• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Електронски цигари втор дел

krema

Professor
24 јуни 2009
12,414
11,726
youtu.be
Не можам да тврдам што би се случило со дисплејот од алкохолот (површински не би требало ништо да се случи), но јас би внимавал и да не го откорнам. :)
 

acafoz

Intern
2 ноември 2011
5
4
ОК, фала @krema. Нарачав од фасттек ист нов, па кога ќе стигне ќе го отворам овој.
 

Metuzalem

Epic
28 ноември 2010
6,776
12,188
1000 Скопје
Metuzalem's setup  
Processor & Cooler
i7-2600K @4,6 GHz, Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V/GEN3
Storage
Samsung 840 Pro 256 Gb SSD, Samsung Spinpoint F3 1 Tb
PSU
CM 600W Silent Pro Gold
RAM
Kingston @1866
Video card
Radeon HD 7750
Case
HAF 912 Plus
Mouse
ASUS ROG GX950
Keyboard
Filco Majestouch-2, Logitech G710+
Audio
Realtek ALC892
Monitor
Viewsonic VX2753MH-LED
OS
WinServer2003, Win7 x64
Ако го бањаш (потопиш) во алкохол дисплејот ќе се уништи. Ги вадат кога ги бањаат, од тоа што сум гледал видеа. Би требало да е на конектор, да може да се откачи и закачи, иако тие операции можат да бидат проблематични (ситно е и нежно).

Но кога ќе го отвориш, може ќе се види местото каде истекла манџа, па можеби ќе биде можно да се чисти локално без потопување.
 

crcic

Gaining Experience
2 април 2014
549
329
da si odgovoram sam, a moze i na nekoj ke mu pomogne, posle 10000000 probani raboti mi tekna da probam toa sto trebase prvo da probam, a toa e da smenam greac. i go smeniv, i sega e top. jebi ga, do sega grejacot koga i da se potrosel ednostavno endurata prekinuvase da raboti i morav da stavam nov, ovoj pat ne prekina ama ete pocna da pusta tecnost, i jas voden po toa deka sekogas koga e za zamena prekinuva da raboti na toa ic ne mi tekna.

ставив тенк од ендура што имав резерва на ikuu 1200 ама многу ми пушта течност во уста. Ке ја исчистам и после 4-5 тегнења пак исто. Експериментирав со сите можни вотажи и омажи и нема лек.
 

crcic

Gaining Experience
2 април 2014
549
329
се навикнав на стариот никаков, сега чудно ми е :D
 

Alex M

Gaining Experience
1 февруари 2016
99
75
Мала консултација со поискусните ? На 100мл 72мг никотин во PG ако додадам 100 мл чисто PG, добивам 200 мл 36 мг никотин ? Така или сум грешка? Поздрав
 

Sharlovski

Unstoppable
28 јануари 2017
1,307
2,973
Ресен

TATA_MATA

Unstoppable
25 март 2013
1,958
2,530
Ме интересира тие што земаа ПГ и ВГ од Интерхем дали сеуште мрдаат и ако да, како се задоволни од квалитетот?

Знам дека беше ок порано, ама ме интересира некој што нарачал скоро.
 

Sharlovski

Unstoppable
28 јануари 2017
1,307
2,973
Ресен
Ме интересира тие што земаа ПГ и ВГ од Интерхем дали сеуште мрдаат и ако да, како се задоволни од квалитетот? Знам дека беше ок порано, ама ме интересира некој што нарачал скоро.
Квалитет одличен, земено пред месец дена.
 

Alex M

Gaining Experience
1 февруари 2016
99
75
Јас нарачав VG од кај Шефовите и уште абер нема да стигне... И претходната каснеше ама оваа веќе трета недела ја нема...До пред некое време за 10 до 12 дена ми стигнуваа ама сега тешко...
 

Bambuca

On your way to fame
12 декември 2015
563
578
Кавадарци
Колеги Мтл Атомизер на некој да не има вишок ? Ми треба се вратив на електронските

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 

acafoz

Intern
2 ноември 2011
5
4
Стигна и новиот iStick Power. Стариот исчистен со алкохол и чепкалки за уши и работи како нов. Туку, кажете од искуство за некој атомизер што не тече, со воздух од горе и да е добар за усно од 10-15W. И ендурата ми тече на 12W 65:35 VG: PG. Не многу, не се гледа додека не се одврти атомизерот, ама конекторот е стално мокар. Знам дека бара 14, ама и така ми тече.
 

