• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Како изгледа вашето компјутерско биро

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,490
10,636
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Не очекував ништо помалку од 3-4 куќишта и лаптоп :)
Зад седиштето ми стои сервисниот компјутер :) па не се гледа на сликата, тој е врзан на мониторот од левата страна :)
 

bogoevski

Unstoppable
29 ноември 2009
1,668
2,585
Hønsebybotn
bogoevski's setup  
Processor & Cooler
Повеќејадрен со множител
Motherboard
Црна со црвени детали
Storage
Препун
PSU
Предимензионирано
RAM
Доволно
Video card
Нај јака со 8 гигавати
Case
Гломазно
Mouse
Немам, чувам мачки.
Keyboard
Тивка
Audio
Стерео со двигател
Monitor
Прецизен
OS
Џам
Браво за сите несте како од другите форуми се гледа дека сте од овај форум а кај @Astro дали имаш и назад седишта?
Јас сакав да прашам дали е моноволумен, дали има пета врата?
 

prichina

Unbeatable
24 мај 2009
7,843
5,024
Скопје
prichina's setup  
Processor & Cooler
i7 920 | Z600 + NF-A15 Noctua
Motherboard
AsRock X58 Extreme
Storage
Crucial M4 128GB | RAID0 2xWD500AAKX | 1.5 TB Seagate во Cooler Master Xport 351
PSU
Cooler Master V850
RAM
3x8GB ddr3 1600
Video card
GTX 1070 (за 3д рендер и видео едитирање) + Sapphire R9 290X (modded with Trixx) + Asus 7970 Matrix (АМД-то - овие две за копање)
Case
HAF 922 | Fan Control (PWM) DeepCool Rockman
Mouse
SteelSeries Kana | Gamepad's: 2xRumblepad 2 (wireless) + 1x Rumblepad 2(with wire) / Wireless kombo Тастатура + Mаус од A4Tech
Keyboard
Razer Lycosa | Graphics Tablet: Wacom Intuos Pro $
Audio
X-FI Platinum + Remote | Tannoy Mercury F1 Custom | Marantz PM-44 SE mkII | Audio Technica m40fs
Monitor
Dell U2412M
OS
Windows 10 pro
Jesus christ, столица од кола има дечкото во соба :)))))

ЕДИТ: btw, @Astro , не е малце незгодно што си статичен цело време уствари, на дрва е ставена , тие за пренесување роба така?
 
Последна промена:

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,490
10,636
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Jesus christ, столица од кола има дечкото во соба :)))))

ЕДИТ: btw, @Astro , не е малце незгодно што си статичен цело време уствари, на дрва е ставена , тие за пренесување роба така?
Да бе батка што се чудиш. Пред тоа имав седиште од Алфа 33 во претходниот стан ама не беше стабилна, беше заварена на сталаг од стар стол.
Сега оваа е закачена на греди за бетонирање. Стегната е силно тие не мрдаат, со штрафови долги е заштрафена ама под гредите имам залепено онакви лепенки, тие се лизгаат и штитат од гребење на паркетот. Така да многу ми е лесно да ја ротирам по желба зошто се што треба е да потстанам малку и да ја завртам, а за напред/назад си го користам механизмот од седиштето.
Ела намини пиво да пиеме да пробаш какво е седењето, мераци живи. На работа им викам да си направам уште едно вакво а да ми дадат пониско биро, перфекција е седечката позиција.
 

cgfreak

Gaining Experience
1 октомври 2010
349
418
Дома
Малку „постаромодно“, нема RGB :D После подолго време WIP статус, конечно само еден неопходен кабел на видик. Остана уште струјата да се смести целосно под биро и готови сме.

20201215_233252_006.jpg
 

Rikimaru

Unstoppable
26 март 2016
2,200
3,290
Битола
Малку „постаромодно“, нема RGB :D После подолго време WIP статус, конечно само еден неопходен кабел на видик. Остана уште струјата да се смести целосно под биро и готови сме.

