1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Искуство со сервис K2Laptop?

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од skullmonkey, 22 Јули 2019.

 1. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  3,964
  3,090
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,389
  25,021
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Како админситратор знам дека сопствникот беше трол од светски размери и баниран од форумов, но тоа не укажува на ништо дека не е професионален неговиот сервис. Немам дирекно искуство со него... а со Даниел само најдобро искуство...
   
  Последна промена: 22 Јули 2019
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
 3. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  3,964
  3,090
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Да? Бил тука? Кој ник?
   
 4. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,389
  25,021
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  kjosmofon
   
  На architect и skullmonkey им се допаѓа ова.
 5. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,093
  4,356
  4 ноември 2013
  Машко
  Даниел, никој друг.
  Ако ти треба број, кажи.
   
  На smole и skullmonkey им се допаѓа ова.
 6. StOrMK

  StOrMK
  Gaining Experience

  702
  377
  25 Јули 2015
  Машко
  Икономист
  Порано за нешто ги барав на телефон, не креваа и ги баталив.
   
 7. architect

  architect
  Unstoppable

  1,919
  2,269
  27 ноември 2008
  Машко
  Архитект
  овој на бобо (ggtvmk) му е најбољи другар :D:D:D:D
   
  -={K-O-R-U-N}=-, causevd и на StOrMK им се допаѓа ова.
 8. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,389
  25,021
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Можно е, ни едниот ни другиот не го знам. ја само кажав дека типот беше трол, а тоа може да го потврди цел форум, а каков им е приватниот однос или каков е во она што го работи не можам да кажам ништо. :)
   
  На cipiripi и HardCorec им се допаѓа ова.
 9. smole

  smole
  Unstoppable

  2,995
  3,385
  18 Април 2007
  На farkizz и HardCorec им се допаѓа ова.
 10. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,093
  4,356
  4 ноември 2013
  Машко
 11. smole

  smole
  Unstoppable

  2,995
  3,385
  18 Април 2007
  На skullmonkey и HardCorec им се допаѓа ова.
 12. bxxxn

  bxxxn
  Practice makes perfect

  1,032
  1,154
  11 Март 2011
  Ништо сложено, исчистија лаптоп и сменија паста за еден ден. Позитивно искуство
   
 13. StOrMK

  StOrMK
  Gaining Experience

  702
  377
  25 Јули 2015
  Машко
  Икономист
  А @skullmonkey не знае. Хихихи. :D
   
 14. Arabian

  Arabian
  Gaining Experience

  571
  281
  5 ноември 2013
  Машко
  Имам носено за реболинг за гпу на лап топ. По 3 неуспешни обиди добив искривена плоча и реболинг на цпу... така да никад више.
   
  DonFrozex, gOJDO и на farkizz им се допаѓа ова.
 15. draganamon

  draganamon
  Gaining Experience

  320
  452
  24 Јануари 2016
  Машко
  Freelancer
  Менував тестатура на лаптоп во 2014. Се јавив, закажав термин кога може да се однесе лаптоп-от, го однесов и го подигнав за 2-3 саати. Тестатурата ден денес работи. Позитивно искуство.
   
  На igor_igor му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,389
  25,021
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
 17. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,996
  12,357
  23 Јануари 2008
  Манга
  Ц ц ц, значи у право беше @zoran_design дека имаш селективна амнезија и се сеќаваш само на работи шо ти одговараат. Ете и сега се виде, се сеќаваш на тролштините на ќосмо но не и на мајсторштините. :p
   
  На Jovan2389 и architect им се допаѓа ова.
 18. D3N1EL

  D3N1EL
  Practice makes perfect

  2,863
  1,396
  10 Август 2010
  Машко
  +1 позитивно искуство со К2Лаптоп и kjosmofon. Сменет екран на лаптоп пред повеќе од 5 години и сеуште работи.
   
  goce03, Jovan2389 и на igor_igor им се допаѓа ова.
 19. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,389
  948
  8 Декември 2009
  Одлично искуство со к2 во неколку наврати. Тошиба со изгорена матична и батерија и еден асус промена на батерија и тастатура. +1
   
  На igor_igor му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Mario.Bog

  Mario.Bog
  Gaining Experience

  858
  424
  15 Декември 2013
  Машко
  Со К2лаптоп немам искуство но имам лоши зборови од пријател што професионално поправа главно macbook, кога ќе им дојде лаптоп што не дава слика, прва работа прават "реболинг" на GPU во К2лаптоп. На пријателов секојдневно му носат лаптопи после неуспешни "поправки" од К2лаптоп "сервисот". Ако е за основна работа, како промена на екран, тастатура, цпу итн. и јас професионално можам тоа да го изведам и со џабе работна рака, тоа е low level сервисирање. :)
   
  На smole и RoninMK им се допаѓа ова.
 21. goce03

  goce03
  Practice makes perfect

  899
  1,540
  20 Јануари 2015
  Машко
  Позитивно искуство од к2, не беше којзнае каква работа, чистење на лаптоп кој прегреваше, сепак услугата беше брза и професионална.
   
  На Jovan2389 и igor_igor им се допаѓа ова.
 22. gamon

  gamon
  Gaining Experience

  391
  398
  15 Септември 2014
  bekrija
  Браво, ова се вика искусво од прва рака.
   
 23. moongose

  moongose
  Unstoppable

  1,901
  2,141
  19 Јули 2013
  Токму тоа е искуство од втора рака. :)
   
  На SiPy` му/ѝ се допаѓа ова.
 24. bobster

  bobster
  Intern

  15
  10
  15 Август 2013
  Машко
  топ се к2 прва рука
   

Сподели

Вчитување...