• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Дискусија за попуст /промоции /купување на игри

NecrotoX

Unstoppable
4 март 2013
3,579
3,735
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
Talion Online Premium Game Pack Key
  • 300,000 Gold
  • Equipment Chest
  • Ride Shard Select Chest
  • Enhance Stone Select Chest
Играта е бесплатна ММОРПГ, можете да ја ѕирнете на https://www.taliononline.com/
Доколку некој го сака клучот за да ги добие работите што ги набројав пратете ми порака.
 

Cicada

Gaining Experience
29 октомври 2019
20
51
Cicada's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 3600
Motherboard
B550 AsRock Phantom Gaming 4
Storage
Kingson A2000 500GB
PSU
Xigmatek 650W 80+ Bronze
RAM
2x8GB, 3200MHz, CL16, G.Skill FlareX
Video card
Saphire RX580 4GB (need upgrade)
Case
Xigmatek Trident
Mouse
AULA Killing the Soul
Keyboard
RioToro Ghostwriter PRISM, Mech w/Brown MX Cherry
Monitor
ASUS VP249QGR, 144Hz IPS
OS
Windows 10 Pro

Глупав

Gaining Experience
20 април 2008
725
449
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
гледав вчера некоја Утакмица на СпортКлуб меѓу Србија и Босна и Херцеговина... 2:0 за Србите...
И Македонија ја имаше во Лигата, само не знам каде ги бираат Тимовите по кој критериум...
Со истиот Тим коментатори пренесуваат и Asus Rog League, ако добро паметам...
 

Cicada

Gaining Experience
29 октомври 2019
20
51
Cicada's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 3600
Motherboard
B550 AsRock Phantom Gaming 4
Storage
Kingson A2000 500GB
PSU
Xigmatek 650W 80+ Bronze
RAM
2x8GB, 3200MHz, CL16, G.Skill FlareX
Video card
Saphire RX580 4GB (need upgrade)
Case
Xigmatek Trident
Mouse
AULA Killing the Soul
Keyboard
RioToro Ghostwriter PRISM, Mech w/Brown MX Cherry
Monitor
ASUS VP249QGR, 144Hz IPS
OS
Windows 10 Pro
гледав вчера некоја Утакмица на СпортКлуб меѓу Србија и Босна и Херцеговина... 2:0 за Србите...
И Македонија ја имаше во Лигата, само не знам каде ги бираат Тимовите по кој критериум...
Со истиот Тим коментатори пренесуваат и Asus Rog League, ако добро паметам...
да, и јас гледав пред скоро некој со Македонија играше на спортклуб. знам дека водеа еден момент и ги исклучив :) Даваат интересни работи некогаш таму.. :)
 

NecrotoX

Unstoppable
4 март 2013
3,579
3,735
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
Gears 5 е моментално 75% намалена и е $9.99 што е доста добра цена.

 

erhanj

Gaining Experience
4 август 2019
67
142
Дали некој има искуство со plati.ru?
Сакам да ги земам Watch Dogs: Legion и Assassin's Creed Valhalla
 

Tozo8

Gaining Experience
3 декември 2016
54
171
Дали некој има искуство со plati.ru?
Сакам да ги земам Watch Dogs: Legion и Assassin's Creed Valhalla
Имам купувано VPN од кај нив си функционира сосема океј. Можеш да провериш и на denuvo.net имаат добри понуди.
 

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,260
8,519
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Треба ли руски ВПН да активираш или играш? Еднаш порано имав земено Borderlands 2 бараше руски впн да се активирам на стим, ама не и да се игра. Сега гледам на некои игри пишува треба и за да се игра.
 

Tozo8

Gaining Experience
3 декември 2016
54
171
Треба ли руски ВПН да активираш или играш? Еднаш порано имав земено Borderlands 2 бараше руски впн да се активирам на стим, ама не и да се игра. Сега гледам на некои игри пишува треба и за да се игра.
Имаат игри кој што можеш да си купиш код за да ја активираш, ама за нив ке мора ВПН за активација бидејки се за Русија и ЦИС регион, Или пак имаат игри кој што ти даваат нивни акаунт и си ги играш на тие акаунти дали на steam или пак epic.
 

