1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Која игра ја плешаш во моментов?

Дискусија во форумот 'Игри' започната од prichina, 16 Април 2013.

 1. Ragnar

  Ragnar
  Practice makes perfect

  954
  1,050
  9 Декември 2015
  Машко
  God of War. Навистина била добра :)
   

  Прикачени датотеки:

  На TATA_MATA, Aowek, PC_GAMER и уште 2 други им се допаѓа ова.
 2. topic

  topic
  Intern

  35
  38
  29 ноември 2018
 3. steelseries

  steelseries
  On your way to fame

  847
  532
  20 Декември 2015
  Машко
  DayZ.
   
  На Gappo му/ѝ се допаѓа ова.
 4. MarijanMK

  MarijanMK
  Gaining Experience

  41
  83
  31 oктомври 2018
  Машко
  Маркетинг Координатор
  Red Dead Redemption 2
   
  На Grimriper, Skorp, Gappo и уште 3 други им се допаѓа ова.
 5. Mario Markovski

  Mario Markovski
  Intern

  18
  13
  29 ноември 2018
  Машко
 6. Entony

  Entony
  Intern

  16
  3
  6 Декември 2018
  Машко
 7. Маша

  Маша
  On your way to fame

  265
  605
  24 Април 2007
  Женско
  Хаха копање деутериум и чекање флоти до 05AM :D Кој лудак сум била! :)
   
  На Psychobilly, dejan_str, mkgunner и уште 4 други им се допаѓа ова.
 8. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,453
  6,565
  27 Март 2014
 9. Anungunrama

  Anungunrama
  Gaining Experience

  67
  58
  5 Февруари 2019
  Машко
  Blair Witch. Добра е, интересна со кучето :D Малце неоптимизирана ама тоа е
   
 10. Gappo

  Gappo
  Gaining Experience

  79
  96
  20 Јануари 2016
  Машко
  Не знам дали некој ја спомнал, ама дали некој има играно Return of the Obra Dinn? Скроз поразличен концепт на гејмплеј кој успеа да ме вшмука во играта и да ме тера да 100% мисловно да се ангажирам и на крај да се осеќам ептен паметен. На прв поглед не изгледа привлечно, ама ако и дадеш шанса спремен да се препуштиш на нешто необично и различно може да биде многу забавна.

  Пола од играта ја играш во глава пошо треба по пат на дедукција да утврдиш што сè се има случено на еден брод на кој што сите имаат испоумрено во низа несреќни настани - кој како умрел, кој кого убил, кој со кого бил во некаква врска, кој исчезнал, кој преживеал итн.

  Една од оние игри кај шо размислуваш дури и кога не ја играш пошо бараш можни решенија за некои нерешени случаеви шо те мачат. Препорачувам.
   
  На Psychobilly, Astro, PandaBomber и уште 2 други им се допаѓа ова.
 11. mkgunner

  mkgunner
  Gaining Experience

  250
  185
  29 oктомври 2008
  Машко
  ИТ сервисер
  Школски падна година средно далечната 2006 благодарение на Ogame ама месечините и рудниците не ги напушти


  Испратено од JSN-L21 преку IT.mk форум апликација
   
  На gocetan, TATA_MATA, borcep и уште 2 други им се допаѓа ова.
 12. Avid

  Avid
  Guru

  4,502
  6,794
  21 Јануари 2009
  Не ме мислете веќе, ја откажав :D
   
  На borcep и mkgunner им се допаѓа ова.
 13. Ragnar

  Ragnar
  Practice makes perfect

  954
  1,050
  9 Декември 2015
  Машко
  Сепак и дадов пауза на God of War и ја заменив со Assassin's Creed Origins. Иако Odyssey речиси ја изиграв а Origins e постара, нема некој разлика во графиката а гејмплејот како и приказната е одлична. По се изгледа следниве недели па и месеци (додека да излезе AC Vikings) ќе се игра Origins :)
  [​IMG]
   
  На PC_GAMER му/ѝ се допаѓа ова.
 14. coki83

  coki83
  Intern

  17
  7
  6 Јануари 2017
  Decki daj adnete me na escape from tarkov. Nekoj da mi kaze sto da pravam me ubivaat celo vreme. RazorBlade_Mas. Istiot nick mi e i na apex ako nekoj igra

  Испратено од ONEPLUS A5010 преку IT.mk форум апликација
   
  На MadBuldog му/ѝ се допаѓа ова.
 15. MadBuldog

  MadBuldog
  Gaining Experience

  36
  76
  22 Јуни 2008
  Машко
  Ќе те додадам следниот пат чим ја уклучам, доста ја играв пред година дена, сигурно имам преку 1000 сати остаено на EfT. Би ти препорачал ако можеш на Twitch.tv да ги гледаш стримерите што ја стримаат играта, како: Cotton, Deadlyslob, Klean, Markstrom, Sequisha, Veritas, DevilDog. Земи во предвид дека е екстремен хардкор пуцачина, нема трчање и пукање, мора да нишаниш, да гаќаш слаби точки, да релоадаш куршум по куршум во празни магазини. Играта има екстремно разработена длабочина и бара време за да се совлада.

