1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Која Denuvo игра чекате да биде кракната?

Дискусија во форумот 'Игри' започната од Rikimaru, 10 Август 2016.

 1. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,582
  1,692
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  Нека има, туку гледам за новата Star Wars вика recommended 32 GB ram... значи оптимизација, нема... :)
   
 2. Avid

  Avid
  Guru

  4,074
  6,047
  21 Јануари 2009
  Updated 10/8/2019, 2 PM PT: Hours after its initial release recommended 32GB of RAM, the company updated its recommended specs, dropping the memory spec down to a more reasonable 16GB.
   
  На -={K-O-R-U-N}=- му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Jedah

  Jedah
  Practice makes perfect

  917
  1,401
  6 ноември 2007
  16GB e recomended. Се поправија.. Грешка у чекори било тоа со 32

  Ах одговорено, не видов.
  Штубо ќе беше сега "Избриши" копче да имаше па и со образложение до уважените админ Господ(а)
   
  На CBB_6 и Avid им се допаѓа ова.
 4. Avid

  Avid
  Guru

  4,074
  6,047
  21 Јануари 2009
  Една од така покатастрофалните одлуки некогаш донесени за форумов :D
  Ни дабл пост не моеш сам да си средиш нит ништо. Треба да си го пријавуваш постот па да види мод па он да брише.
  Што викаше Лилјана Поповиќ, ти сакаш да идеш во Париз преку Велес кога решававме математичка задача со непотребни чекори.
   
 5. Serko

  Serko
  Gaining Experience

  77
  123
  30 Август 2018
  Машко
  Ај ај не ја урочувајте многу RDR2 , каков Денуво какви бакрачи, да се надеваме дека ќе е обичен Steam DRM или Arxan :D
   
 6. Molec

  Molec
  Unstoppable

  1,343
  2,158
  18 Мај 2011
  Машко
  Све ме занима
  Коло бјути*
   
  На Gappo и Avid им се допаѓа ова.
 7. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,582
  1,692
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
 8. Serko

  Serko
  Gaining Experience

  77
  123
  30 Август 2018
  Машко
  Очекував да играм Modern Warfare на релис деј ама тешко, играта има always online drm :(
   
 9. Avid

  Avid
  Guru

  4,074
  6,047
  21 Јануари 2009
  Borderlands.3-CODEX

  Добра ноќ mates
   
  На Gappo, Happy, TATA_MATA и уште 2 други им се допаѓа ова.
 10. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,129
  805
  1 Јуни 2016
  Borderlands 3 Кракната пред 10 минути.


  Ах бреее :D
   
 11. Avid

  Avid
  Guru

  4,074
  6,047
  21 Јануари 2009
  m8s
  m8s
  Star.Wars.Jedi.Fallen.Order-CODEX
   
  На Gappo, VerGer, ARMac и уште 5 други им се допаѓа ова.
 12. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,582
  1,692
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  Мех...
   
 13. Goran27

  Goran27
  Gaining Experience

  291
  317
  5 Јануари 2014
  Машко
  Heavy.Rain-CPY

  zamunda ne raboti veke 2 dena
  igrata moze da se spusti od rarbgtorrents.org/torrents
   
  Последна промена: 24 ноември 2019
  На Gappo, TATA_MATA, -={K-O-R-U-N}=- и уште 3 други им се допаѓа ова.
 14. Gaston

  Gaston
  Unstoppable

  1,370
  2,442
  9 Февруари 2011
  Веќе има FitGirl repack!
   
  На Gappo и Goran27 им се допаѓа ова.
 15. Serko

  Serko
  Gaining Experience

  77
  123
  30 Август 2018
  Машко
  Секоја чест FitGirl.
  Од 35.5 ГБ на 8 ГБ.
  40 минути инсталација, пробав прееска.
   
  Psychobilly, Gappo и на 1zzy_st им се допаѓа ова.
 16. TATA_MATA

  TATA_MATA
  Practice makes perfect

  1,541
  1,754
  25 Март 2013
  Машко
  Што е финтата со repacks? Висока компресија без загуба на квалитет и квантитет?
   
 17. Serko

  Serko
  Gaining Experience

  77
  123
  30 Август 2018
  Машко
  Буквално без никаква загуба на квалитет.
  Фајловите се потполно исти, а едиствена мана е долгата инсталација.
   
  На Gappo и TATA_MATA им се допаѓа ова.
 18. Avid

  Avid
  Guru

  4,074
  6,047
  21 Јануари 2009
  Финтата е што се заборава фактот дека само download-от е всушност намален, а кога ќе се инсталира горе долу пак е идентичен просторот што го зафаќа на хард.
  Добри се repacks за луѓето со бавен и ограничен интернет трансфер.
  Јас сепак ги хејтам затоа што scene release си е scene release, плус repacker-иве некогаш знаат да бутнат и малвер а и некое мало нивно патетично DRM.
  FITGIRL се океј (hurr durr не се тим, една женса е, „секако да да ахам“), иако имаше некои дебати и околу нив, правеа едно време сомнителни нешта, ама доволно е еднаш несакајќи да закачиш ransomware :)
   
  На TATA_MATA и Goran27 им се допаѓа ова.
 19. MacRazor

  MacRazor
  Intern

  78
  27
  15 ноември 2017
  Машко
  Кога ќе биде FM2020. Слабо некако, слабо иде...
   
 20. ekonomist

  ekonomist
  Gaining Experience

  959
  389
  17 Јуни 2008
  Fifa/PES :(

  Sent from my Mi A1 using Tapatalk
   
  На skopje_mkd му/ѝ се допаѓа ова.
 21. Gappo

  Gappo
  Gaining Experience

  74
  90
  20 Јануари 2016
  Машко
  Handball 17 уште ја чекам.
   
  На Psychobilly и farkizz им се допаѓа ова.
 22. Fredy

  Fredy
  Unstoppable

  838
  2,172
  12 oктомври 2014
  Машко
  NFS Heat ја имате на Замунда за прибирање :)
   
  На MasteR_#0, Tozo8, TATA_MATA и уште 2 други им се допаѓа ова.
 23. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,134
  7,036
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер


  ♫ И Usenet да се врати на југ.... ♫
   
 24. Avid

  Avid
  Guru

  4,074
  6,047
  21 Јануари 2009
  Тоа никогаш не го користев а често го читав :D
   
 25. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,255
  4,445
  18 Септември 2013
  Машко
  Безбедна е? Вирус скен, некој?
   

Сподели

Вчитување...