1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Како изгледа внатрешноста на вашето куќиште

Дискусија во форумот 'Overclock & Modding' започната од vane44, 4 Април 2012.

 1. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,031
  1,415
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  @undergrounde Што функција имаат тие двата ЦПУ кулера кај ССД-ата?
   
  На xopermark и Sonic.01 им се допаѓа ова.
 2. undergrounde

  undergrounde
  Gaining Experience

  423
  320
  11 Декември 2009
  Ништо, само за естетика, малку ги ладат и дисковите
  Требаше и тие да бидат со ргб ама ја нема таа верзија во државава, ќе ги сменам кога ќе стигнат
   
  На gremlin и Molec им се допаѓа ова.
 3. gOJDO

  gOJDO
  Guru

  7,603
  9,390
  23 Јануари 2008
  Манга
  Си ги лади...ССД-ата...
   
  На chemioftw, stefan166, Avid и уште 7 други им се допаѓа ова.
 4. dekomote

  dekomote
  Gaining Experience

  190
  306
  11 ноември 2014
  Машко
  Програмист
  2011
  [​IMG]

  2012 - 2018
  [​IMG]

  2019
  [​IMG]
   
  На The_Witch_Hunter, borcep, Grimriper и уште 15 други им се допаѓа ова.
 5. SpiritBond

  SpiritBond
  Gaining Experience

  217
  411
  21 Август 2015
  Машко
  Програмирање
 6. dekomote

  dekomote
  Gaining Experience

  190
  306
  11 ноември 2014
  Машко
  Програмист
  Тргај најлонот!
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 7. SpiritBond

  SpiritBond
  Gaining Experience

  217
  411
  21 Август 2015
  Машко
  Програмирање

  Еве специјално видео за тебе :oh:
   
  На Costigan_Jr, Nightingale, angeld и уште 8 други им се допаѓа ова.
 8. dekomote

  dekomote
  Gaining Experience

  190
  306
  11 ноември 2014
  Машко
  Програмист
  оргазам
   
  turbiny, DaVoRkNe и на SpiritBond им се допаѓа ова.
 9. sostius

  sostius
  On your way to fame

  172
  518
  16 Јануари 2017
  Машко
  Фотограф
  Ryzen 7 2700x,stock cooler, H500, 1080ti,trident z 3200 16gb RZ-25.jpg RZ-2.jpg RZ-13.jpg RZ-23.jpg
   

  Прикачени датотеки:

  • RZ-21.jpg
   RZ-21.jpg
   Големина:
   617.5 KB
   Прегледи:
   57
  • RZ-22.jpg
   RZ-22.jpg
   Големина:
   444.4 KB
   Прегледи:
   54
  На 'CuoreSportivo, igor_xxxx, gOJDO и уште 39 други им се допаѓа ова.
 10. SpiritBond

  SpiritBond
  Gaining Experience

  217
  411
  21 Август 2015
  Машко
  Програмирање
  На Ace Lud и DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 11. sostius

  sostius
  On your way to fame

  172
  518
  16 Јануари 2017
  Машко
  Фотограф
  Чика Али

  Испратено од ONEPLUS A6003 преку IT.mk форум апликација
   
  На SpiritBond му/ѝ се допаѓа ова.
 12. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,434
  3,430
  1 Септември 2011
  Машко
  faca6969, sostius, AleksandarCaki и на уште 1 им се допаѓа ова.
 13. architect

  architect
  Unstoppable

  1,808
  2,030
  27 ноември 2008
  Машко
  Архитект
 14. zipi123

  zipi123
  Gaining Experience

  279
  192
  14 Јануари 2016
  Машко
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
 15. architect

  architect
  Unstoppable

  1,808
  2,030
  27 ноември 2008
  Машко
  Архитект
  Ги имаш во бункер заедно со juggernaut / phantom assassin. Имаат одличен избор ( overwatch, dota2, star wars, marvel, dc етц ) на Funko Pop акциони фигури :). Ја има и reaper фигурата на @sostius
   
  На Wasted Cobe и pathfinder им се допаѓа ова.
 16. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  Gaining Experience

  246
  281
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog

  Се чека уште ново h500i, ова кинесково не го бива :)

  50314572_276876639660072_18509170152046592_n.jpg 50425896_670368996693513_2688557718075080704_n.jpg
   
  На Costigan_Jr, omegaRED, PC_GAMER и уште 7 други им се допаѓа ова.
 17. incontempt

  incontempt
  Gaining Experience

  215
  196
  24 Февруари 2016
  Машко
  Што му фали? На фоткиве ок личи, што недостатоци има?
   
 18. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  Gaining Experience

  246
  281
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
  Нема решетка за вентилатор горе ( со две гпу, кросфајр нема доволно airflow) усб 3.0 кабелот кога го штекам на матична го блокира цел систем, а и премало е за кулеров(фаќа на стаклото). Inpower sama, купено во анхоч пред месец дена. Ќе оди на оглас за скоро.
   
  На incontempt му/ѝ се допаѓа ова.
 19. incontempt

  incontempt
  Gaining Experience

  215
  196
  24 Февруари 2016
  Машко
  Со NZXT H500i нема да згрешиш, т.е. со NZXT неможеш да имаш поплаки :) .
   
  gOJDO, PC_GAMER, architect и на уште 1 им се допаѓа ова.
 20. dekomote

  dekomote
  Gaining Experience

  190
  306
  11 ноември 2014
  Машко
  Програмист
  H500i е блиску со цена со H440. И тоа има контролер ама иде со 3/4 вентилатори
   
 21. gOJDO

  gOJDO
  Guru

  7,603
  9,390
  23 Јануари 2008
  Манга
  А што/каде е тоа Бункер?
   
 22. architect

  architect
  Unstoppable

  1,808
  2,030
  27 ноември 2008
  Машко
  Архитект
  На Costigan_Jr, Borsa, StalkeR и уште 3 други им се допаѓа ова.
 23. SpiritBond

  SpiritBond
  Gaining Experience

  217
  411
  21 Август 2015
  Машко
  Програмирање
  Додадено PSU кабли и поп фигура :):)
  2.JPG 3.JPG
   

  Прикачени датотеки:

  • 1.JPG
   1.JPG
   Големина:
   500.7 KB
   Прегледи:
   58
  На StalkeR, stefan166, tupacan и уште 11 други им се допаѓа ова.
 24. VerGer

  VerGer
  Gaining Experience

  369
  314
  9 ноември 2016
  Машко
  ИТ
  остаивте ли нешто од фигуркиве у бункер? :)
   
 25. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  Gaining Experience

  246
  281
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
  Сега само што искомуницирав со нив, залихите им биле при крај, уште утре имаат попуст. А ко мало дете сега ќе патувам од гостивар до скопје само да земам една.. Пуста радост
   
  На architect и VerGer им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...