1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Кој модел на мобилен/смартфон користите?

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од Ismet, 9 Април 2007.

 1. the_maker

  the_maker
  Unbeatable

  3,867
  5,942
  14 Август 2014
  Машко
  Astraion, Војвода, psyside и на уште 1 им се допаѓа ова.
 2. goran_oh

  goran_oh
  Practice makes perfect

  1,323
  1,109
  26 Април 2013
  Машко
  На the_maker и psyside им се допаѓа ова.
 3. Crazy

  Crazy
  Gaining Experience

  284
  165
  29 oктомври 2016
  Машко
  Xiaomi mi5s

  Snapdragon 821
  4gb ram (многу апликации користам истовремено и на ЛГ Г4ката едвај 900мб фри рам имав, сеа се ми е smooth)

  Единствено нешто што ми фали е камерата али јбг
   
  На Sukhoi, uwemi, cipiripi и уште 5 други им се допаѓа ова.
 4. architect

  architect
  Unstoppable

  1,938
  2,317
  27 ноември 2008
  Машко
  Архитект
  од денес huawei P9 blue
  [​IMG]
   
  На Teget, Nem_Akata, RagingDemon и уште 16 други им се допаѓа ова.
 5. ski

  ski
  Intern

  82
  17
  22 oктомври 2016
  Машко
  Redmi note 3pro
  +
  Baterija
  Miui(sigurnost,read mode,optimizacii)
  -
  Kamera
  Zadna(bez dovolna svetlina definicijata naglo paga)
  Predna(mnogu tesen agol)
   
  Последна промена: 10 Јануари 2017
  На psyside и architect им се допаѓа ова.
 6. Vlad944

  Vlad944
  Gaining Experience

  227
  458
  3 Март 2015
  Машко
  Од денес со редми 4 про од кај мејкер,благодарност до него телефончево е бомбона :) xiaomi-redmi-note-4-gray_1_1.jpg
   
  На psyside, Teget, DrMTR и уште 13 други им се допаѓа ова.
 7. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,612
  4,550
  23 Јуни 2015
  Машко
  Xiaomi Mi Max 3/32
  И покрај големината има многу импресионирани од екранот. Хаваито беше ок ама Снап си е Снап + 1GB RAM си го праи своето. SOT знае да забега со над 8ипол+ часа (heavy app usage).
  [​IMG]
   
  На Teget, dejan.s, architect и уште 11 други им се допаѓа ова.
 8. ZokSa

  ZokSa
  Intern

  9
  11
  11 Јануари 2017
  Редми ноте 4 со 3гб рам 64мб меморија ROM v8.1.2.0 стабилна од пред 20 дена купен отприлика и презадоволен за сега од него малце на камерата и треба некое софтверско подобрување за ноќни слики лошо осветлување во темница друго одлично се! :)

  Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
   
  psyside, uwemi, architect и на уште 1 им се допаѓа ова.
 9. c0mrade

  c0mrade
  Gaining Experience

  129
  89
  11 Септември 2008
  Машко
  Motorola Moto G3 еве веќе година ипол со CM14.1 пред да си почине. RIP ќе се чека LineageOS билд :) moto_g_turbo_edition_screen.jpg
   
  На CyberMen, mrkela2009, Apollyon и уште 6 други им се допаѓа ова.
 10. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,814
  3,979
  1 Септември 2011
  Машко
  Од вчера во мој раце :D :D

  Iphone 7 32gb silver :D

  iphone7-silver-select-2016.jpg
   
  На Teget, Pane-G, c0mrade и уште 5 други им се допаѓа ова.
 11. Ragnar

  Ragnar
  On your way to fame

  844
  904
  9 Декември 2015
  Машко
  Alcatel One Touch 6030X. Прегазен од времето ама врши работа (спор, катастрофална камера ноќе, често кочи), се надевам ќе издржи до крајот на годинава кога планирам да земам конечно нов телефон (не ми е баш приоритет тоа во животот:)).
  [​IMG]
   
 12. Taurus

  Taurus
  Модератор

  2,334
  987
  13 oктомври 2007
  Машко
  UI Designer
  Nexus 5x

  [​IMG]
   
  На Jovan2389, RagingDemon, Teget и уште 4 други им се допаѓа ова.
 13. danix01

  danix01
  Intern

  86
  31
  7 Јули 2010
  Од пред некој ден huawai p9 lite

  Sent from HUAWAI P9 lite
   
  psyside, Potop, olikomerc и на уште 1 им се допаѓа ова.
 14. BESKO

  BESKO
  Gaining Experience

  183
  238
  9 Јуни 2015
  Машко
  GALAXY A5 2017 .
   

  Прикачени датотеки:

  На psyside, Potop, Војвода и уште 2 други им се допаѓа ова.
 15. Justice for All

  Justice for All
  Gaining Experience

  218
  135
  10 Септември 2010
  Машко
  [​IMG]
  Ова гомце. Го зедов за бадијала - 2500 денари со субвенција и попуст. Планирам да ми биде бекап телефон или да го дадам на моиве дома, а јас да си земам нешто поквалитетно.
   
 16. Draynor

  Draynor
  Gaining Experience

  50
  57
  16 Април 2016
  Машко
  Samsung galaxy s6 edge+. Задоволен сум од телефончето само батеријата слабо држи ако се игра некоја игра или се гледаат видеа на youtube.
   
  На psyside му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Teget

  Teget
  Gaining Experience

  135
  83
  18 Март 2015
  Alcatel Pixi 3 (4.5) веќе месец дена. Добар беше, се додека не почна да лагува.. Пријатно изненаден од камерата, ваде солидни слики со Instagram. Ќе тера некое време :innocent:

  [​IMG]
   
  На tupacan му/ѝ се допаѓа ова.
 18. null_ptr

  null_ptr
  On your way to fame

  545
  514
  20 ноември 2013
  Машко
  На Teget, lumixoid, Jovan2389 и уште 11 други им се допаѓа ова.
 19. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,092
  26,787
  4 Септември 2008
  Од денес, иПхоне 6с

  хехе
  [​IMG]
   
  На Vlad944, SiPy`, Pane-G и уште 18 други им се допаѓа ова.
 20. RagingDemon

  RagingDemon
  Unbeatable

  6,332
  5,247
  24 Март 2009
  Машко
  Честито, и ти конечно се опамети!
  И нем да пријавуваш проблеми оти ќе ти ги решат со совет дека не требало претпоследниот ајфон да го земаш туку последниот, за да имаш право и перфектно ајфон искуство.

  Sent from my Nexus 5
   
  На Скоти, Harrabed, Jovan2389 и уште 5 други им се допаѓа ова.
 21. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,313
  6,431
  27 Март 2014
  Штотуку се врати од коњ на магаре . :D
   
  Harrabed, psyside и на HardCorec им се допаѓа ова.
 22. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,476
  1,155
  2 Јануари 2012
  Машко
 23. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,313
  6,431
  27 Март 2014
  Сивчо од пред некој ден. Mi5s :)

  [​IMG]
   
  На RagingDemon, Nem_Akata, nik0la_ и уште 18 други им се допаѓа ова.
 24. Pane-G

  Pane-G
  On your way to fame

  1,288
  701
  9 Мај 2012
  Машко
  Си требал ајфон 6с плус да земеш. Ајде со здравје да користиш и престани со тоа тропање и лагови

  Инаку јас се уште користам iPhone 6s Plus

  Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
   
 25. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,092
  26,787
  4 Септември 2008
  Тролање?

  Фала иначе.
   
  На Pane-G му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...