1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Која игра ја плешаш во моментов?

Дискусија во форумот 'Игри' започната од prichina, 16 Април 2013.

 1. DarthJe5us

  DarthJe5us
  On your way to fame

  832
  681
  2 Јануари 2012
  Машко
  Имал ли некој проблем со банирање на Фортнајт и дали успеал да го реши некако?
   
 2. Tomislav96

  Tomislav96
  Gaining Experience

  460
  480
  7 Февруари 2013
  Машко
  Студент, Информатика
  Лично не, али знам дека сто жалби во епик биле прифатени и корисници добиле вибакс како оштета. А зошто е баниран?

  Испратено од SM-N960F преку IT.mk форум апликација
   
 3. Avid

  Avid
  Unbeatable

  2,905
  4,100
  21 Јануари 2009
  Можеби Нинџа го рипортнал затоа што имал повисок пинг од него.
  Because apparently that's a thing
  upload_2019-2-9_19-4-42.png
   
  На steelseries му/ѝ се допаѓа ова.
 4. G4M3R

  G4M3R
  Gaining Experience

  392
  295
  26 Јуни 2012
  Машко
  Early access e, aма топ е за досегашниот контент што е пуштен. Има feel на RE7+P.T
  [​IMG]
   
 5. DarthJe5us

  DarthJe5us
  On your way to fame

  832
  681
  2 Јануари 2012
  Машко
  Јас сум баниран, се случи лани некаде овој период и од тогаш не можам да играм. Околу 20ти левел бев тогаш со ниедна победа и некој смешен број убиства по партија. Банот е од типот HWID бан, на харддиск претпоставувам затоа што со други усери не можам да играм. Пробано е со жалби не попуштаат, easy anti cheat бил без грешка наводно. На компјутерот немам никаков малвер ни чудни програми.
   
 6. eX3v1l

  eX3v1l
  On your way to fame

  1,026
  553
  2 Мај 2011
  PUBG. Ае ако има некој да млатиме (бот сум). )
   
 7. Nightwalker

  Nightwalker
  Gaining Experience

  90
  72
  18 ноември 2007
  Машко
  Assassin's Creed: Origins.
  Последна open-world игра ми беше Witcher 3 со DLC, и бев сигурен дека после неа сите други (досега) излезени наслови ќе ми делуваат инфериорно. Мора да признаам, пријатно сум изненаден. Вниманието посветено на детали е видливо на секој чекор и запрепастувачко.

   
  На Ragnar му/ѝ се допаѓа ова.
 8. ARMac

  ARMac
  Орган

  5,306
  5,628
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Како Апех? Серверите се паднати моментално, а и цел ден заебава.

  Победив една партија (мојот сквад де) ми даде некој епик пози и незнам што, ништо посебно. Ова ми е прва батле ројале игра и гледам дека изгледа не е за мене.

  90% од времето сите се кријат, 10% се тепаат. Гледаш штитот да не те фати и тоа е. Од 20 минути партија 15-18 минути скиташ клечиш отвараш ковчези фаќаш армори за на крај или да те убијат или да ги убиеш. Некако повеќе акција очекував. Не ТДМ ама сепак повеќе од ова.
   
 9. yuuxuu

  yuuxuu
  Intern

  12
  6
  13 Мај 2015
  Машко
  И мене ми изгледа по ова што го кажуваш дека барем APEX од BR не е за тебе. Ова со процентиве дефинитивно ти е погрешнo. Во просек 20 убиства правиме цел тим за 20минути. Значи не е до играта до тебе и до тимот твој е. Apex има најмногу акција. Од 10партии дали во една ќе имам барем 2 мин време здив да земам цигара да издувам набрзина. Погледни барем сега е актуелна играва сите на twich ја играат и самиот ќе видиш колку погрешно ја игрaш.
   
  На TylerMkD му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Tomislav96

  Tomislav96
  Gaining Experience

  460
  480
  7 Февруари 2013
  Машко
  Студент, Информатика
  Twitch
  Пуштај на Апекс и учи :D тоа правам сега
   
  Последна промена: 10 Февруари 2019
 11. Derof

  Derof
  Intern

  85
  43
  16 Јануари 2016
  Машко
  AC Odyssey е подобра ако ја немаш играно пробај ја .
   
  Nightingale, gOJDO и на Ragnar им се допаѓа ова.
 12. ARMac

  ARMac
  Орган

  5,306
  5,628
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Ајде тата на твичу :D

  За син ми е играва јас ќе поиграм со него уште малку па ќе се вратам на батлфилд. Не ме влече тоа батл ројл. Еве вчера цел ден играв, џаба тупаво ми е.
   
