• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Дискусија за попуст /промоции /купување на игри

TylerMkD

Unbeatable
7 ноември 2014
2,474
4,061
TylerMkD's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 3700X
Motherboard
MSI B450 Tomahawk Max
Storage
Samsung 970 Pro NVMe 500GB + Samsung 850 Evo 120GB + EVO 860 250GB
PSU
Cooler Master Silent Pro M2 620W
RAM
Kingston HyperX Fury Black 2 x 16GB
Video card
Asus ROG Strix RTX 3080 O10G
Case
NZXT H500
Mouse
Razer Deathadder
Keyboard
Steelseries Apex M750
Audio
Sony WCH-700
Monitor
Dell U2414H
OS
Win 10 Pro
Некој беше спомнал пред некој месец мислам беше дека земал од таму игри и немал никакви проблеми. Сакав и јас да земам од таму, ама ми се оддолжи гејмањето, чекам 3080ката да ми стигни :) ако земеш порани, сподели искуство зато шо и јас сум заинтересиран да купувам од таму
Не те разбирам, баш во мојот пост наведувам дека сум купувал и дека било без никакви проблеми.
 

NecrotoX

Unstoppable
4 март 2013
3,572
3,732
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
ме интересира дали во иднина можам да купувам од овие брендирани со EU.
EU значи дека можеш само во Европа да ја активираш, не се гледаат членки на Европска Унија. Имам купувано 3-4 игри за EU регион, до сега ми се нема јавен проблем да не можам да ја активирам или играм.
Потврдувам и јас, имам земено неколку EU клучеви и без проблем се активираат и играат од кај нас. Се работи за ограничувања по географски регион.

Screenshot 2020-12-06 091704.png

На темата, имам клуч за затворена бета за M.A.R.S, се работи за нова FPS/TPS игра со mechs, PVP и PVE борби итн, може да проверите на линкот. ПП ако некој е заинтересиран за клучот.
 

spiritBreaker

LaravelMaster
27 октомври 2015
3,015
3,462
Зменоо
spiritBreaker's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7 9700K + Cooler Master M240L
Motherboard
Asus ROG STRIX Z390-E Gaming
Storage
Samsung 960 EVO 250GB + Toshiba HDD 2TB + 500 GB Hitachi + 512GB Gigabyte NVME
PSU
Gigabyte G750H
RAM
2 x 8GB DDR4 Kingston @ 3600MHz
Video card
Gigabyte GTX 1080 Ti G1 Gaming
Case
Asus GT501 TUF
Mouse
Corsair M65 Pro
Keyboard
Cooler Master CK550
Audio
Onboard audio
Monitor
DELL S2721GDF
OS
Windows 10
Не те разбирам, баш во мојот пост наведувам дека сум купувал и дека било без никакви проблеми.
Леле, цитираното сум го видел како твое прашање :) моја грешка :)
 

mrmarko4fun

Gaining Experience
26 јули 2017
139
100
Куманово
Дали некој има искуство со plati.ru?
Сакам да ги земам Watch Dogs: Legion и Assassin's Creed Valhalla
Јас земав, купуваш offline access за 2$ и добиваш линк од торент да ја симнеш играта, акаунт логин и пасс, се логираш со remeber password и му бараш код за верификација, правиш locate game, ја стартуваш играта до главното мени, ја гасиш и у settings на ubisoft connect (uplay) бираш офлајн мод. И да се излогираш потоа нема да бара код ако си во offline 20201207_002921.jpeg

Испратено од SM-G973F преку IT.mk форум апликација
 

Weeaboo

Gaining Experience
23 февруари 2020
501
467
Струга
Јас земав, купуваш offline access за 2$ и добиваш линк од торент да ја симнеш играта, акаунт логин и пасс, се логираш со remeber password и му бараш код за верификација, правиш locate game, ја стартуваш играта до главното мени, ја гасиш и у settings на ubisoft connect (uplay) бираш офлајн мод. И да се излогираш потоа нема да бара код ако си во offlineПогледнете го атачментот 94404

Испратено од SM-G973F преку IT.mk форум апликација
И до кога имаш пристап до играта? Апдејти? Друг Ubisoft Connect акаунт ако имаш?
 

mrmarko4fun

Gaining Experience
26 јули 2017
139
100
Куманово
И до кога имаш пристап до играта? Апдејти? Друг Ubisoft Connect акаунт ако имаш?
Пристап имаш засекогаш можеш слободно да се излорираш, да играш на твојот акаунт и повторно да се логираш во офлајн мод со другиот, за апдјти мора да си онлајн да ја верификува играта така да не се опција во моментов за жал, единствен апдејт што играта ќе го добие е за сизонал контент до крајот на годината со баг фиксови (ги има и тоа доста), следната експанзија Wrath of the Druids ќе биде на пролет 2021 година.
ubisoft.png
 

Атачменти

noneoh

Intern
15 декември 2020
1
1
Дечки ако сакате ефтини игри а не ви се чека крак, на ebay најдов еден продавач од Ерменија, продава shared accounts и можете offline било која игра да ја играте. Јас ја зедов RDR2 пред 6-7 месеци за 300 денари, сега ја играм Valhalla за 400 ден.
Контакт whatsapp +374 55 551426
 

Атачменти

NecrotoX

Unstoppable
4 март 2013
3,572
3,732
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
Дечки ако сакате ефтини игри а не ви се чека крак, на ebay најдов еден продавач од Ерменија, продава shared accounts и можете offline било која игра да ја играте. Јас ја зедов RDR2 пред 6-7 месеци за 300 денари, сега ја играм Valhalla за 400 ден.
Контакт whatsapp +374 55 551426
На ваков начин функционира и plati.ru
 

NecrotoX

Unstoppable
4 март 2013
3,572
3,732
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64

deadpool

Gaining Experience
31 декември 2018
205
210
Не би ме чудело, зашто многу изненадија Епик со доста бесплатни ствари.
 

TATA_MATA

Unstoppable
25 март 2013
1,934
2,464
И јас имам доза на скептицизам, особено што игриве се во вредност од стотина евра.

Она што оди во прилог дека е вистина е што во последно време не дека игрите им беа нешто нај нај и можно е да чекале погоден момент за да направат бум.
 

deadpool

Gaining Experience
31 декември 2018
205
210
И јас имам доза на скептицизам, особено што игриве се во вредност од стотина евра.

Она што оди во прилог дека е вистина е што во последно време не дека игрите им беа нешто нај нај и можно е да чекале погоден момент за да направат бум.
Игрите веќе го имаат заработено своето. Реклама од 24 саати не е кујзнае каква загуба и тоа е преголем маркетинг за самата платформа и другите игри од тие творци. Нормално е дека имаме сите скептицизам, но Епик премногу ААА игри ги даде за џабе, дури и ГТА 5.
 

nikoa1809

Gaining Experience
11 јули 2015
150
128
Игрите веќе го имаат заработено своето. Реклама од 24 саати не е кујзнае каква загуба и тоа е преголем маркетинг за самата платформа и другите игри од тие творци. Нормално е дека имаме сите скептицизам, но Епик премногу ААА игри ги даде за џабе, дури и ГТА 5.
Верувам дека ќе бидат 3-4 барем од игриве или некои слични. Ама law of diminishing results, од 0 бесплатни игри до 3-4 ќе има огромен ефект, ама од 4 до 15, not as much. Може да се надеваме. Тука има 2-3 игри што сакам да ги земам и уште неколку што ги имам пиратирано, ама би ги проиграл пак.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,096
Мислења
838,432
Членови
29,012
Најнов член
Ivan1985
На врв Дно