1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Електронски цигари

Дискусија во форумот 'Електронски цигари' започната од ARMac, 12 Јуни 2014.

 1. MikickoHC

  MikickoHC
  Practice makes perfect

  1,592
  1,201
  26 Февруари 2016
  Машко
  Дегустатор на Е-Течности
  @bicikle импресиите неможам да ти ги доловам...само ќе ти кажам ставиго прв на листата

  Sent from my SM-N910F using Tapatalk
   
  На bicikle му/ѝ се допаѓа ова.
 2. bicikle

  bicikle
  Gaining Experience

  752
  413
  3 Март 2018
 3. Sharlovski

  Sharlovski
  Practice makes perfect

  557
  1,150
  28 Јануари 2017
  Машко
  Како и што мислев, батеријата не е тоа што ја рекламираат, чичко Муч ги искара само то ќе им држи до нареднот мод со вградена батерија.
   
  Последна промена: 16 Април 2018
  goki1990, Chicco69, krema и на уште 1 им се допаѓа ова.
 4. Metuzalem

  Metuzalem
  Guru

  5,228
  9,350
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Пика пика! :hay::hay::hay:

  [​IMG]

  Ама слабо вејпа вејпа. Односно, си вејпа нормално, исто е како другите ДНА75-ки, но проблемот е што е огромен. Ај тоа, туку не може да се спушти на маса, а ако се заборавам или ептен морам, се тркала и го треска атомизерот од маса со таква сила што ме плаши. Од тежината има голема инерција, а од мазноста лесно се тркала. Како намерно да го правеле убица на атомизери. :hay:

  [​IMG]

  Белиот капак е глупост, нема ништо на него, а внатре има сунѓер/пена. Капакот клапа кога ќе се затвори, мислев дека е од пената, да притиска на батеријата, но не е. И внатре распоредот е глуп да поглуп не може да биде. Единствен плус му е што пластиката е сјајна и убав е за гледање.

  Шрафчињата се некои ѕвездасти, мислат дека со тоа ќе ме спречат да го отворам, но само ќе предизвикаат повеќе насилство. :hay:

  Со него доаѓа и кабел и толку. Упатство не видов, или е во кутијата од кабелот која не ја ни отворив. Беше ептен првата верзија на ДНА (пресети само никел, еден титаниум и еден SS), ми побара да го флешнам и го флешнав.

  Доста му е пишување од мене, иде у бункер кај базите додека не принтнам нешто (а не е само принтање, треба да најдам и држачи за батерии, конектор со погодна големина, маска (faceplate), копчиња, и веројатно ќе излезе уште нешто.
   
  На DennyMK, Ace Lud, Chicco69 и уште 6 други им се допаѓа ова.
 5. Lokvan

  Lokvan
  Practice makes perfect

  1,325
  1,826
  12 Јануари 2016
  Машко
  Во меѓувреме стави му внатре некој тег, да му ја поместиш точката на рамнотежа некаде во (замисленото) дно. Потоа повеќе не би требало да убива атомајзери. :)
   
  На Chicco69 и bicikle им се допаѓа ова.
 6. Metuzalem

  Metuzalem
  Guru

  5,228
  9,350
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Не може, белиот капак е полн со пена скоро до горе (три четвртини). У ствари, може да ја извадам/сечам, ама чуму, и така е смешно.
   
 7. gokica

  gokica
  Модератор

  7,748
  8,820
  13 Јуни 2009
  Ќе се најде плочката или некогаш во зло време. Моето е капарено и штом стигне и го давам на пријателка. И се бендиса. Ќе било кул. Имаат 18650 батерии и полнач па треба да си купат само его уан мега. Сакав јас да го ѕирнам пред да и го подарам ама после текстов нема да се замарам. Чекам 250ц :)
   
  На Ace Lud и bicikle им се допаѓа ова.
 8. Lokvan

  Lokvan
  Practice makes perfect

  1,325
  1,826
  12 Јануари 2016
  Машко
  Покемонов е со слот за 26650 батерија... Или можеби не те разбрав и за некоја друга комбинација зборуваш.
   
 9. gokica

  gokica
  Модератор

  7,748
  8,820
  13 Јуни 2009
  На Lokvan му/ѝ се допаѓа ова.
 10. gokica

  gokica
  Модератор

  7,748
  8,820
  13 Јуни 2009
  Мал апдејт: конфучие е сувтар денес и вејпа како луд. Сум ставал не помалку туку многу памук. Можеби и сум го одвртувал повеќе од што треба флоуто. 1 и пол круг е доволно. И се разбира финтата да го свртам надоле по полнење и да отворам воздух така.

  Ех сега на среќата и нема крај. ДНА 250Ц come to daddy.
   
  Ace Lud, Metuzalem, bicikle и на уште 1 им се допаѓа ова.
 11. krema

  krema
  Professor

  6,772
  6,402
  24 Јуни 2009
  Машко
  @gokica
  Полека навлегуваш во светот на бајките :)
  Трпение и ќе ги научиш сите трикови, само напред :cool: :hay:
   
  На gokica му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Sharlovski

  Sharlovski
  Practice makes perfect

  557
  1,150
  28 Јануари 2017
  Машко
  Кога нема атомизер на него не се осеќа дека е толку грд, вака е... квалитетна грдосија во најмала рака.
   
