1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Bux.to

Дискусија во форумот 'Е-Бизнис' започната од Tayshaun, 9 Февруари 2008.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Wizardion

  Wizardion
  Intern

  111
  1
  2 Март 2008
  А дали парите од AlertPay смеката можат да се подигнат и во Македонија?
   
 2. Alexandar

  Alexandar
  Gaining Experience

  2,514
  90
  21 Мај 2007
  Мислам дека парите можат да се префрлат на сметка во банка.
   
 3. MARTIN_MKD

  MARTIN_MKD
  Intern

  419
  2
  27 ноември 2007
  Тука лежи зајакот,
  јас колку што разгледував откако ќе ги качиш парите на AlertPay постојат три начини да си ги повлечеш од таму.
  1. Да ти ги префрлат на сметка во банка , арно ама Македонските банки ги нема на тој список (Бугарија ја има)
  2. Да ти пратат чек - незнам дали ќе може да се реализира тој чек тука
  3. Не се сеќавам точно што беше третиот начин, ама мислам дека беше комплициран и скоро невозможен

  Ако има некој што веќе има подигнато пари од таму би го за замолил да опише како

  Еве ги трите начини подетално:
  1. Electronic Funds Transfer
  Bank Transfer
  Receive a direct deposit to your bank account.
  2. Mail
  Check
  AlertPay will send you a check in the mail. Funds are in USD currency.
  2. E-Currencies
  e-gold
  Transfer your AlertPay funds to e-gold. Funds are in USD currency.
   
 4. Alexandar

  Alexandar
  Gaining Experience

  2,514
  90
  21 Мај 2007
  Чекот би требало да може да се реализира.
   
 5. filipvselena

  filipvselena
  Gaining Experience

  2,794
  75
  7 Април 2007
  Слушнав дека еден мој пријател успеал да го среди цеков во прокредит банка колку е точно незнам само слушнав гласини:ermm:
   
 6. MARTIN_MKD

  MARTIN_MKD
  Intern

  419
  2
  27 ноември 2007
  Ако ти е пријател распрашај се за поточно па извести не
   
 7. Alexandar

  Alexandar
  Gaining Experience

  2,514
  90
  21 Мај 2007
  Чекот од Google AdSense може да се реализира во која било банка (Стопанска, Уни...), зошто да не би можел и чекот од AlertPay (доколку е валиден).
   
 8. Wizardion

  Wizardion
  Intern

  111
  1
  2 Март 2008
  А дали воопшто парите од Bux.to "стигаат" и на AlertPay сметката?
   
 9. Alexandar

  Alexandar
  Gaining Experience

  2,514
  90
  21 Мај 2007
  Ако си обичен член стигаат за 60 дена, ако си премиум тогаш за 30 (извор од нивниот форум)
   
 10. hmmm

  hmmm
  Gaining Experience

  1,242
  81
  30 ноември 2007
  :wtff: mnogo golem period e toa.... i na kraj ako ne stignat... dzabe vlozen trud.. :ermm:
   
 11. Wizardion

  Wizardion
  Intern

  111
  1
  2 Март 2008
  90 проценти сум сигурен дека парите стигнуваат. Тоа ти е слично на PayPal.
   
 12. hmmm

  hmmm
  Gaining Experience

  1,242
  81
  30 ноември 2007

  a se plaka transakcija ? :ermm:
   
 13. Alexandar

  Alexandar
  Gaining Experience

  2,514
  90
  21 Мај 2007
  Колку што сум запознаен не се плаќа.
   
 14. Wizardion

  Wizardion
  Intern

  111
  1
  2 Март 2008
  Не се плаќа трансакција.
   
 15. hmmm

  hmmm
  Gaining Experience

  1,242
  81
  30 ноември 2007
  a kolku % zemaat od transakcijata da se prefrlat/pratat pari od alertpay vo paypal ?
   
 16. NENAD

  NENAD
  Intern

  29
  0
  5 Јуни 2007
  А бе незнам што се замарате со bux.to кога е $^&^(^*. Само по 3-4 линкови дневно.

  Јас кликам на:
  1. isabelmarco.com (стриктно 20 линкови дневно)
  Ептен е добра, правиш 1$ за 5 дена.
   
 17. Wizardion

  Wizardion
  Intern

  111
  1
  2 Март 2008
  Е што ако клика, си земал досега некоја пара? Тоа ни кажи :) И ако си земал кажи подетално како те плаќаат итн...
   
 18. NENAD

  NENAD
  Intern

  29
  0
  5 Јуни 2007
  Уствари еве најдов bux.to Autoclicker кој што го испробав пред малце значи 100% работи но не гарантирам до кога. Еве се регистрирав и додека си направив кафе сабајлево заработив 0.21$. Веројатно 0.10$ ти даваат у старт за регистрација и + 11 линкови.

  Значи програмчево е ептен лесно само убацуваш јузер и пас и цепаш. Без вируси барем тоа гарантирам.
   
 19. Wizardion

  Wizardion
  Intern

  111
  1
  2 Март 2008
  Ама дали кликаш на isabelmarco.com не ми сеа мени одма тема хехе :)
   
 20. NENAD

  NENAD
  Intern

  29
  0
  5 Јуни 2007
  А бе не сум земал чек или сл. зошто не сум ни пробал да ги подигнам. Си кликам за еден вид шопинг на пр. си купив во јануари маица преку paypal од париве заработени преку срањево.
   
 21. Luidgi

  Luidgi
  On your way to fame

  807
  844
  24 Февруари 2008
  :ua::ua::ua:

  Колку за информација дневно има преку 10 клика, и моментално е најдобар PTC сајт.
   
 22. Tayshaun

  Tayshaun
  Intern

  26
  0
  17 Јануари 2008
  [ame]http://www.youtube.com/watch?v=Bl1-05U-3eY[/ame]

  pogledneto go videovo i posle toa ke vidite deka navistina vredi da se klika ist otaka moze da go procitate infoto za neo sto se naoga od desnata strana na videoto
  Inaku do sega imam napraveno $55 a cekam da mi isplatat 10 za eden mesec ke treba da gi podignam
   
 23. Aleks

  Aleks
  Gaining Experience

  5,748
  286
  18 Мај 2007
  Ова видеото ти е само за да се натера народот да го стави тој filip како refereral. Блах!!! Не го правите тоа. За регистрација одете на http://bux.to/
   
 24. filipvselena

  filipvselena
  Gaining Experience

  2,794
  75
  7 Април 2007
  Ова е малце глупо имам 2 долари и ми скисна веќе од кликање више не ги кликам
   
 25. hmmm

  hmmm
  Gaining Experience

  1,242
  81
  30 ноември 2007

  1. Ako ti zdosadilo, imas autoclicker, mislam deka imase staveno link za download.
  2. Ako sumata sto ja zarabotuvas na den e mala, davaj tvoj link: bux.to/?r=....
  i tie sto ke klikaat, parite ke odat i kaj niv, i kaj tebe...
  :bye1::))
   
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...