1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Филтер за воздух

Дискусија во форумот 'Електроника - гаџети, електронски компоненти' започната од JasSum, 15 Декември 2015.

 1. JasSum

  JasSum
  Practice makes perfect

  1,774
  1,884
  8 Мај 2007
  Машко
  Стигна мерачот на пм честички.
  Првично мерење од пошта до дома. Надвор, 120пм 2.5, внатре 100. Сменив наместо да внесува воздух, да го врти само тој во кабина, до дома (5-6минути возење) спушти на 50.
  Дома сопругата изгасила филтерот, оти има снег и чисто било. Покажа 70 пм 2.5. По 10-15 минути на турбо, стигна до 10, па го оставив на ауто.
  Деновиве ќе тестирам и разлика за загаденост при различна висина (на 10цм, 100 цм, 200цм, ем на повисоки спратови во зграда)
   
  На ksimon и Taurus им се допаѓа ова.
 2. smole

  smole
  Unstoppable

  3,019
  3,427
  18 Април 2007
  Овој е?
   
 3. eX3v1l

  eX3v1l
  On your way to fame

  1,103
  658
  2 Мај 2011
  Кој има дома 1000пм?
   
 4. JasSum

  JasSum
  Practice makes perfect

  1,774
  1,884
  8 Мај 2007
  Машко
  Кога надвор е 1000, како што беше, дома имаш исто. Тоа го има и тука од мене постирано, со фотографии.
  Секој филтер ќе исфилтрира до 50, прилично брзо. Но тоа е загадено. Добар филтер е што од 50 ќе спушти на 3, во разумно време.
   
 5. JasSum

  JasSum
  Practice makes perfect

  1,774
  1,884
  8 Мај 2007
  Машко
 6. smole

  smole
  Unstoppable

  3,019
  3,427
  18 Април 2007
  Топ, и јас го чекам да стигне.
   
  На JasSum му/ѝ се допаѓа ова.
 7. ksimon

  ksimon
  Gaining Experience

  348
  191
  29 Април 2011
  Каде има филтри за Xaoimi purifier? Smarthouse прашав, 1900 на акција као. Мислам дека има поевтино негде. Да знае некој?
   
 8. ksimon

  ksimon
  Gaining Experience

  348
  191
  29 Април 2011
  За Xiaomi mi 2 ми треба, основниот модел.
   
 9. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,157
  1,450
  5 oктомври 2007
  Машко
  Ако се оргинални зимај, 2900 се мислам стандард. У ХИ немаат?
  Иначе 1900 околу обично се компатибилни, ги имаш Анхоч, техномаркет. Најверојатно и овие што ти ги понудиле се компатибилци.

  Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
   
  На ksimon му/ѝ се допаѓа ова.
 10. JasSum

  JasSum
  Practice makes perfect

  1,774
  1,884
  8 Мај 2007
  Машко
  Провери карактеристики на филтрите. Може да не се Хепа ако се ефтини.
   
  На ksimon му/ѝ се допаѓа ова.
 11. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,157
  1,450
  5 oктомври 2007
  Машко
  Ен2 ги у Анхоч ги има, оргинал фалсификат личат. И пишуе се што тењба да пишуе. Е сега оди па дознај дали се или не Хепа и колку се ефективни Ти доаѓа како оние компатибилнине тонери. Некои се топ некои катастрофа.

  Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
   
  На ksimon му/ѝ се допаѓа ова.
 12. GGTT1

  GGTT1
  Gaining Experience

  351
  278
  1 Февруари 2017
  Машко
  Значи и овај е добар -мерено во.домашни услови на ауто поставка (најчесто.прва.брзина)
  И.не многу.скапи.филтри хепата е 1500ден.
  3 години не е исклучен кај мене нон стоп.работи најчесто на ауто .
  Рецензија - Gree GCF300CKNA филтер за пречистување воздух
   
  На Speedster му/ѝ се допаѓа ова.
 13. vladimir171

  vladimir171
  Gaining Experience

  341
  169
  15 ноември 2007
  Машко
  Кога ќе луфтираш во лисиче..
   

