1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Google AdSense

Дискусија во форумот 'Е-Бизнис' започната од NERD., 12 oктомври 2010.

 1. covek01

  covek01
  Intern

  28
  5
  9 Февруари 2017
  Машко
  Дали ако имаш подобро средено SEO,и CPC ќе ти биде поголемо,или нема врска тоа
   
 2. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,305
  3,608
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
 3. Makedonec^

  Makedonec^
  Gaining Experience

  165
  123
  21 ноември 2012
  Машко
  А што продаваш ти уопште? Верифициран ти е со писмо шо ти го праќа Гоогле?

  Ако не е тогаш нема никаква вредност твојот акаунт.
   
 4. tomi

  tomi
  Guru

  9,816
  9,055
  16 Април 2007
  Машко
  Невработен
  Продаден е веке акаунтот
   
  На Pane24 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Makedonec^

  Makedonec^
  Gaining Experience

  165
  123
  21 ноември 2012
  Машко
  Му го лапна а ? :)
   
 6. covek01

  covek01
  Intern

  28
  5
  9 Февруари 2017
  Машко
  Извинете,а како се одданочуваат овие пари,сеа треба да вадам 100е,прв пат
   
 7. tomi

  tomi
  Guru

  9,816
  9,055
  16 Април 2007
  Машко
  Невработен
  10 eura danok drugata godina ke platis
   
  На covek01 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. covek01

  covek01
  Intern

  28
  5
  9 Февруари 2017
  Машко
  Зошто не ми ги префрлаат парите,пин имам,тхресхолдот пун,незз зошто не ги префрлаат
   
 9. pipelin

  pipelin
  On your way to fame

  1,199
  781
  8 Мај 2010
  Машко
  Ќе чекаш на 21 ви.

  Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
   
  На covek01 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Замисли

  Замисли
  Gaining Experience

  79
  54
  27 oктомври 2014
  Дечки аплицирав за адсенсе, го ставив кодот после <head> и чекав 10 дена. Имав фб лајк бокс поп уп ставено на страната и го тргнав, па ми стигна маил дека сум одбиен зошо една страна не се отварала. Го средив проблемот, аплицирав веднаш пак и после еден ден ми стигна порака од адсенс Great news your ads are now live on your site. На адсенс профилот уште стои дека е под ревју страната. Што значи ова, да не згрешам нешто или да пропуштам, треба ли плагин со реклами да ставам на страната, треба ли поише посета сега, втора степен на проверка ли е ова? :s
   
  На covek01 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. covek01

  covek01
  Intern

  28
  5
  9 Февруари 2017
  Машко
  Не треба плагин,а ти ги појавува ли рекламите на сајтот?
   
  На Замисли му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Замисли

  Замисли
  Gaining Experience

  79
  54
  27 oктомври 2014
  Не, нема реклами на сајтот.
   
 13. maja123456

  maja123456
  Intern

  4
  1
  10 Март 2017
  Женско
  Здраво, ми треба подетално објаснување како работи AdSense како за тотален лаик. Поконкретно за вебпортали. Ве молам итно ми е! :)
   
 14. DeeJayZone

  DeeJayZone
  Gaining Experience

  122
  72
  3 ноември 2008
  Биди конкретна и напиши што точно те интересира.

  Инаку, на форумов има многу пишувано за сервисот Гугл АдСенс.
  Ако ти треба преџвакана верзија - контактирај ме преку приватна порака.
   
 15. Замисли

  Замисли
  Gaining Experience

  79
  54
  27 oктомври 2014
  Anybody ? :D

  Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
   
 16. pipelin

  pipelin
  On your way to fame

  1,199
  781
  8 Мај 2010
  Машко
  Инсталирај wp quads стави си ги рекламите, носи посети и ќе ти се смени тоа дека е под ривју. Штом си добил мејл значи си одобрен.
   
  На Замисли му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Замисли

  Замисли
  Gaining Experience

  79
  54
  27 oктомври 2014
  Инсталирав и на почеток не ги даваше рекламите, па ја сменив темата на вордпрес и сеа има празни реклами. Го ставив кодот што ми го дава на адсенс профилот, во конзола ми дава
  Failed to load resource: the server responded with a status of 400 ().
   
 18. Makedonec^

  Makedonec^
  Gaining Experience

  165
  123
  21 ноември 2012
  Машко
  Добро бе дечки ве гледам секој ден како печурки никнувате со адсенсов....ме интересира со храна или политика работите?
   
 19. Ab@ace

  [email protected]
  Gaining Experience

  426
  388
  21 Мај 2016
  Машко
  Работиме и фитнесисто така а и трамп го подржуваме :)

  Sent from my SM-N910F using Tapatalk
   
  На BEST му/ѝ се допаѓа ова.
 20. pipelin

  pipelin
  On your way to fame

  1,199
  781
  8 Мај 2010
  Машко
  Новата политика на Трамп до нови начини за лекување на Ракот...
   
  На BEST и Teget им се допаѓа ова.
 21. maja123456

  maja123456
  Intern

  4
  1
  10 Март 2017
  Женско
  Како се привлекува со вести, каде се наоѓаат клиенти? Ве молам помош!
   
  На Teget му/ѝ се допаѓа ова.
 22. Teget

  Teget
  Gaining Experience

  135
  83
  18 Март 2015
  Интересен content насочен кон одредена публика (пример страна за мода, здрав живот, рецепти..), буџет поголем, и фураш реклами. Во суштина тоа е :p
   
 23. maja123456

  maja123456
  Intern

  4
  1
  10 Март 2017
  Женско
  И како и каде се промовира сајтот? Многу ми треба помош очигледно :)
   
 24. Teget

  Teget
  Gaining Experience

  135
  83
  18 Март 2015
  Другите дечки можат да ти објаснат подетално, јас онака од страна што гледам ти кажувам што како е.

  Можеш да ја промовираш на Фејсбук, а за оптимизирање на рекламата, т.е да добиеш што можно повеќе посети и engagement, може да ти помогне некој или да изнајмеш некој на Fiverr/Freelancer којшто си ја знае работата.

  Исто така, можеш и со Google Ads. Има нешто постирано овде.
   
 25. tomi

  tomi
  Guru

  9,816
  9,055
  16 Април 2007
  Машко
  Невработен
  Прво пошто очигледно ти е потребна стварно помош, најпрво пред се за да бидеш барем малце упатена ќе мора да поминеш едно 2-3 дена во гледање на видеа и пребарување како да дојдеш до тоа, ако и после тоа ништо незнаеш тогаш може да поставиш вакво прашање? Зашто? Затоа што неможе да си толку неупатена а сакаш да го работиш ова пред се мора да си информирана како треба да работиш и кој ти се целите ако веќе имаш сајт. Со среќа
   
  На BEST и Tommy P им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. nikola_mk
  Одговори:
  20
  Прегледи:
  3,104
 2. www.Zamunda.mk
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,253
 3. www.Zamunda.mk
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,448
 4. Can4sta
  Одговори:
  16
  Прегледи:
  5,438
 5. n3xu5
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  706
Вчитување...

Сподели

Вчитување...