• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Дискусија за попуст /промоции /купување на игри

Intoxicated

Gaining Experience
22 декември 2014
74
115
Скопје
Intoxicated's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 3600x 4.4Ghz & Arctic Esports 34 DUO
Motherboard
ASUS TUF GAMING B550-PLUS
Storage
SSD M.2 Corsair NVMe MP510 240GB // PCIe Kingston A400 240GB // 1TB WD Blue HDD
PSU
Coolermaster 500w Lite
RAM
16GB DDR4 3200Mhz Corsair Vengeance PRO RGB CL16 Kit (2x8GB)
Video card
Gigabyte Aorus RX580 4GB OC
Case
Macube 310 white w/ 7x Hydrion 120 white
Mouse
Razer Viper Mini
Keyboard
Genesis RHOD 400
Audio
Headphones Razer BlackShark V2 X TriForce Gaming Black
Monitor
ASUS VZ249H Eye Care Monitor White
OS
Win 10 Pro
Да не има некој во план да ја игра Aven Colony?
 

architect

Unstoppable
27 ноември 2008
2.230
3.086
Скопје
architect's setup  
Processor & Cooler
i7 9700k Coffe Lake / NZXT Kraken x62
Motherboard
ASRock Z390 Pro4
Storage
SSD Samsung M.2 970 EVO 250 GB / 850 EVO 250 GB / WD EZEX 1TB
PSU
Corsair HX750i 80 Plus Platinum
RAM
G.SKILL TRIDENT Z RGB 2x 8GB ddr4 3000 mhz
Video card
Asus Rog Strix Gaming RТX 3070 O8G 8GB DDR6
Case
NZXT H500i black/red
Mouse
Logitech G Pro X Superlight white / Logitech G502 RGB / Deskpad Corsair MM350 PRO XL
Keyboard
ROG STRIX SCOPE NX TKL Moonlight white
Audio
Logitech Z625 2.1 THX Speaker / Logitech G335 White
Monitor
LG 27GL850-B
OS
Windows 11 x64

Godlike

Gaining Experience
11 октомври 2014
212
231
 

NecrotoX

Undead
4 март 2013
4.785
5.641
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2518D 25" + Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro
OS
Windows 11 Home

MagicalTurtle

Gaining Experience
17 април 2020
160
229

ARMac

Epic
2 октомври 2010
8.646
11.026
Скопје
Да и честитаме на БФ 2042 за превземање на приматот за најхејтана игра на стим, од претходно неприкосновената ЕФ(ПЕС) 2022.

Хејт има да и она што го викаат bandwagon , ама едно добри 60% негативни ривјуа се на место. Лоша идеја е да нема класи, леташ со little bird и те гаѓаат едно 30 - 60 базуки пошто нели сите класи од еднаш можат се да користат. Од друга страна зоља прави минимален damage. Мислам дека треба 5-6 добри погодоци за да срушиш нешто.

Багови има, недовршена, портал не работи како што очекував (за ова најголем минус).

Немам премногу околу 40 саати од кој едно 15 имав проблем со конекција, остај тоа чекај ќе поправат, па roadmap па незнам што. НЕ. Избацете финиширана игра мамето ваше неспособно, имавте време, а и да немавте можеше да искочи месец два покасно.

Баш ми е мило што Halo Infinite (каква таква) работи без проблеми од ден 1, а мислам дека е и во бета.
 

Weeaboo

On your way to fame
23 февруари 2020
757
824
Струга
Да и честитаме на БФ 2042 за превземање на приматот за најхејтана игра на стим, од претходно неприкосновената ЕФ(ПЕС) 2022.

Не е точно, PES сеуште е на прво место, додека BF 2042 е на 8-мо.

2m5j2H5.png


Како и да е, што мислеа со игра што беше оригинално планирана да биде BR ривалство на Warzone? Нема кампања, нема класи, има багови. Како си е MP Halo Infinite Free, а овие сакаат да продаваат по 100-тина евра од копија, MP only игра недовршена?

Памтам, PUBG по 30 евра full price MP only игра им беше премногу, сега 60 даваат.

Дај луѓе ако имаме такви на форумов, ве молам не правите pre-order. Толку од мене.
 

Mr.47

Gaining Experience
13 февруари 2018
113
70
Не се работи за процент тука, туку за вкупни негативни ривјуа. Но ајде, нека е.
10130 vs 30402 = BF
2984 vs 20887= PES

Плус, скапаниците од Јапан пуштија игра на делови, така и ја најавија, делумно бесплатна, додека Америве, full price за од ова што го читам.
Песот требаше да добие доста тимови за обични натпревари прва половина од месецов, ама неспособноста јапанска, се „извинија“ и го одложија апдејтот за 2022, на пролет...........................:poop:(n):mad:

Песот ја пробав, и како фан нејзин, input lag до небо и назад. контроли променети, нема шанси за враќање на истите.
BF не сум некој фан, но на игри сместени у иднина, со глупости и слично, би кажал ги хејтам, ама прејак збор е тоа. И изедов :poop: пред некој месец. Нека се онакват од позади без single player.
 

Nikola100

Practice makes perfect
30 септември 2019
1.637
1.540
Скопје

Ги исполнува сите предиспозиции како треба да изгледа игра во 2021.
Шо фали бе ? Од тенкист се претвараш у подморничар -идеш под мапа - па ја снемува зградата под тебе па од лифт - у небо те лансира - или се тркалаш ко свиња пола саат до крај на мапа - нека не те буни тоа тебе - ти играј си - стискај, стискај да не те утепаат :ROFLMAO:
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
44.303
Мислења
892.271
Членови
31.481
Огласи
19
Најнов член
Dan1el
На врв Дно