• Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

  • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Фотографии сликани со мобилен (ЧИТАЈ ПРВ ПОСТ!)

architect

Unstoppable
27 ноември 2008
2,082
2,616
Скопје
architect's setup  
Processor & Cooler
i7 9700k Coffe Lake / NZXT Kraken x62
Motherboard
ASRock Z390 Pro4
Storage
SSD Samsung M.2 970 EVO 250 GB / 850 EVO 250 GB / WD EZEX 1TB
PSU
Corsair HX750i 80 Plus Platinum
RAM
G.SKILL TRIDENT Z RGB 2x 8GB ddr4 3000 mhz
Video card
Asus Rog Strix Gaming RТX 3070 O8G 8GB DDR6
Case
NZXT H500i black/red
Mouse
Logitech G502 RGB
Keyboard
Cooler Master
Audio
Logitech x 530 / asus echelon navy
Monitor
LG 27GL850-B
OS
Windows 10 x64
Huawei P9
 

JasSum

Practice makes perfect
8 мај 2007
1,803
1,915
Кога веќе фотографирате, бар направете некој кадар или покажете како фотографира нешто секојдневно...
Пејзаж, портрет, вечерна фотка, макро, објект во движење...
Тоа се работите што се фотографираат ама потрудете се да не биде блог кој што има по дома и фалење со истото...
 

M.Pix

48 65 6c 69 6f 73 0a
27 јануари 2014
909
3,157
Прага
Дечки не сакам да судам и да кажувам кој какви слики да става ама сепак да се потрудиме да има некаква композиција. Или нека има некаква порака сликата. Последниве 2 страни сешто се прикачи.

Како до подобра фотографија ? - 1 дел
 

M.Pix

48 65 6c 69 6f 73 0a
27 јануари 2014
909
3,157
Прага
Кога постирате слики, гледајте да бидат - аплоадирани на Flickr или некој сајт кој дозволува целосна резолуција.

Гледајте да биде некоја добра фотографија, нешто интересно или фотографија која го прикажува уредот во најдобро светло, избегнувајте да спамирате една иста содржина.
Ниту едното правило, ниту другото се почитуваат.
 

AleksandarCaki

Practice makes perfect
19 јуни 2015
600
1,304
Скопје
AleksandarCaki's setup  
Processor & Cooler
I7 8700k 5.0ghz 1.37v(manual mode) *Delided, CM Nepton 240m (4x Corsair ML120Pro RGB)
Motherboard
Asus z370-e Strix
Storage
Samsung 960 Evo 250gb, Samsung 850 pro 256gb, Samsung 850 pro 512gb, WD Black FZEX 1tb, WD Blue EZEX 1tb
PSU
Cooler Master V850 - Fully Modular 850W 80 PLUS Gold
RAM
HyperX Fury RGB DDR4 32GB 3200MHZ CL16
Video card
MSI Duke 1080ti OC, 2025core, 12000 mem + Kraken X41 + Kraken G12 bracket + 1x Corsair ML140 Pro LED RGB
Case
Corsair Air 540 (3x Corsair ML 120 Pro LED RGB)
Mouse
Logitech g502 Proteus Spectrum, Logitech g700s
Keyboard
Coolermaster Masterkeys PRO L RGB, cherry mx red
Audio
Creative Sound BlasterX Katana
Monitor
LG 34GK950G 34" 120hz G-Sync 3440x1440
OS
Windows 10
Сите слики се пред две недели, во маврово. Сликани со Iphone 6s, од кои првите 3 панорама мод, а последната стандард. Сите се штракани со ауто сетинзи и нема никакви подесувања на светлина или доработка. Инаку последната слика е од едносед, незнам зошто толку блиску изгледа тлото :)


 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
27,835
28,758
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Избришани еден куп мислења, и ок и не ок - значи вака, неможеме да присилиме некого да не постира лоши фотки, можеме само да им дадеме идеја и правец - па сега ако толку немаат осет и сакаат пак да постираат храна у блур, и разноразни секојдневни моменти во кои не се вади максимум од уредот тоа е нивна работа, првиот пост на првата страна нека се почитува тоа е се што имам да кажам не е обавезно - и не ни може да биде без да има butthurt фаци за кои тоа ќе биде диктатура и слични несакани појави, па така нека седи само со предлог за следење на првиот пост, наместо стрикни правила, некои не разбираат дека на ит форум се вади максимум од tech уреди, тоа е и поентата да купиш телефон од 500 + евра.
 

tupacan

Unstoppable
10 септември 2007
1,577
2,045
Идеја - доколу се продолжи со дејли спам со секакви глупости, да се стави некаков линит од, пример, 2 фотки неделно.

Знам дека идејата звучи глупо и како за деца од 10 години, но одредени членови навистина се понашаат како деца.

У 2017 да спамираш форум е.. нема да коментирам.

Sent from my OnePlus 3
 

AleksandarCaki

Practice makes perfect
19 јуни 2015
600
1,304
Скопје
AleksandarCaki's setup  
Processor & Cooler
I7 8700k 5.0ghz 1.37v(manual mode) *Delided, CM Nepton 240m (4x Corsair ML120Pro RGB)
Motherboard
Asus z370-e Strix
Storage
Samsung 960 Evo 250gb, Samsung 850 pro 256gb, Samsung 850 pro 512gb, WD Black FZEX 1tb, WD Blue EZEX 1tb
PSU
Cooler Master V850 - Fully Modular 850W 80 PLUS Gold
RAM
HyperX Fury RGB DDR4 32GB 3200MHZ CL16
Video card
MSI Duke 1080ti OC, 2025core, 12000 mem + Kraken X41 + Kraken G12 bracket + 1x Corsair ML140 Pro LED RGB
Case
Corsair Air 540 (3x Corsair ML 120 Pro LED RGB)
Mouse
Logitech g502 Proteus Spectrum, Logitech g700s
Keyboard
Coolermaster Masterkeys PRO L RGB, cherry mx red
Audio
Creative Sound BlasterX Katana
Monitor
LG 34GK950G 34" 120hz G-Sync 3440x1440
OS
Windows 10

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,088
Мислења
838,215
Членови
29,009
Најнов член
frameofmind
На врв Дно