1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Која игра ја плешаш во моментов?

Дискусија во форумот 'Игри' започната од prichina, 16 Април 2013.

1. DarthJe5us

DarthJe5us
    On your way to fame

832
    681
    2 Јануари 2012
    Машко
    Имал ли некој проблем со банирање на Фортнајт и дали успеал да го реши некако?

2. Tomislav96

Tomislav96
    Gaining Experience

460
    480
    7 Февруари 2013
    Машко
    Студент, Информатика
    Лично не, али знам дека сто жалби во епик биле прифатени и корисници добиле вибакс како оштета. А зошто е баниран?

Испратено од SM-N960F преку IT.mk форум апликација

3. Avid

Avid
    Unbeatable

2,905
    4,100
    21 Јануари 2009
    Можеби Нинџа го рипортнал затоа што имал повисок пинг од него.
    Because apparently that's a thing
    upload_2019-2-9_19-4-42.png

На steelseries му/ѝ се допаѓа ова.
  4. G4M3R

G4M3R
    Gaining Experience

392
    295
    26 Јуни 2012
    Машко
    Early access e, aма топ е за досегашниот контент што е пуштен. Има feel на RE7+P.T

5. DarthJe5us

DarthJe5us
    On your way to fame

832
    681
    2 Јануари 2012
    Машко
    Јас сум баниран, се случи лани некаде овој период и од тогаш не можам да играм. Околу 20ти левел бев тогаш со ниедна победа и некој смешен број убиства по партија. Банот е од типот HWID бан, на харддиск претпоставувам затоа што со други усери не можам да играм. Пробано е со жалби не попуштаат, easy anti cheat бил без грешка наводно. На компјутерот немам никаков малвер ни чудни програми.

6. eX3v1l

eX3v1l
    On your way to fame

1,026
    553
    2 Мај 2011
    PUBG. Ае ако има некој да млатиме (бот сум). )

7. Nightwalker

Nightwalker
    Gaining Experience

90
    72
    18 ноември 2007
    Машко
    Assassin's Creed: Origins.
    Последна open-world игра ми беше Witcher 3 со DLC, и бев сигурен дека после неа сите други (досега) излезени наслови ќе ми делуваат инфериорно. Мора да признаам, пријатно сум изненаден. Вниманието посветено на детали е видливо на секој чекор и запрепастувачко.

На Ragnar му/ѝ се допаѓа ова.
  8. ARMac

ARMac
    Орган

5,306
    5,628
    2 oктомври 2010
    Машко
    Курајбер
    Како Апех? Серверите се паднати моментално, а и цел ден заебава.

Победив една партија (мојот сквад де) ми даде некој епик пози и незнам што, ништо посебно. Ова ми е прва батле ројале игра и гледам дека изгледа не е за мене.

90% од времето сите се кријат, 10% се тепаат. Гледаш штитот да не те фати и тоа е. Од 20 минути партија 15-18 минути скиташ клечиш отвараш ковчези фаќаш армори за на крај или да те убијат или да ги убиеш. Некако повеќе акција очекував. Не ТДМ ама сепак повеќе од ова.

9. yuuxuu

yuuxuu
    Intern

12
    6
    13 Мај 2015
    Машко
    И мене ми изгледа по ова што го кажуваш дека барем APEX од BR не е за тебе. Ова со процентиве дефинитивно ти е погрешнo. Во просек 20 убиства правиме цел тим за 20минути. Значи не е до играта до тебе и до тимот твој е. Apex има најмногу акција. Од 10партии дали во една ќе имам барем 2 мин време здив да земам цигара да издувам набрзина. Погледни барем сега е актуелна играва сите на twich ја играат и самиот ќе видиш колку погрешно ја игрaш.

На TylerMkD му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Tomislav96

Tomislav96
    Gaining Experience

460
    480
    7 Февруари 2013
    Машко
    Студент, Информатика
    Twitch
    Пуштај на Апекс и учи :D тоа правам сега

Последна промена: 10 Февруари 2019
  11. Derof

Derof
    Intern

85
    43
    16 Јануари 2016
    Машко
    AC Odyssey е подобра ако ја немаш играно пробај ја .

Nightingale, gOJDO и на Ragnar им се допаѓа ова.
  12. ARMac

ARMac
    Орган

5,306
    5,628
    2 oктомври 2010
    Машко
    Курајбер
    Ајде тата на твичу :D

За син ми е играва јас ќе поиграм со него уште малку па ќе се вратам на батлфилд. Не ме влече тоа батл ројл. Еве вчера цел ден играв, џаба тупаво ми е.