TylerMkD

Unbeatable
7 ноември 2014
2,476
4,066
TylerMkD's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 3700X
Motherboard
MSI B450 Tomahawk Max
Storage
Samsung 970 Pro NVMe 500GB + Samsung 850 Evo 120GB + EVO 860 250GB
PSU
Cooler Master Silent Pro M2 620W
RAM
Kingston HyperX Fury Black 2 x 16GB
Video card
Asus ROG Strix RTX 3080 O10G
Case
NZXT H500
Mouse
Razer Deathadder
Keyboard
Steelseries Apex M750
Audio
Sony WCH-700
Monitor
Dell U2414H
OS
Win 10 Pro

spiritBreaker

LaravelMaster
27 октомври 2015
3,020
3,465
Зменоо
spiritBreaker's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7 9700K + Cooler Master M240L
Motherboard
Asus ROG STRIX Z390-E Gaming
Storage
Samsung 960 EVO 250GB + Toshiba HDD 2TB + 500 GB Hitachi + 512GB Gigabyte NVME
PSU
Gigabyte G750H
RAM
2 x 8GB DDR4 Kingston @ 3600MHz
Video card
Gigabyte GTX 1080 Ti G1 Gaming
Case
Asus GT501 TUF
Mouse
Corsair M65 Pro
Keyboard
Cooler Master CK550
Audio
Onboard audio
Monitor
DELL S2721GDF
OS
Windows 10
Океј се, имам купено 2-3 игри и Xbox Game Pass од кај нив.
Некој беше спомнал пред некој месец мислам беше дека земал од таму игри и немал никакви проблеми. Сакав и јас да земам од таму, ама ми се оддолжи гејмањето, чекам 3080ката да ми стигни :) ако земеш порани, сподели искуство зато шо и јас сум заинтересиран да купувам од таму
 

Fredy

Unstoppable
12 октомври 2014
965
2,434
Skopje
Fredy's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7-8700K @5.Ghz /Noctua D14
Motherboard
ASrock Taichi Z370
Storage
970 evo plus 500gb + Kingston A2000 NvMe 1Tb + SSD Samsung 850 pro 256gb
PSU
EVGA SuperNova 750 G3
RAM
2x 8GB DDR4 Kingston HyperX Fury Black @3000Mhz
Video card
MSI 3070 Gaming Trio X
Case
NZXT s340 Elite
Mouse
Logitech G502 Proteus Spectrum
Keyboard
G.Skill Ripjaws KM780 RGB cherry mx brown
Audio
Sennheiser HD 518 + Kurzweil KS40A
Monitor
Asus RoG PG279Q 1440p 165Hz IPS
OS
Windows 10 Pro
Каков филм се сними со 3080кава на форумов,ќе помисли човек само со нејзе може да се гејма,други карти не постојат.

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 

deadpool

Gaining Experience
31 декември 2018
205
210
Каков филм се сними со 3080кава на форумов,ќе помисли човек само со нејзе може да се гејма,други карти не постојат.

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
Само со 3080 можат прописно да се изиграат се знае за да се долови уметноста на креаторот. Rikimaru може да потврди.
 

Rikimaru

Unstoppable
26 март 2016
2,196
3,282
Битола
Прашање до сите:

Кога купувате игра, дали купувате Game EU или Game Global version. Ме занима дали двете верзии можеме да ги активираме како македонци или EU е само за земји од Европска Унија.
 

erhanj

Gaining Experience
4 август 2019
67
142
Прашање до сите:

Кога купувате игра, дали купувате Game EU или Game Global version. Ме занима дали двете верзии можеме да ги активираме како македонци или EU е само за земји од Европска Унија.
И јас тоа се мислев, за Cyberpunk најконкретно гледав. На Г2А вика дека може да се активира таа од ГОГ ЕУ верзијата. Мислам дека сепак зависи од платформата.
Едит: На Steam била, не на ГОГ.
 

Rikimaru

Unstoppable
26 март 2016
2,196
3,282
Битола
И јас тоа се мислев, за Cyberpunk најконкретно гледав. На Г2А вика дека може да се активира таа од ГОГ ЕУ верзијата. Мислам дека сепак зависи од платформата.
За CP специфично ја зедов Global за секој случај, но, ме интересира дали во иднина можам да купувам од овие брендирани со EU. Инаку ако ја бараш CP ја има на попусти од 45 евра. На некои луѓе им е страв да купуваат од вакви reseller-и, но, јас сум немал се уште лошо искуство со нив. Сум добивал кодови навреме. На твој ризик. chrome_E1526hSpAu.jpg
 

Cyb3rAng3l

Gaining Experience
16 октомври 2016
52
89
Берово
EU значи дека можеш само во Европа да ја активираш, не се гледаат членки на Европска Унија. Имам купувано 3-4 игри за EU регион, до сега ми се нема јавен проблем да не можам да ја активирам или играм.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,120
Мислења
838,765
Членови
29,029
Најнов член
ivanaivaivana
На врв Дно