1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Бизснис е-маил хостинг?

Дискусија во форумот 'Интернет провајдери' започната од mkd, 29 oктомври 2018.

 1. Mao

  Mao
  On your way to fame

  984
  513
  5 Јуни 2007
  Машко
  Сум имал искуство со локален маил сервер на МК адреса. Иако адресата беше паблик и статична нормално, имав проблем со тоа што голем број од мејловите пратени се враќаа, од проста причина што адресата беше на блеклист ( или пак цел сабнет беше на блеклист ). Проблем број 2 беше revers dns-от што неможеа никако да го средат ова моите провајдери а и башка заебанција е голема бидејќи нашиве провајдери најчесто и купуваат и рутираат туѓи ип адреси, па замисли ти треба да бараш нешто од твојот провајдер па он треба да бара од неговиот провајдер да му завршат работа за нешто.. Ова е моето искуство и незначи дека е случај за секој, само едно знам дека увек ке има зезалици со ваков тип на сервер.
   

Сподели

Вчитување...