1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Која игра ја плешаш во моментов?

Дискусија во форумот 'Игри' започната од prichina, 16 Април 2013.

 1. G4M3R

  G4M3R
  Gaining Experience

  501
  444
  26 Јуни 2012
  Машко
  The Outer Worlds.
  Интересна игрица, доста заразна, но и на моменти досадна со државна администрација-шалтер-симулатор на дијалог, otherwise 10/10. Сличен систем како fallout, кој е фан ќе му се допаѓа и оваа.

  [​IMG]
   
  На Gjurc1n0t и Avid им се допаѓа ова.
 2. VerGer

  VerGer
  On your way to fame

  653
  605
  9 ноември 2016
  Машко
  ИТ
  Тој дел само не ми се допадна со играва, едно друго, искочи пак Fallout само пошто шитнаа правата ај у спејс ќе ја правиме .. пак прљави ау у криза и тн :)

  иначе гејм плеј доста игриво, ама ќе ми беше по мерак да не е ко Fallout паk
   
  На Avid и G4M3R им се допаѓа ова.
 3. Aowek

  Aowek
  Gaining Experience

  499
  212
  14 Април 2012
  Машко
  Star Wars Jedi Fallen order
   
  На marto му/ѝ се допаѓа ова.
 4. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,312
  4,525
  18 Септември 2013
  Машко
  Pokemon Shield ^_^
   
  На VerGer му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Gjurc1n0t

  Gjurc1n0t
  Gaining Experience

  20
  57
  17 Април 2019
  Машко
 6. Gjurc1n0t

  Gjurc1n0t
  Gaining Experience

  20
  57
  17 Април 2019
  Машко
  На Necromancer и shifty им се допаѓа ова.
 7. topic

  topic
  Intern

  34
  35
  29 ноември 2018
  Hitman 2
   
  На Jovan2389 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Chaeld10_8

  Chaeld10_8
  On your way to fame

  900
  714
  29 Март 2011
  На marto и Jovan2389 им се допаѓа ова.
 9. marto

  marto
  Баниран/a

  166
  176
  25 Јули 2013
  Машко
  forca.jpg
  forza horizon 4 да ја испробам новата графичка купена од gOJDO звани Кире, ме импресионира пред се графиката на играта, уште сум во рана фаза на отварање нови коли, п.с.види таблица
   
  Последна промена: 21 ноември 2019
  На Draynor, itstheigyg, Pane-G и уште 5 други им се допаѓа ова.
 10. igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,059
  3,145
  2 Септември 2012
  Машко
  Forza Horizon 4
  Вчера ја инсталирав на пц, интересно игриче, само што повеќето коли ми се заклучени, па да видам што како...:crazy:
   
  На marto и Anungunrama им се допаѓа ова.
 11. Anungunrama

  Anungunrama
  Intern

  55
  48
  5 Февруари 2019
  Машко
  Има повише од 400 коли у FH4 така да има да се изнаиграте :D Бомба е играта
   
  На igor_igor му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Ragnar

  Ragnar
  On your way to fame

  844
  907
  9 Декември 2015
  Машко
  Crash team racing nitro-fueled забава за целото семејство и пријателите:)
  maxresdefault.jpg
   
  Последна промена: 24 ноември 2019
  На vladimir171, Jovan2389, mkgunner и уште 9 други им се допаѓа ова.
 13. Tose1991

  Tose1991
  Intern

  14
  9
  18 Април 2016
  Машко
  Wolfenstein Youngblood
   
  Последна промена: 28 ноември 2019
 14. Tose1991

  Tose1991
  Intern

  14
  9
  18 Април 2016
  Машко
  Да слична е
   
 15. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,149
  4,859
  8 Април 2011
  Машко
  War tunder, free online game! Можеш тенкови, авиони фајтери,бродови и што ли не да возиш. Ова ти е како dcs world али со лесно контролирање, акција е повеке него симулација иако тенковите и сите возила се на лик на оригиналните од ww2 до ладната војна има оружја. Прејака е! Вчера рандом играв со тенкови 10 vs 10 рандом и или прв или втор завршував претежно, исто и со авиони.Стазоте со тенкови се од тип capture the flag а дог фајт со авиони од ww2 е лудило! Кој ја нема играно да си ја проба, околу 10 гига а и бесплатна, само напиши war tunder и ке те однесе на официјалниот сајт каде треба акаунт да направиш и данлодираш.
   
  На MadBuldog, Luca Toni, Tenny и уште 2 други им се допаѓа ова.
 16. Pane-G

  Pane-G
  On your way to fame

  1,291
  702
  9 Мај 2012
  Машко
  За Пц или за Плејстејшн?? А ако и за ПЦ од каде и како инсталира?


  Sent from my iPad using Tapatalk
   
 17. IcePick

  IcePick
  Gaining Experience

  290
  242
  19 ноември 2013
  Машко
 18. Mr.47

  Mr.47
  Intern

  52
  42
  13 Февруари 2018
  Машко
  Ја нема се уште за ПЦ. PS4, X1 и што ти ја знам третата конзола :).
   
  На Pane-G и Ragnar им се допаѓа ова.
 19. Ragnar

  Ragnar
  On your way to fame

  844
  907
  9 Декември 2015
  Машко
  PS4. Не можам баш да ја замислам на PC :) Има некои игри се за PC некои за PS. Crash е дефинитивно за PS.
   
 20. Goran995

  Goran995
  Gaining Experience

  246
  382
  16 ноември 2019
  Машко
  ИТ
  За волја на вистината - Crash e за џојстик. И за на ТВ.
  Нема везе со платформата.
   
  vladimir171, mkgunner, Pane-G и на уште 1 им се допаѓа ова.
 21. Ragnar

  Ragnar
  On your way to fame

  844
  907
  9 Декември 2015
  Машко
  За ТВ, точно. Тоа ми беше зборот.
   
  На Goran995 му/ѝ се допаѓа ова.
 22. Pane-G

  Pane-G
  On your way to fame

  1,291
  702
  9 Мај 2012
  Машко
  За волја на вистината и за ПЦ има џостици,гејпади и волани па и виртуелни окулус и зошто да нема и за ПЦ краш бандикот?? Еј таа игра е жива зараза


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 23. Happy

  Happy
  Gaining Experience

  1,048
  421
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Леле уште некој игра OGame, слабо спиевме со другарце 2006-2010. Ручни фаланги и све остало.

  Највеќе жалам за тој период од животот.

  Дали уште постои тоа чудо ЛОЛ!
   
  На Маша и borcep им се допаѓа ова.
 24. borcep

  borcep
  Practice makes perfect

  840
  1,389
  12 Септември 2013
  Машко
  Напад на месечина. Еднаш враќав насред диско у ниедно време од телефон од browser, па глумиш активност да не биде само кликни и излогирај се. Смешки. Сеуште се дружам со некои добри дечки од светов од Огаме.
   
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
 25. Avid

  Avid
  Guru

  4,181
  6,228
  21 Јануари 2009
  Ја знам приказни за другар кој ја оставал мајка му пред компјутер дур спиел и и рекол ако видиш нешто црвено буди ме.
  Хаха.
   
  На TATA_MATA, mkgunner, SmartGuru и уште 3 други им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...