• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Дали вреди i5-10400F

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,172
16,632
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
11400f gen уште ги нема кај нас каснат секогаш 1-2 месеци o_O
Разлика во цена во однос на 10400f e околу 40% и едноставно не се исплати. Денес правев нарачка за увоз имаше но не купив 11400f.
 

mkdev

Intern
1 декември 2007
106
0
i5 750 тука 11400 ке дојде ок , само што каснат а мб е во испорака од цу cu

142, 77 € 11400f
120, 40 € 10400f

are displayed without VAT !

на цу се овие цена , само шипингот дига плус 20+- еу
 
Последна промена:

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,804
Мислења
850,773
Членови
29,490
Најнов член
cadi1
На врв Дно