  Испратено од SM-N975F преку IT.mk форум апликација
   
  На coki83 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. comakot

  comakot
  Gaining Experience

  278
  162
  23 Февруари 2017
  Машко
  Се вратив јас на League of Legends после 2 години пауза, специфично ТФТ (Teamfight Tactics) што е auto chess како што има дота underlords

  Испратено преку фиксен
   
 17. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,154
  4,865
  8 Април 2011
  Машко
  Far cry new down, играта е ок но има некој вид на лаг, некако не е флуидна како порано.
   
 18. omegaRED

  omegaRED
  Unstoppable

  2,331
  2,794
  13 Септември 2011
  Машко
  Проект менаџер
  MechWarrior 5: Mercenaries

  Има недостатоци (посебно spawning на непријатели од нигде никаде што тотално те вади од филм, приказната и кампањата и мисиите се мех, некако недостасува тактичка борба - баш поради појавување на непријатели на 200 метри каде што пред 1 секунда немало ништо).

  Ама ок, освежување секако, MWO одамна немав играно а како љубител на BattleTech сепак е повеќе од добредојдено.

  Sent from my SM-N960F using Tapatalk
   
  На Psychobilly и Avid им се допаѓа ова.
 19. Gappo

  Gappo
  Gaining Experience

  79
  96
  20 Јануари 2016
  Машко
  Кој е љубител на хорор нека ја ѕирне Song of Horror. Ептен интересно и иновативно игриче со добра атмосфера, puzzles и еден интересен концепт: можеш да играш со повеќе ликови, ако ти умре еден од ликовите умира засекогаш, а ако ти умрат сите гејм овер. Заради ова има добра тензија и те тера да играш многу внимателно и да размислуваш пред секоја постапка.
   
  На Psychobilly и Goran27 им се допаѓа ова.
 20. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,862
  3,288
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  За време на пауза помеѓу работа и странични проекти, Gears 5
   
  На Psychobilly му/ѝ се допаѓа ова.
 21. vladimir171

  vladimir171
  Gaining Experience

  363
  182
  15 ноември 2007
  Машко
  Ја свртев претходниот месец, не приметив проблеми во игривост само некако многу кратка и шарена. Дефинитивно најдобра прикаска има 3 ката па 4 ката.

  Во моментов се игра Gears of War 5
   
 22. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  920
  631
  11 ноември 2015
  Машко
  На Psychobilly му/ѝ се допаѓа ова.
 23. Skorp

  Skorp
  Gaining Experience

  354
  260
  25 Август 2016
  Машко
  Забегав со Red Dead Redemption 2, ремек дело е играва...
   
  На Ragnar му/ѝ се допаѓа ова.
 24. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,154
  4,865
  8 Април 2011
  Машко
  3 ката беше врв! Прикаска на место, уште од почеток си ја знаеш својата функција. А пколу лагот не е тоа баш лаг туку некако сите понови игри натрупани со графика ја немаат флуидноста на crysis 1.
   
  На Psychobilly му/ѝ се допаѓа ова.
 25. Gappo

  Gappo
  Gaining Experience

  79
  96
  20 Јануари 2016
  Машко
  Уште не сум ја изиграл New Dawn, ама со Far Cry 5 ми беше првиот OMG момент за графика во последниве неколку години. Играта сама по себе си има импресивна графика, но, ако може компјутерот да издржи има една опција во играта (како и во мал број други) наречена Resolution Scale што ти дозволува да ја играш во повисока резолуција (над 100%) од native резолуцијата на твојот монитор, на која и се прави downscaling до мониторската резолуција. Ова доведува до поголема густина на пиксели, со што се добива многу почиста слика, позабележливи детали во далечина, бистрина и изгледа многу многу пореалистично.

  Ја имав оставено играта уклучена со камерата свртена кон езеро со шуми во позадина и другар сериозно мислеше дека имам пуштено некое видео.
   
  На Psychobilly му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...