1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Гејмерски столици во мк?

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од TheDimiskov, 17 Мај 2016.

1. Sephiroth

Sephiroth
    Unstoppable

3,498
    2,490
    14 Мај 2008
    Машко
    Трк до Икеа Солун на по една Ikea Marcus! Ги има често на промоција за 160 евра, иначе 180. Поврат на ддв на грчка граница дополнително.

На Astraion и Војвода им се допаѓа ова.
  2. -={K-O-R-U-N}=-

-={K-O-R-U-N}=-
    Practice makes perfect

1,512
    1,586
    6 ноември 2012
    Машко
    Мрежен администратор, IT, BTC
    Меракот е голем, се правите ко да не разбирате.

3. NAMA.mk

NAMA.mk
    Баниран/a

5
    23
    19 Февруари 2017
    Здраво на сите,
    Забележавме интернет сообраќај од темава на форумов и решивме да се регистрираме.

Така да повелете, ви стоиме на располагање да ви одговориме на сите прашања што ги имате за столовите што ние ги продаваме.

Најнапред ќе се сложам со постот погоре на членот октар, дека терминот гејмерска столица е само HYPE.
    Битно е столот да биде удобен и квалитетен.

На Astro, tupacan, Wasted Cobe и уште 8 други им се допаѓа ова.
  4. Banjifiko

Banjifiko
    Unbeatable

2,956
    4,097
    28 oктомври 2008
    Здраво и на вас.
    Би можеле за почеток да направите една презентација на вашата програма во контекст на дискусијава, опис, карактеристики, цени и слично.

5. NAMA.mk

NAMA.mk
    Баниран/a

5
    23
    19 Февруари 2017
    Се разбира:

Занчи сите модели што ги имаме на залиха со цени може да ги видите на следниот линк: Канцелариски Столови

Испорачуваме за 1 работен ден со Брза Пратка, испораката до дома е бесплатна за цела Македонија.
    Сите столови се исти како на сликите, впрочем сите слики се фотографирани и обработени од нашиот тим, од самите столови што ги продаваме.

prichina, P.Overdrive, Banjifiko и на уште 1 им се допаѓа ова.
  6. Banjifiko

Banjifiko
    Unbeatable

2,956
    4,097
    28 oктомври 2008
    А на тие цени колку има форумски попуст?:)

7. NAMA.mk

NAMA.mk
    Баниран/a

5
    23
    19 Февруари 2017
    Ќе направиме и такво нешто, сите од форумот што сакат да купат стол, нека ми пратат приватна порака, и во зависност од столот ќе ви пратам купон за попуст.

На prichina, ivan88, Astro и уште 5 други им се допаѓа ова.
  8. -={K-O-R-U-N}=-

-={K-O-R-U-N}=-
    Practice makes perfect

1,512
    1,586
    6 ноември 2012
    Машко
    Најдоле во средина е гејмерски ;)

pacerMK, Skorp и на moongose им се допаѓа ова.
  9. NAMA.mk

NAMA.mk
    Баниран/a

5
    23
    19 Февруари 2017
    Според дизајнот може да се каже, инаку столот многу брзо се распродаде, еве директен линк од истиот:
    КАНЦЕЛАРИСКА ФОТЕЛЈА – F1
    Доколку некој е заинтересиран, нови количини ќе добиеме кон средината на Април.

10. -={K-O-R-U-N}=-

-={K-O-R-U-N}=-
    Practice makes perfect

1,512
    1,586
    6 ноември 2012
    Машко
    Го имам дома. Не сум видел канцеларија со вакви столици, освен ако канцеларијата не е на некоја гејминг куќа/фирма (NiP, VP, Fnatic, etc....). :)

Harrabed, NecrotoX и на NAMA.mk им се допаѓа ова.
  11. NAMA.mk

NAMA.mk
    Баниран/a

5
    23
    19 Февруари 2017
    Се надевам дека добро ве служи.

Кај нас се води како канцелариски, инаку голем број од ИТ фирмите и Инкубаторите во МК, ни се редовни муштерии (дел од нив купија, токму вакви столови), а покрај столовите обично купуваат столни фудбали, столен хокеј, итн..

12. Fredy

Fredy
    Unstoppable

870
    2,207
    12 oктомври 2014
    Машко
    Тешка кинезарија...

На neW1 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. JasSum

JasSum
    Practice makes perfect

1,728
    1,801
    8 Мај 2007
    Машко
    Продавам гејминг вода и гејминг воздух.

Одлично се конзумира при користење останати гејминг производи, особено при седење на гејминг стол.

