1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Која игра ја плешаш во моментов?

Дискусија во форумот 'Игри' започната од prichina, 16 Април 2013.

 1. dr.doom

  dr.doom
  Intern

  39
  38
  19 Мај 2018
  Машко
  Quality Assurance Engineer
  Rise of the Tomb Raider - Зависи колку слободно време имам...
   
 2. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  Practice makes perfect

  720
  1,051
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
  Two point hospital, за тепање време.
   
 3. G4M3R

  G4M3R
  On your way to fame

  549
  504
  26 Јуни 2012
  Машко
  Bioshock кецот, ги вртам наново...
  [​IMG]
   
  На Avid и Dave1 им се допаѓа ова.
 4. Venom46

  Venom46
  Intern

  43
  12
  12 Јуни 2018
  Машко
 5. Gymblonski

  Gymblonski
  Gaining Experience

  63
  54
  28 Септември 2018
  Машко
  кој уште игра тоа
   
 6. zak1711

  zak1711
  Intern

  15
  7
  19 Март 2011
  Машко
  Безбедност и здравје при работа
  има ли некој од форумов што вози Project Cars 2 или Assetto Corsa да се поврземе да се тркаме.
   
  На Molec му/ѝ се допаѓа ова.
 7. zipi123

  zipi123
  Gaining Experience

  507
  470
  14 Јануари 2016
  Машко
  Need for speed most wanted 2005 i Carbon momentalno :)
   
 8. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,458
  3,825
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Ja kupi ili simna od nekade piratska verzija ?
   
 9. xhktw

  xhktw
  Practice makes perfect

  1,180
  1,198
  2 Август 2009
  Ja kupiv preku ruski sajt so family sharing metodata, okolu 12 juri me fati sea najverovatno i poevtino ke ja najdesh.
   
  На Pane24 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. highflyer

  highflyer
  Gaining Experience

  252
  177
  3 Јануари 2010
  Машко
  дај инфо шо како , сајт ?
   
 11. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,613
  1,708
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  Црвено Мртво Искупение Два
   
  Nightingale, Luca Toni, SiPy` и на уште 1 им се допаѓа ова.
 12. MarijanMK

  MarijanMK
  Gaining Experience

  41
  82
  31 oктомври 2018
  Машко
  Маркетинг Координатор
  Forza Horizon 4, FIFA19, NBA2k19
  Не дека имам многу слободно време, ама после 16:00ч. до 01:00ч. секој ден. Имам среќа што девојка ми ме сфаќа па не мрчи, напротив дури и ми ја купи FH4 :D
   
  На Luca Toni му/ѝ се допаѓа ова.
 13. BESKO

  BESKO
  Gaining Experience

  183
  238
  9 Јуни 2015
  Машко
  Дечки како може да се игра UNCHARTED на PC ?
   
 14. Mayson

  Mayson
  Gaining Experience

  793
  365
  10 Април 2011
  на сон
   
  На Gaston, Can4sta, zipi123 и уште 4 други им се допаѓа ова.
 15. enterprise

  enterprise
  Gaining Experience

  53
  55
  25 Септември 2013
  Машко
  STYX: MASTER OF SHADOWS, делува интересна за тепање време...

   
  На MarijanMK му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Luca Toni

  Luca Toni
  Gaining Experience

  167
  206
  18 Септември 2015
  Машко
  Браво царе
  Иста ситуација и кај мене, дури и си играме хорор игри заедно

  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На MarijanMK му/ѝ се допаѓа ова.
 17. pekson

  pekson
  Intern

  16
  3
  16 ноември 2015
  FIFA 19 - FUT 19
   
  На MarijanMK му/ѝ се допаѓа ова.
 18. eX3v1l

  eX3v1l
  On your way to fame

  1,116
  682
  2 Мај 2011
  WoW BFA. Доколку игра некој хорда дајте тоа тагод да решиме по некоја арена. :D
   
 19. Hanzo

  Hanzo
  Gaining Experience

  65
  75
  27 Септември 2017
  Машко
  [​IMG]
  Почна некако бледо и слабо (во поглед на приказна и на тоа генерално колку е интересна за играње) ама тоа брзо помина и сега играта стварно е интересна. Повремените “epic battles” почнуваат штом малку го набилдаш карактерот и кога ќе почнеш да купуваш интересни оружја и стапици од трговците низ играта. Гледам зашто толку многу луѓе ја сакаат.
   
  incontempt, MarijanMK, Ficho и на уште 1 им се допаѓа ова.
 20. Fredy

  Fredy
  Unstoppable

  851
  2,193
  12 oктомври 2014
  Машко
  Веќе саат време се забавувам со игриштево.Исто совршенство како origins.
  assassins-creed-odyssey-level-cap-being-raised.jpg.optimal.jpg
  CPY:inlove:
  Zamunda:inlove:
  Ubisoft:inlove:
   
  Nightingale, SiPy` и на incontempt им се допаѓа ова.
 21. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,613
  1,708
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  Оптимизацијата е малце катастрофа.
  Со намалени Volumetric Clouds, Fog и Field of View се средува, али глупости.
   
 22. Ninjaa

  Ninjaa
  Intern

  55
  26
  3 Декември 2017
  Машко
 23. Fredy

  Fredy
  Unstoppable

  851
  2,193
  12 oктомври 2014
  Машко
  Јас имам 76 фпс просек до сега.Јес да нема некоја јака битка уште ама мислам дека е задоволително.
  Намалив само antialising од хај на медиум и си звони.
  Инаку точно,потешка за хардверот е од ориџинс.А визуелно тоа не го оправдува.

  Sent from my SM-G955F using Tapatalk
   
  На Nightingale му/ѝ се допаѓа ова.
 24. Nightingale

  Nightingale
  On your way to fame

  618
  525
  28 Јануари 2014
  Барем средија малце CPU за разлика од Origins?
   
 25. Fredy

  Fredy
  Unstoppable

  851
  2,193
  12 oктомври 2014
  Машко
  Исто е и кај оваа игра.На 7700к ориџинс ми тераше некад и до 100% usage.8700k спие на 60-70%.

  Sent from my SM-G955F using Tapatalk
   

Сподели

Вчитување...