StalkeR, Luca Toni, Ragnar и на уште 1 им се допаѓа ова.
  13. Ragnar

Ragnar
    Gaining Experience

509
    495
    9 Декември 2015
    Машко
    Assassin's Creed Odyssey веќе 5-ти ден. Работава почна да трпи :) Како фан на оваа игра од кога е излезена можам да кажам дека ги задоволува и надминува моите очекувања.

Sukhoi, StOrMK, SiPy` и на уште 1 им се допаѓа ова.
  14. BorisSapphire

BorisSapphire
    Gaining Experience

374
    252
    11 ноември 2015
    Машко
    Дај некој нека каже некоја интересна игра за мулти да играме на Xbox. :)

Последна промена: 15 Февруари 2019
  15. The_Witch_Hunter

The_Witch_Hunter
    Practice makes perfect

799
    1,645
    23 Мај 2012

Се бројат минутите до 4 часот и почнува авантурата :)

На Lokvan му/ѝ се допаѓа ова.
  16. VerGer

VerGer
    Gaining Experience

379
    334
    9 ноември 2016
    Машко
    ИТ
    шо бидна за соло плеј? знам ветуваа дека ке има соло кампања и се .. ама на алфа/бета цело време ми пукаа мечапс :)

17. Ficho

Ficho
    Gaining Experience

258
    209
    9 Јули 2015
    Машко
    Ги пуштив и одисејава и ориџинс. И искрено, многу брзо ми станаа репетитивни без некој челенџ. Прв клик, блок, рол и некој скил. Огромни се мапите ама со се исти работи. Дали е до мене работава или има уште некој што се сложува?

На Jovan2389 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Jovan2389

Jovan2389
    On your way to fame

733
    700
    22 Април 2013
    Машко
    У глобала тоа ти е АС/крид , доколку приказната (ако не е преизмешана) не те води, тогаш тоа е тоа приди мач.

На Ragnar и Ficho им се допаѓа ова.
  19. Ficho

Ficho
    Gaining Experience

258
    209
    9 Јули 2015
    Машко
    Ако бе и приказната нека биде океј. Јас гледам да изкружам најмногу што можам у принцип со споредни квестови и дур да стигнам до следниот квест од главната прича мене ми скурчило.

20. TylerMkD

TylerMkD
    Unstoppable

1,919
    3,080
    7 ноември 2014
    Машко
    На времето ја играв кецот, па потоа двојката и се заразив. Не ми текнува како се викаше следната, ама видов дека е копи-пејст и оттогаш немам пипнато ниедно продолжение.

Имаше Angry Joe убава изрека - wide as an ocean, but deep as a puddle...

На Jovan2389 и Ficho им се допаѓа ова.
  21. Ragnar

Ragnar
    Gaining Experience

509
    495
    9 Декември 2015
    Машко
    Тоа што го кажа Јован :) Тоа е AC, мене ми се допаѓа open world, разни ликови и споредни зезанции. Сега има повеќе надградби, повеќе начини за напад и тн.

22. Sukhoi

Sukhoi
    Practice makes perfect

1,627
    1,029
    16 Јуни 2010
    Машко
    2 пати ја поминав главната сторијата ( и повеќето side квестови). Играва е уживанција, преубава графика и сетинг, солидна музика у позадина не е толку напорна и што ми најмногу мерак прави се ајтеми што се собираат преку мисиите. Плус приказната има различни исходи, така да пази што одговараш не ти советувам да скипаш се, а и има доста смешни моменти.
    Драго ми е што играта појде накај RPG, штета што е толку захтевна и многу луѓе не би можеле да ја играат на подобри сетинзи. CPU побарувањата се енормни, али open-world игра е.

23. Ficho

Ficho
    Gaining Experience

258
    209
    9 Јули 2015
    Машко
    Голем плус што го уфрлиле тој сегмент со различни енгингз. Али останатиот дел е премногу монотон. И ич не ми се свиѓа ова налик да го речам гриндање за итеми за некој левел да ги смениш со други итн итн итн во круг.

24. Ragnar

Ragnar
    Gaining Experience

509
    495
    9 Декември 2015
    Машко
    На PS4 спие :p

25. The_Witch_Hunter

The_Witch_Hunter
    Practice makes perfect

799
    1,645
    23 Мај 2012
    Има, можеше и во демото да избереш private, ама тоа не важи за freeplay и strongholds, само за story мисиите.

Сподели

Вчитување...