Погледнете го атачментот 95004
И едно миленце на горната полица за да одговара со завесите xD
 

cgfreak

Gaining Experience
1 октомври 2010
349
418
Дома

NecrotoX

Unstoppable
4 март 2013
3,593
3,742
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
Малку „постаромодно“, нема RGB :D После подолго време WIP статус, конечно само еден неопходен кабел на видик. Остана уште струјата да се смести целосно под биро и готови сме.

Погледнете го атачментот 95004
Мене ми е срам слика да ставам зашто моментално RGB-то не ми работи, честитки за храброста. (y)
 

Oktar

Epic
23 октомври 2012
4,060
12,473
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8700k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
Asus Strix GTX1080
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS

architect

Unstoppable
27 ноември 2008
2,085
2,620
Скопје
architect's setup  
Processor & Cooler
i7 9700k Coffe Lake / NZXT Kraken x62
Motherboard
ASRock Z390 Pro4
Storage
SSD Samsung M.2 970 EVO 250 GB / 850 EVO 250 GB / WD EZEX 1TB
PSU
Corsair HX750i 80 Plus Platinum
RAM
G.SKILL TRIDENT Z RGB 2x 8GB ddr4 3000 mhz
Video card
Asus Rog Strix Gaming RТX 3070 O8G 8GB DDR6
Case
NZXT H500i black/red
Mouse
Logitech G502 RGB
Keyboard
Cooler Master
Audio
Logitech x 530 / asus echelon navy
Monitor
LG 27GL850-B
OS
Windows 10 x64
претпоставувам ова столица е ?
 

Alek7

Gaining Experience
2 април 2020
32
58
Skopje
Малку „постаромодно“, нема RGB :D После подолго време WIP статус, конечно само еден неопходен кабел на видик. Остана уште струјата да се смести целосно под биро и готови сме.

Погледнете го атачментот 95004
@cgfreak Дали може да споделиш каков држач користеш за мониторите?

Испратено од ONEPLUS A6013 преку IT.mk форум апликација
 

dekomote

Unstoppable
11 ноември 2014
962
2,069
Скопје
dekomote's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 3700x + be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
MSI B450 Tomahawk Max
Storage
Samsung NVME 970 Evo Plus 500, Synology DS 411+II
PSU
EVGA Supernova G3 650W
RAM
2x8GB HyperX Fury RGB 3200 CL16 @ 3600 CL18
Video card
Gigabyte RTX 3070 Gaming OC
Case
be quiet! Silent Base 802
Mouse
Razer Deathadder Elite
Keyboard
Tada68 w/ Noble Yellows + Tofu65 w/ Kailh Box White
Audio
Presonus Eris 3.5, Sennheiser HD 205, JBL Tune600 BTC
Monitor
Dell U2719D
OS
KDE Neon
Тазе. Чекам уште чешел за кабли за под биро 1608503898474.jpg
 

cgfreak

Gaining Experience
1 октомври 2010
349
418
Дома

architect

Unstoppable
27 ноември 2008
2,085
2,620
Скопје
architect's setup  
Processor & Cooler
i7 9700k Coffe Lake / NZXT Kraken x62
Motherboard
ASRock Z390 Pro4
Storage
SSD Samsung M.2 970 EVO 250 GB / 850 EVO 250 GB / WD EZEX 1TB
PSU
Corsair HX750i 80 Plus Platinum
RAM
G.SKILL TRIDENT Z RGB 2x 8GB ddr4 3000 mhz
Video card
Asus Rog Strix Gaming RТX 3070 O8G 8GB DDR6
Case
NZXT H500i black/red
Mouse
Logitech G502 RGB
Keyboard
Cooler Master
Audio
Logitech x 530 / asus echelon navy
Monitor
LG 27GL850-B
OS
Windows 10 x64

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,141
Мислења
839,308
Членови
29,054
Најнов член
Bojanco123
На врв Дно