• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Која Denuvo игра чекате да биде кракната?

M.Pix

48 65 6c 69 6f 73 0a
27 јануари 2014
911
3,177
Прага
Ја има некој Anno 1800 играно? Не знам дали да ја чекам на торент или да ја купам од стор. Не сум играл претходните верзии па не знам дали вреди играва.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #702

Rikimaru

Unstoppable
26 март 2016
2,298
3,446
Битола
Ја има некој Anno 1800 играно? Не знам дали да ја чекам на торент или да ја купам од стор. Не сум играл претходните верзии па не знам дали вреди играва.
Ја купив ко излезе. Ја преиграв. Многу многу добра. Инаку цел серијал на Anno е многу добар, а ако не си играл досега ќе ти треба време да се навикниш бидејќи е во жанр сам за себе. Влечи инспирација од голем број различни типови на RTS игри но не се совпаѓа со ниедна досега.

Мене ова ми е 4та Anno игра и досега најдобра испадна.
 

nikoa1809

Gaining Experience
11 јули 2015
151
130
Ја има некој Anno 1800 играно? Не знам дали да ја чекам на торент или да ја купам од стор. Не сум играл претходните верзии па не знам дали вреди играва.
Не сум сигурен ама 1700 ја имаше бесплатно на ЕПИК пред некој ден. Прашај другар некој нека ти позајми акаунт, пробај така.

Едит: анно 1701 е бесплатна сеуште на Uplay
 

M.Pix

48 65 6c 69 6f 73 0a
27 јануари 2014
911
3,177
Прага
Ја купив ко излезе. Ја преиграв. Многу многу добра. Инаку цел серијал на Anno е многу добар, а ако не си играл досега ќе ти треба време да се навикниш бидејќи е во жанр сам за себе. Влечи инспирација од голем број различни типови на RTS игри но не се совпаѓа со ниедна досега.

Мене ова ми е 4та Anno игра и досега најдобра испадна.
Океј ме убеди, ќе ја земам :D
 
 • Ја почнал/а темата
 • #705

Rikimaru

Unstoppable
26 март 2016
2,298
3,446
Битола
Океј ме убеди, ќе ја земам :D
Инаку ова ти е мешавина од Sim City, Tropico, Age of Empires, Civillization + има елементи на дипломатија од други игри. Од сиве овие игри позајмува по нешто. Овој серијал е мнооооогу стар од '98. На секои 4 години отприлика излегува по една, а моментално 1800 е насредина од циклусот заедно со неколку DLC-a.

Инаку не ја купувај директно од UBISOFT (најскапа е таму).
 

M.Pix

48 65 6c 69 6f 73 0a
27 јануари 2014
911
3,177
Прага
Инаку ова ти е мешавина од Sim City, Tropico, Age of Empires, Civillization + има елементи на дипломатија од други игри. Од сиве овие игри позајмува по нешто. Овој серијал е мнооооогу стар од '98. На секои 4 години отприлика излегува по една, а моментално 1800 е насредина од циклусот заедно со неколку DLC-a.

Инаку не ја купувај директно од UBISOFT (најскапа е таму).
Голем фан сум на Сим Сити, Age of Empires и на Civilization од скоро. Паралелно работам и игриве си вртат на друг монитор. Не знам како ама ете прв пат слушам за овој серијал. Од каде да ја купам?
 
 • Ја почнал/а темата
 • #707

Rikimaru

Unstoppable
26 март 2016
2,298
3,446
Битола
Голем фан сум на Сим Сити, Age of Empires и на Civilization од скоро. Паралелно работам и игриве си вртат на друг монитор. Не знам како ама ете прв пат слушам за овој серијал. Од каде да ја купам?
Германци се овие, UBISOFT ги купи не се сеќавам кога. Ќе ти пуштам линк за сат-два за да ја земиш со експанзиите на попуст.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #709

Rikimaru

Unstoppable
26 март 2016
2,298
3,446
Битола
CD keys или g2a

Испратено од HRY-LX1 преку IT.mk форум апликација


На попуст е на Ubisoft store 20 евра алл ин, најевтина е таму ако не се лажам
Тоа е основната верзија само. @M.Pix најефтино што најдов е 40 евра COMPLETE EDITION на Epic Store (ги вклучува сите 6 DLC-a), а вреди да се земи целосната верзија.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #711

Rikimaru

Unstoppable
26 март 2016
2,298
3,446
Битола
Некој да не ја нашол Modern Warfare (2019). Не можам никаде да ја најдам валјда само онлајн преку BNET оди. Мора да се изигра со RT и HDR прелична е, а скапа е само за едно вртење да се купува.
 

DarthJe5us

Practice makes perfect
2 јануари 2012
2,128
1,603

xhktw

Practice makes perfect
2 август 2009
1,289
1,555
xhktw's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 1600AF / Maelstrom 120T Liquid Cooler
Motherboard
Gigabyte B450M-H
Storage
256GB SSD & 500 GB, 1TB HDD
PSU
Cooler Master B600
RAM
HyperX Fury Black 2x8GB 3200MHz CL15
Video card
GTX 970 WindForce 3X OC
Case
CM Chassic K280
Mouse
Razer Deathadder
Keyboard
Redragon Kumara K552W
Audio
Creative SoundBlaster Live
Monitor
Asus VG249Q TUF 144Hz / BenQ RL2455
OS
Windows 10

Weeaboo

Gaining Experience
23 февруари 2020
526
479
Струга
Сценава, та и EMPRESS задремаја. Нема ни Legion, ни Valhalla, Immortals: Fenyx Rising... не е на арно работата.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #724

Rikimaru

Unstoppable
26 март 2016
2,298
3,446
Битола
Штета што оваа кракната верзија не може да се направи да ги импортира и другите левели од 1 и 2 бидејќи има апдејтиран енџин и нови ефекти (реј трејсинг ќе имплементирале со пач). За тие што сакаат цела трилогија да ја изиграат во најновиот енџин, ќе треба да ја купат оригиналната.
 

Mr.47

Gaining Experience
13 февруари 2018
91
55
Ја сними некој Хитман 3? И првична и кракфикс ми крашнува што идам Exit Mission, за да ја завршам.
Мислењето е автоматски споено:

Штета што оваа кракната верзија не може да се направи да ги импортира и другите левели од 1 и 2 бидејќи има апдејтиран енџин и нови ефекти (реј трејсинг ќе имплементирале со пач). За тие што сакаат цела трилогија да ја изиграат во најновиот енџин, ќе треба да ја купат оригиналната.
Кракнатава верзија од Кодекс ги има изгледа сите 3 верзии тука. Сега ја пуштив прва мисија од Hitman 1.

п.с. Да им ебам(без цензура) на IOI што ја направија Епик ексклузива една година, не им давам пари. Да си беше на steam, сеа сите 3 ќе се дружеа заедно :)
 
Последна промена:

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,524
Мислења
845,950
Членови
29,319
Најнов член
Busaco
На врв Дно