Metuzalem

Epic
28 ноември 2010
6,776
12,188
1000 Скопје
Metuzalem's setup  
Processor & Cooler
i7-2600K @4,6 GHz, Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V/GEN3
Storage
Samsung 840 Pro 256 Gb SSD, Samsung Spinpoint F3 1 Tb
PSU
CM 600W Silent Pro Gold
RAM
Kingston @1866
Video card
Radeon HD 7750
Case
HAF 912 Plus
Mouse
ASUS ROG GX950
Keyboard
Filco Majestouch-2, Logitech G710+
Audio
Realtek ALC892
Monitor
Viewsonic VX2753MH-LED
OS
WinServer2003, Win7 x64
^ Затоа реков водоотпорен мод. :)

Може му ја погодуваш „фреквенцијата“ на танкот со пребрзо/пребавно или пресилно/преслабо влечење.

За атомизер каков што бараш, Expromizer 4 одговара на описот (не знам дали петката е подобра или полоша), но со мотање е. Ако бараш за со глави, не знам.
 

Alex M

Gaining Experience
1 февруари 2016
99
75
Ме интересира како нарачувате и плаќате од Интерхем PG и VG ? Им пуштам меил не враќаат, ѕвонам на мобилните броеви никој не се јавува? До колку часот работат?
 

TATA_MATA

Unstoppable
25 март 2013
1,958
2,530
Ме интересира како нарачувате и плаќате од Интерхем PG и VG ? Им пуштам меил не враќаат, ѕвонам на мобилните броеви никој не се јавува? До колку часот работат?
до 16 часот. Си плаќаш на ПП30 уплатница и си ги подигаш од канцеларијата нивна во Лептокарија (во близина на Мала Пажња) Цената подолу ти е за литро ПГ и литро ВГ interhem.jpg
 

Alex M

Gaining Experience
1 февруари 2016
99
75
до 16 часот. Си плаќаш на ПП30 уплатница и си ги подигаш од канцеларијата нивна во Лептокарија (во близина на Мала Пажња) Цената подолу ти е за литро ПГ и литро ВГПогледнете го атачментот 101797
Им ѕвонев на двата телефони и никој не се јавуваше... Сепак нели треба да нарачам на телефон , па да ги подигнам ..Ќе пробам утре пак ...Благодарам...
 

Anungunrama

Gaining Experience
5 февруари 2019
106
93
Колеги, има ли негде да се најде овде Plex 3D coils? Колку што можам да видам Амбрела нема.
Мислењето е автоматски споено:

Колеги, има ли негде да се најде овде Plex 3D coils? Колку што можам да видам Амбрела нема.
Заборавив да пишам за I Sub 0.35-ки
 

Metuzalem

Epic
28 ноември 2010
6,776
12,188
1000 Скопје
Metuzalem's setup  
Processor & Cooler
i7-2600K @4,6 GHz, Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V/GEN3
Storage
Samsung 840 Pro 256 Gb SSD, Samsung Spinpoint F3 1 Tb
PSU
CM 600W Silent Pro Gold
RAM
Kingston @1866
Video card
Radeon HD 7750
Case
HAF 912 Plus
Mouse
ASUS ROG GX950
Keyboard
Filco Majestouch-2, Logitech G710+
Audio
Realtek ALC892
Monitor
Viewsonic VX2753MH-LED
OS
WinServer2003, Win7 x64
Не ги знам, не е некој од овие? 1 2 3 4 На Фастек нема, но има за Isub, можеби се кријат под тоа име?

Во секој случај, овие две места се скоро единствените што праќаат до нас од Кина, за други места тешко, за од кај нас никако. :(
 

Anungunrama

Gaining Experience
5 февруари 2019
106
93
Ги најдов на фастек, ама земав цело пакетче со Kroma A iSub B, така да покриен сум за почеток, за после ќе видиме ;) фала у секој случај, не ми текнуваше на Фастек кога пишав :D
 

AstroBoy

Intern
29 јули 2012
179
42
Здраво дечки, имам Liitokala Lii-202
прашањето ми е, дали прима 21700 батерии. На нет негде прочитав дека бива а негде не
 

Metuzalem

Epic
28 ноември 2010
6,776
12,188
1000 Скопје
Metuzalem's setup  
Processor & Cooler
i7-2600K @4,6 GHz, Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V/GEN3
Storage
Samsung 840 Pro 256 Gb SSD, Samsung Spinpoint F3 1 Tb
PSU
CM 600W Silent Pro Gold
RAM
Kingston @1866
Video card
Radeon HD 7750
Case
HAF 912 Plus
Mouse
ASUS ROG GX950
Keyboard
Filco Majestouch-2, Logitech G710+
Audio
Realtek ALC892
Monitor
Viewsonic VX2753MH-LED
OS
WinServer2003, Win7 x64
Ако ги собира физички, ќе ги полни.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,211
Мислења
858,223
Членови
29,734
Најнов член
Анита Јан
На врв Дно