  Прикачени датотеки:

  На Justice for All и JasSum им се допаѓа ова.
 14. Маша

  Маша
  Gaining Experience

  170
  316
  24 Април 2007
  Женско
  Вие што имате Xaoimi, кој модел го имате и како се покажал за прочистување чад од цигари?
   
  На Alucard му/ѝ се допаѓа ова.
 15. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,157
  1,450
  5 oктомври 2007
  Машко
  Airpurifier 2, со 2ца активни пушачи, прилично добро. Малце подобро со тој поскапиот филтер тој што е демек и за формалдехид. Мерка ми е женами вика завесите коа ги перела многу помалце гнаса излагало. А и вака се приметуе на самиот воздух, коа ќе влезеш да речам од наввор не смрди на цигари.

  Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
   
  На Маша му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Маша

  Маша
  Gaining Experience

  170
  316
  24 Април 2007
  Женско
  Фала. На колку време менуваш филтери?
   
 17. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,157
  1,450
  5 oктомври 2007
  Машко
  Зависи од користење и загаденост на просторијата. Според спецификации 3-6 месеци. Кај мене според апликацијата последнава сезона околу 4.5 месеци. Сега со отворени врати и слични нема ни резон да верглаат. Ги уклучувам по потреба, и навечер во спални, ем чистат ем разладуваат малце. 2 во 1.

  Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
   
  На Speedster и Маша им се допаѓа ова.
 18. BojanRojal

  BojanRojal
  Intern

  3
  2
  25 Август 2017
  Машко
  Дечки здраво, ја пратам темава од поодамна и зимоска купив Winix Zero. Вака е добар макар немам мерач за да видам колку и што чисти.
  Е сега сакам да купам за помала соба(16м2) друг прочистувач и се мислам меѓу BLUEAIR PURE 411(7000ден) и XIAOMI MI AIR PURIFIER 2S(10.00ден)
  Ваше мислење?
   
 19. JasSum

  JasSum
  Practice makes perfect

  1,774
  1,884
  8 Мај 2007
  Машко
  Може да ти позајмам мерач, па да видиме како чисти.
  Ако купиш некој од овие две, ме интересира како ќе се покажат (и за тоа ти го нудам мерачов)
   
  На Маша му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Ragnar

  Ragnar
  On your way to fame

  756
  812
  9 Декември 2015
  Машко
  BLUEAIR PURE 411 го користам веќе 6 месеци скоро секој ден со надеж дека помага:)
   
  На BojanRojal му/ѝ се допаѓа ова.
 21. BojanRojal

  BojanRojal
  Intern

  3
  2
  25 Август 2017
  Машко
  Договорено
   
  На JasSum му/ѝ се допаѓа ова.
 22. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,378
  25,796
  4 Септември 2008
  Офтопик,

  Некој да даде линк/инфо за филтер на бигор за чешма - вода за пиење?
   
  На Snezana Stamenkovik му/ѝ се допаѓа ова.
 23. smole

  smole
  Unstoppable

  3,019
  3,427
  18 Април 2007
  Немам искуство, само на ФБ ми искочија на реклама.[​IMG]
   
  На psyside му/ѝ се допаѓа ова.
 24. ivsss

  ivsss
  V.I.P

  324
  613
  16 Февруари 2012
  Машко
  Филтер за вода за Пси, препорака за Zepter Edelwasser (Zepter).

  Поздрав,
  Ивс.
   
  На psyside му/ѝ се допаѓа ова.
 25. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,059
  12,595
  23 Јануари 2008
  Манга
  само за бигор?
  Јас турив blue water, од сите на пазаров е најадвансд. Почетната цена му е највисока, но цената на одржувањето му е горе доле како други многу помалку добри. Филтрира се од бигор, бактерии, тешки метали, буквално се. Има и минерализатор и ја циркулура водата во резервоарот на секои 2 часа. За парите што ќе ги платиш нуди многу повеќе од сите останати кои се привидно поефтини.
   
  bicikle, psyside, toshex и на уште 1 им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...