На Astro, JensenInterceptor, Harrabed и уште 7 други им се допаѓа ова.
  14. toshex

toshex
    Unstoppable

3,983
    3,970
    18 Септември 2013
    Машко
    гејмерска столица
    - тоа е онаква тврда столица шо ја добиваш после саати гејмање свиткан на кауч

Astro, JensenInterceptor, neW1 и на уште 1 им се допаѓа ова.
  15. Ficiani

Ficiani
    On your way to fame

498
    912
    1 Јуни 2012
    Машко
    Front-End Web Developer
    Браво @NAMA.mk. Баш ми се допаѓа ваквиот пристап на продавачот со потенцијалните купувачи, делува светски и професионално. Да знаете дека чим се одлучам да земам столица, прво вас ќе ве проверам :)

На Astro, Harrabed, PandaBomber и уште 4 други им се допаѓа ова.
  16. NecrotoX

NecrotoX
    Unstoppable

2,821
    2,665
    4 Март 2013
    Машко
    Илустратор
    Еј хехех да, кога сме кај вакви супер-смешни досетки, да ви кажам една случка од пред некој ден: еден глупак ми вика еј абе да не знаеш кај нас каде има продавница за гејмерска облека, онака знаеш со принтови од игриве - херои, амблеми, цитати, облека од е-спорт тимови..
    И јас одеднаш му се изнасмеав у фаца, му викам па не можеш ли во обичен дуксер да играш игри бе, мора ли гејмерски да биде хахаххааа глуп еј, а, кажете? :D:D

Инаку за столициве, многу ми се свиѓаат вакви како на сликиве подоле:

Дали знаете како да ги барам кај нас, под кое име? Зашто кога ќе кажам компјутерски столици они ми вадат онакви обични, стандард а јас сакам онака како тие погоре да изгледаат.

Ако може некој да ми каже таквите под кој назив да ги барам?

Последна промена: 20 Февруари 2017
    На toshex му/ѝ се допаѓа ова.
  17. toshex

toshex
    Unstoppable

3,983
    3,970
    18 Септември 2013
    Машко
    Столица ко шо си кажаа Нама најбитно е да е удобна, пред се, а после тоа да изгледа добро. Ако е шарена а не е удобна е фејл, ако е удобна и плус шарена каква шо си сакате (ради ќеф) тогаш исто топ.

Доплаќање повеќе од 10 посто за шаренило е глупост, ако нуди подеднаква удобност и поддршка - али ајде ќефот нема цена па така се продаваат и „автентични“ ДЦ, инвиктус, НАВИ, дајми, итн столици.

Доброто у ова е шо тимовите добиваат дел од профитот, лошото шо е валјда мал дел.

Скроз е кул купување маички од Е-Спортови - пошо треба да се поткрене таа област у општеството. Добро напредува ама уште е потценета у очи на физички спортови.

Секое навивање е кул, ко луѓе голем дел од културата ни се базира на навивање за други - тогаш зошто да не за е-тимови со купување на „гејминг маички“.

На NecrotoX му/ѝ се допаѓа ова.
  18. mdeni

mdeni
    Unstoppable

3,233
    2,926
    24 Септември 2012
    Истово ќе речев. Поготово со видеата и реценциите што ги има по темава. Само да не се увредат.

19. -echo-

-echo-
    Gaining Experience

100
    83
    26 Јули 2009
    Само што забележав кај анхоч некои Natec Genesis имаат на продажба.
    anhoch.jpg
    Link : Anhoch PC Market Online

Некој ги знае овие ? Искуство и сл... ?

20. Ficiani

Ficiani
    On your way to fame

498
    912
    1 Јуни 2012
    Машко
    Front-End Web Developer
    Неколку мислења пред твоево (на 4та страница) се дискутираше за столициве колку толку.

21. -echo-

-echo-
    Gaining Experience

100
    83
    26 Јули 2009
    Сега се сетив дека беше спомнато, заборавив веќе од сите дрн дрн муабети за името "гејмерски" итн...6

22. Ficiani

Ficiani
    On your way to fame

498
    912
    1 Јуни 2012
    Машко
    Front-End Web Developer
    И што бидна сега, се наоѓа квалтиетна УДОБНА столица под 10,000? не ми е битно гејмерска, не гејмерска, битно да е УДОБНА, и да не е кожна. Некако не ми се дава 200 евра за столица.

23. kikomir

kikomir
    Intern

26
    30
    30 Јуни 2015
    Машко
    И јас сум барал долго време ама и удобна и трајна за тие пари не сум нашол. За тие пари само Markus од IKEA ако идеш накај Софија или имаш некој што оди.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

24. tigar

tigar
    Gaining Experience

125
    98
    28 Јули 2011
    Или дајте предлози да видиме што користите по дома за сума до 10-12.000, освен ако не користите сите столици од 500 ЕУР нагоре :) или пак обични до 3000 :p

25. HardCorec

HardCorec
    Unbeatable

3,138
    4,351
    4 ноември 2013
    Машко
    Абе читам и се чудам... немало удобна столица под 10.000, аман бре еј, на газот злато дане ви никнува?
    Ова се користи кај нас, и можам да кажам дека столицава е одлична и удобна и цврста (не се клати лево десно) и сум презадоволен од истата.
    Купена е 5500 денари и имате моја препорака.
    btw на столов се седи по 12-13 часа на ден (таква е работата јбг).

На Krkac, nik0la_, Војвода и уште 2 други им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...