  На Alex M и gokica им се допаѓа ова.
 13. krema

  krema
  Professor

  6,772
  6,402
  24 Јуни 2009
  Машко
  Може со него на куглање да се иде :) j/k
   
  На JovanKrstevski1, OldSchoolPvP, Metuzalem и уште 3 други им се допаѓа ова.
 14. Sharlovski

  Sharlovski
  Practice makes perfect

  557
  1,150
  28 Јануари 2017
  Машко
  Како си го имате крстено шишето шо има се и сешто од ароми во него? Шит микс, бучкуруш? баш ме интересира и ако некој нема такво да не се јавува дека то е срамота.
   
 15. krema

  krema
  Professor

  6,772
  6,402
  24 Јуни 2009
  Машко
  Јас и @DennyMK едно такво шише крстивме „Малиџано“. :D
   
  На DennyMK и Ace Lud им се допаѓа ова.
 16. bicikle

  bicikle
  Gaining Experience

  752
  413
  3 Март 2018
 17. fis1976

  fis1976
  Gaining Experience

  203
  408
  15 Март 2016
  Машко
  Хахахаха првично сакав да го крстам Бучкуруш ама по дадена идеја ...

  [​IMG]


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На Sharlovski му/ѝ се допаѓа ова.
 18. fis1976

  fis1976
  Gaining Experience

  203
  408
  15 Март 2016
  Машко
  50 часа од последното полнење Endura-та уште држи батерија, ја ставив на полнач да е спремна за утре. Инаку цели 5 дена без аналогна!
   
  На DennyMK, Sharlovski, Tom Ford и уште 3 други им се допаѓа ова.
 19. krema

  krema
  Professor

  6,772
  6,402
  24 Јуни 2009
  Машко
  Одлично, ако можеш 5 дена без аналогна, тогаш можеш и 10, а ако можеш 10 можеш и 20, а ако можеш 20 можеш и 40 дена и.т.н.......
   
  На bicikle и fis1976 им се допаѓа ова.
 20. fis1976

  fis1976
  Gaining Experience

  203
  408
  15 Март 2016
  Машко
  за 1ч и 15мин. светна зелено, следно полнење ќе биде со полнач за iPhone 6s
  • Input: 100-240V 50/60Hz 0.15A
  • Output: 5V 1A
   
 21. OldSchoolPvP

  OldSchoolPvP
  Practice makes perfect

  713
  1,072
  13 Февруари 2014
  Машко
  Јас немам и ке се јавам дека имав порано :oh::oh::oh:. Ставав ставав во него и си реков што па само ставам коа имам течност што ке пушам глупости. Фатив све у шоља ич око не ми трпна и онака нема да останам без течност. Коа си имаш башка пријателчиња вејпери не те оставаат на цедило :D.
   
  bicikle, Sharlovski, Metuzalem и на уште 1 им се допаѓа ова.
 22. Skopski4Ever

  Skopski4Ever
  Gaining Experience

  70
  130
  3 Април 2017
  Машко
  Metuzalem, OldSchoolPvP и на gokica им се допаѓа ова.
 23. gokica

  gokica
  Модератор

  7,748
  8,820
  13 Јуни 2009
  Мала дигресија на се што досега сум пробал. Зборуваме за чистокрвен MTL.

  Морам да го пофалам Шарловски кој во овој период на непушење аналогни ме снабдува успешно со течности. Пробав дваесетина рецепти на ароми и најногу ми легнува Roasted Pecan & Cream. Убедливо најпитка за мене со најмногу шмек. Сигурно дека во идинина ќе налетам на нешто поубаво.

  Од атомизери ги имам Endura T18, Ego One Mega V2 и Kayfun Prime (Clone).

  На почеток ме спаси ендурата. И сеуште е добра но веќе откако поднаучив да вејпам го изгуби приматот. Ја користам кога не сакам тенк во џеб и си излегувам на неколку саати на пример. Сосема солиден уред со добар вкус и одличен чад.

  Ego One Mega V2 е со купечки грејачи како ендурата. Откако ја совладав техниката на вејпање ми стана омилен. Можеби е постаро и подзаборавено. Но морам да кажам од денешна перспектива дека е фантастичен MTL резервоар. Можеби и многу потценет во некои кругови на нет според мене. Вкусот е фантастичен и ја шие ендурата.

  Кајфунот ми е омилен зашто овозможува нови хоризонти. Не ограничува како купечките грејачи. Го сакам заради тоа и е машина за вкус. Но кога треба да користам танк подеднакво исто би се одлучил за кајфунот и за Его Уан. До толку ми се добри. Од моја перспектива его уан има посочна пареа. Кајфунот има подимна т.е. како да е со пофини честици. Но има време ова е само моја опсервација во еден краток временски период.
   
  На Sharlovski, bicikle, Chicco69 и уште 6 други им се допаѓа ова.
 24. Ace Lud

  Ace Lud
  Practice makes perfect

  993
  1,660
  7 Април 2012
  Машко
  @gokica само напред

  Sent from my Mi A1 using Tapatalk
   
  На gokica му/ѝ се допаѓа ова.
 25. Skopski4Ever

  Skopski4Ever
  Gaining Experience

  70
  130
  3 Април 2017
  Машко
  Колеги chefs flavours за колку дена стигаат.Без тракинг се но веќе од 3 ти се на пат но никаков абер нема.
  Imgur
   

Сподели

Вчитување...