  StalkeR, Luca Toni, Ragnar и на уште 1 им се допаѓа ова.
 13. Ragnar

  Ragnar
  Gaining Experience

  509
  495
  9 Декември 2015
  Машко
  Assassin's Creed Odyssey веќе 5-ти ден. Работава почна да трпи :) Како фан на оваа игра од кога е излезена можам да кажам дека ги задоволува и надминува моите очекувања.
  [​IMG]
   
  Sukhoi, StOrMK, SiPy` и на уште 1 им се допаѓа ова.
 14. BorisSapphire

  BorisSapphire
  Gaining Experience

  374
  252
  11 ноември 2015
  Машко
  Дај некој нека каже некоја интересна игра за мулти да играме на Xbox. :)
   
  Последна промена: 15 Февруари 2019
 15. The_Witch_Hunter

  The_Witch_Hunter
  Practice makes perfect

  799
  1,645
  23 Мај 2012

  Се бројат минутите до 4 часот и почнува авантурата :)
   
  На Lokvan му/ѝ се допаѓа ова.
 16. VerGer

  VerGer
  Gaining Experience

  379
  334
  9 ноември 2016
  Машко
  ИТ
  шо бидна за соло плеј? знам ветуваа дека ке има соло кампања и се .. ама на алфа/бета цело време ми пукаа мечапс :)
   
 17. Ficho

  Ficho
  Gaining Experience

  258
  209
  9 Јули 2015
  Машко
  Ги пуштив и одисејава и ориџинс. И искрено, многу брзо ми станаа репетитивни без некој челенџ. Прв клик, блок, рол и некој скил. Огромни се мапите ама со се исти работи. Дали е до мене работава или има уште некој што се сложува?
   
  На Jovan2389 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Jovan2389

  Jovan2389
  On your way to fame

  733
  700
  22 Април 2013
  Машко
  У глобала тоа ти е АС/крид , доколку приказната (ако не е преизмешана) не те води, тогаш тоа е тоа приди мач.
   
  На Ragnar и Ficho им се допаѓа ова.
 19. Ficho

  Ficho
  Gaining Experience

  258
  209
  9 Јули 2015
  Машко
  Ако бе и приказната нека биде океј. Јас гледам да изкружам најмногу што можам у принцип со споредни квестови и дур да стигнам до следниот квест од главната прича мене ми скурчило.
   
 20. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  1,919
  3,080
  7 ноември 2014
  Машко
  На времето ја играв кецот, па потоа двојката и се заразив. Не ми текнува како се викаше следната, ама видов дека е копи-пејст и оттогаш немам пипнато ниедно продолжение.

  Имаше Angry Joe убава изрека - wide as an ocean, but deep as a puddle...
   
  На Jovan2389 и Ficho им се допаѓа ова.
 21. Ragnar

  Ragnar
  Gaining Experience

  509
  495
  9 Декември 2015
  Машко
  Тоа што го кажа Јован :) Тоа е AC, мене ми се допаѓа open world, разни ликови и споредни зезанции. Сега има повеќе надградби, повеќе начини за напад и тн.
   
  На Jovan2389 му/ѝ се допаѓа ова.
 22. Sukhoi

  Sukhoi
  Practice makes perfect

  1,627
  1,029
  16 Јуни 2010
  Машко
  2 пати ја поминав главната сторијата ( и повеќето side квестови). Играва е уживанција, преубава графика и сетинг, солидна музика у позадина не е толку напорна и што ми најмногу мерак прави се ајтеми што се собираат преку мисиите. Плус приказната има различни исходи, така да пази што одговараш не ти советувам да скипаш се, а и има доста смешни моменти.
  Драго ми е што играта појде накај RPG, штета што е толку захтевна и многу луѓе не би можеле да ја играат на подобри сетинзи. CPU побарувањата се енормни, али open-world игра е.
   
  На Ragnar му/ѝ се допаѓа ова.
 23. Ficho

  Ficho
  Gaining Experience

  258
  209
  9 Јули 2015
  Машко
  Голем плус што го уфрлиле тој сегмент со различни енгингз. Али останатиот дел е премногу монотон. И ич не ми се свиѓа ова налик да го речам гриндање за итеми за некој левел да ги смениш со други итн итн итн во круг.
   
  На Ragnar му/ѝ се допаѓа ова.
 24. Ragnar

  Ragnar
  Gaining Experience

  509
  495
  9 Декември 2015
  Машко
  На PS4 спие :p
   
  На Jovan2389 му/ѝ се допаѓа ова.
 25. The_Witch_Hunter

  The_Witch_Hunter
  Practice makes perfect

  799
  1,645
  23 Мај 2012
  Има, можеше и во демото да избереш private, ама тоа не важи за freeplay и strongholds, само за story мисиите.
   

Сподели

Вчитување...