Gappo
  Gaining Experience

  75
  92
  20 Јануари 2016
  Машко
  Многу ми се свиѓа коцкастиот чад од ауспух <4
   
  На Avid и Ragnar им се допаѓа ова.
 20. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  Practice makes perfect

  710
  1,044
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
  Моментално Star wars Jedi Fallen order. Загревање за пред гледање Rise of the skywalker во кино
   
  На Pane-G и Aowek им се допаѓа ова.
 21. windows8

  windows8
  On your way to fame

  753
  979
  12 Февруари 2012
  Машко
  CPU бенчмарк за Metro Exodus неможам да најдам, 35 фрејма имам со r5 2600 и 90% процесорот оптеретен, wtf треба ли појак cpu за играва или нешто не чини кај мене?
   
 22. Gappo

  Gappo
  Gaining Experience

  75
  92
  20 Јануари 2016
  Машко
  Која графичка? РАМ?
   
 23. Pane-G

  Pane-G
  On your way to fame

  1,287
  700
  9 Мај 2012
  Машко
  Мислиш Falout 4 ?


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 24. Rukfash

  Rukfash
  Gaining Experience

  527
  313
  24 Јануари 2019
  Машко
  Не ме занима
  Јок бре. Убаво си пише. Заправо целото име е Flatout 4 Total Insanity

  View: https://www.youtube.com/watch?v=Q1RZ8-4MyJI
   
  На Pane-G и Ragnar им се допаѓа ова.
 25. Pane-G

  Pane-G
  On your way to fame

  1,287
  700
  9 Мај 2012
  Машко
  Ааа да , се е помешано и збунење


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   

Сподели

Вчитување...